Minocyklina

Minocyklina to półsyntetyczny antybiotyk odkryty ponad 50 lat, który od lat jest już stosowany w leczeniu bakteryjnych zmian trądzikowych. Lek okazał się skuteczniejszy niż nawet penicylina i erytromycyna. Lek zwalcza wykwity i pryszcze w zaledwie kilka tygodni.
Pierwsze efekty są widoczne już po kilka tabletkach, a substancja czynna działa bakteriostatyczne na prawie wszystkie popularne bakterie (zarówno Gram + i Gram -)

  • Wygodna forma tabletek zawierających 100 mg składnika aktywnego
  • Hamuje rozwój bakterii i eliminuje objawy choroby
  • Substancja czynna – chlorowodorek minocykliny
  • Pokonuje trądzik i poprawia wygląd skóry w kilka tygodni

Jakie są korzyści ze stosowania Minocykliny?

Minocyklina to najskuteczniejszy antybiotyk z rodziny tetracyklin w leczeniu zmian trądzikowych wywołanych przez bakterie. Pierwsze efekty działania leku mogą już być widoczne po dwóch tygodniach. W 2000 roku przeprowadzono testy kliniczne, które wykazały, że Minocyklina chroni nerki chorych na cukrzycę oraz pełni funkcje ochronne dla komórek nerwowych. Stosowanie leku wiąże się z małym prawdopodobieństwem wystąpienia działań niepożądanych w porównaniu z innymi antybiotykami.

Jak działa Minocyklina?

Substancja czynna leku – chlorowodorek minocykliny to antybiotyk z grupy tetracyklin, który zatrzymuje wzrost bardzo wielu bakterii, prątków i pierwotniaków. Działanie Minocykliny polega na zahamowaniu syntezy białek bakteryjnych poprzez przyłączenie do rybosomalnej jednostki 30S, w skutek czego translacja białka zostaje zatrzymana. Osłabienie i upośledzenie funkcji bakterii sprawia, że zostają one zniszczone przez naturalne mechanizmy obronne organizmu.
W przeprowadzonych testach klinicznych Minocyklina okazała się skuteczniejsza niż inne antybiotyki. Jest aktywna wobec Staphylococcus aureus i gronkowców, które pozostają oporne na większość innych antybiotyków.

Dla kogo jest wskazany lek Minocyklina?

Minocyklina jest polecana wszystkich osobom zmagającym się z trądzikiem pospolitym oraz inną formą bakteryjnych zmian skórnych. Jednak antybiotyk słynie z tego, że może by stosowany również w terapii wielu innych infekcji. Głównymi wskazaniami do stosowania minocykliny są:

  • Infekcje dróg oddechowych: choroba papuzia, zapalenie płuc wywołane przez Chlamydia sp, Mycoplasma sp., przewlekłe zapalenie oskrzeli,
  • Zakażenia urologiczne i choroby płciowe: zapalenie prostaty, nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej, ziarniak pachwinowy, zapalenie narządów miednicy,
  • Infekcje dermatologiczne: trądzik pospolity,
  • Zakażenia układowe: riketsjozy, bruceloza, borelioza
  • Leczenie profilaktyczne przeciwko malarii

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Minocykliny?

W wyborze odpowiedniego leku leczącego trądzik powinien pomóc specjalista. Jednak tetracykliny nie mogą być stosowane u pacjentów z zaburzeniami pracy nerek, ponieważ zbyt duże stężenie antybiotyku pojawiające się w osoczu w wyniku zaburzonej filtracji kłębuszkowej może nawet prowadzić do uszkodzenia wątroby. Analogiczna sytuacja może pojawić się u kobiet ciężarnych, dlatego stosowanie leku nie jest wskazane w czasie ciąży.
Oczywiście leku kategorycznie nie powinny przyjmować osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tetracykliny, ponieważ może to prowadzić do groźnych reakcji alergicznych, nawet szoku anafilaktycznego.

Jak należy przyjmować lek Minocyklina?

Produkt występuje w postaci tabletek zawierających 100 mg chlorowodorku minocykliny. Dawka oraz częstotliwość są najczęściej ustalane przez lekarza, jednak w przypadku trądziku zazwyczaj stosuje się kurację dwutygodniową w czasie której przyjmuje się jedną tabletkę dziennie. Pigułkę najlepiej jest zażywać przed lub po posiłku, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia mdłości. Lek należy popić szklanką wody. Nie należy przyjmować w trakcie leczenia Minocykliną: mleka, preparatów z żelazem, glinem czy leków na nadkwasotę żołądka, ponieważ upośledzają one działanie antybiotyków z grupy tetracyklin. Po upływie dwóch tygodniu i porównaniu wpływu antybiotyku, lekarz podejmuje decyzję o dalszych losach leczenia.

Czy Minocyklina powoduje jakieś skutki uboczne?

Każdy preparat leczniczy wydawany na receptę może powodować pojawienie się skutków ubocznych u niektórych pacjentów. Minocyklina wywołuje działania niepożądane analogiczne do innych antybiotyków z grupy tetracyklin. Są to: wymioty, biegunki, mdłości, zawroty głowy, bóle głowy. Czasami pojawia się też fotowrażliwość skóry, która może prowadzić również do przebarwień skórnych. W takiej sytuacji należy chronić skórę przed ekspozycją światła oraz stosować kremy z wysokim filtrem oraz blokery słoneczne.
Najgroźniejszym działaniem niepożądanym, jakie może się pojawić jest reakcja alergiczna, która w skrajnych przypadkach może zagrażać życiu. Jeżeli chory zauważy obrzęk gardła, trudności w oddychaniu powinien bezzwłocznie wezwać pomoc medyczną.

Czy można kupić Minocyklinę przez Internet?

Minocyklina to antybiotyk, który jest dostępny tylko na receptę. Dzięki naszej stronie internetowej istnieje możliwość zakupienia najpopularniejszych leków przez Internet, unikając mało komfortowych wizyt i długich kolejek. Aby uzyskać receptę wystarczy podczas składania zamówienia wypełnić krótki kwestionariusz medyczny, który pomoże naszemu lekarzowi ustalić czy nie występują przeciwwskazania zdrowotne do przyjmowania wybranego leku i czy jest on w pełni bezpieczny dla pacjenta. Jeżeli lekarz nie stwierdzi przeszkód to wypiszę receptę na Minocyklinę, która zostanie wydana z apteki współpracującej z naszą kliniką internetową. Produkt farmaceutyczny zostanie zapakowany, a następnie przekazany kurierowi do dostarczenia. Rekomendujemy wybór ekspresowej wysyłki kurierskiej, która dociera do klienta do 48 godzin od chwili wysłania. Koszt przesyłki jest wliczony w cenę produktu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.