Diane-35 na trądzik

Diane-35 dostępne w sprzedaży jako Dianette to doskonale znane wszystkim tabletki antykoncepcyjne, które już od lat pozwalają kobietom na podejmowanie decyzji o świadomym macierzyństwie.
Jednak Diane-35 to również lek nieprzeceniony w leczeniu trądziku hormonalnego wywołanego przez zaburzony poziom hormonów męskich, czyli androgenów.

 • Substancje czynne: octan cyproteronu 2 mg oraz etynyloestradiol 0,035 mg
 • Minimalizuje wypryski skórne
 • Eliminuje trądzik zaledwie w kilka tygodni.
 • Zapewnia również ochronę przed zajściem w ciążę

Czy stosowanie pigułek antykoncepcyjnych Diane 35 leczy trądzik?

Pigułki Diane 35 są od lat popularnym środkiem antykoncepcyjnych, który chroni przed zajściem w ciąże ze skutecznością prawie 100%. Jednak przeprowadzone badania oraz doświadczenia stosujących kobiet pokazały, że tabletki Diane 35 są niezwykle skuteczne w leczeniu ostrych zmian trądzikowych pojawiających się na tle zaburzeń hormonalnych. Pierwsze efekty działania leku są widoczne już po miesiącu stosowania, a pełne wyleczenie następuje w czasie od trzech miesięcy do pół roku. Diane 35 hamuje nadmierny łojotok, który powoduje zapychanie porów i mieszków włosowych, co prowadzi do bolesnych stanów zapalnych. Dodatkowymi działaniami leku jest uregulowanie cykli miesiączkowych oraz zmniejszenie obfitości krwawień.

Jak działają pigułki Diane 35?

Głównym działaniem Diane 35 jest zahamowanie owulacji, dzięki czemu nie zostaje uwolniona komórka jajowa. Nie możliwe jest więc zapłodnienie. Dodatkowym wspierającym mechanizmem działania jest zagęszczenie śluzu wydzielanego przez szyjkę macicy, co sprawia, że tworzy on naturalną barierę dla plemników. Zahamowaniu ulega również nawarstwianie się i regeneracja endometrium macicy, co sprawia, że gdyby nawet w jakiś sposób doszło do zapłodnienia nie możliwe będzie zagnieżdżenie się zarodka.
Diane 35 jest również niezastąpiona w leczeniu trądziku, łojotoku, które są spowodowane nadmierną androgenizacją. Do zaburzenia pracy gruczołów łojowych dochodzi na skutek zaburzonego poziomu męskich hormonów – androgenów. Octan cyproteronu jest kompetycyjnym antagonistą, który wiąże się z receptorem w miejsce agonisty, dzięki czemu dochodzi do zahamowania produkcji androgenów. Etynyloestradiol wzmacnia wiązanie hormonów płciowych. Dzięki temu już do 4 miesięcy od rozpoczęcia terapii dochodzi do wyeliminowania trądziku i ograniczenia łojotoku.

Kto może przyjmować pigułki Diane 35 na trądzik?

Leczenie trądziku z wykorzystaniem Diane 35 jest możliwe tylko u kobiet powyżej 18-go roku życia. Mężczyźni muszą wybrać alternatywne metody takie jak: antybiotyki czy retinoidy. Lek jest rekomendowany dla kobiet, które cierpią na problemy skórne i jednocześnie prowadzą aktywne życie seksualne. Aby rozpocząć kurację Diane 35 należy zgłosić się do lekarza lub skorzystać z darmowej konsultacji medycznej dostępnej na naszej klinice internetowej. Stosowanie leku jest niedozwolone w trakcie ciąży oraz w czasie karmienia piersią. Innymi przeciwwskazaniami do stosowania Diane 35 są: cukrzyca, zapalenie trzustki, nadciśnienie tętnicze, ryzyko wystąpienia nowotworów lub zakrzepicy, zaburzenia pracy wątroby, migreny, zatorowość płucna oraz śródcykliczne krwawienia z dróg rodnych o nieznanej etiologii.
Jeżeli u pacjentki stwierdzono nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku, nie należy zażywać tabletek, gdyż może pojawić się reakcja alergiczna.

Jak należy dawkować Diane 35?

Jeżeli oprócz działania przeciwtrądzikowego pacjentka będzie korzystać również z antykoncepcji, jaką gwarantuje Diane 35 to zaleca się rozpocząć stosowanie od pierwszego dnia krwawienia. Oczywiście tabletkę można przyjąć również 2-5 dnia cyklu, ale wówczas antykoncepcja nie jest zapewniona natychmiast i konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez siedem dni. Pigułkę zażywa się raz dziennie o stałej, dowolnie wybranej porze przez trzy tygodnie, po których następuje siedem dni przerwy. Po tygodniu odstępu pacjentka rozpoczyna nowe opakowanie i cały cykl się powtarza. Aby wyleczyć trądzik zazwyczaj potrzebne są 3-4 miesiące, jednak poprawę cery często można obserwować już po miesiącu. W czasie przyjmowania Diane 35 nie należy stosować preparatów, które zawierają wyciąg z ziela dziurawca lub rytonawir, barbiturany, penicylinę oraz tetracyklinę, ponieważ obniża to skuteczność antykoncepcji.

Czy zażywanie tabletek Diane 35 na trądzik powoduje skutki uboczne?

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych u nielicznej grupy przyjmujących może wywołać działania niepożądane, jednak mają one łagodny charakter i mijają samoistnie, maksymalnie po trzech miesiącach od rozpoczęcia zażywania leku. Korzyści jakie przynosi stosowanie Diane 35 na trądzik i tak przewyższają potencjalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są:

 • Bóle głowy
 • Zatrzymanie wody w organizmie
 • Suchość sromu
 • Wahania nastroju
 • Tkliwość i powiększenie gruczołów piersiowych
 • Nudności
 • Wysypki skórne
 • W pierwszym miesiącu stosowania mogą pojawić się nieregularne plamienia

Diane 35 nie może być stosowane u kobiet uczulonych na jakikolwiek składnik czynny lub pomocniczy tabletek. Jeżeli w trakcie stosowania pojawią się reakcje alergiczne lub inne niepokojące zmiany należy natychmiast zgłosić się do lekarza

Jak zamówić Diane 35 na trądzik przez Internet?

Antykoncepcja hormonalna oraz większość leków wykorzystywanych w leczeniu trądziku wymaga recepty lekarskiej. Jednak dzięki naszej klinice internetowej możesz ominąć czasochłonne kolejki i zamówić wybrany lek przez Internet. Podczas składania zamówienia musisz jedynie wypełnić formularz medyczny, który jest substytutem wizyty lekarskiej. Nasz specjalista potwierdzi czy pojawiające się zmiany skórne mogą być skutkiem zaburzeń hormonalnych. Jeżeli pojawią się wskazania do stosowania leku to zostanie wypisana recepta, która następnie zostanie zrealizowana we współpracującej z nami aptece. Wszystkie produkty farmaceutyczne są wysyłane bez dodatkowych kosztów z wykorzystaniem ekspresowej przesyłki kurierskiej. Przesyłki docierają pod wskazany adres zazwyczaj w ciągu 1-2 dni od momentu nadania przesyłki w firmie kurierskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.