Champix

Champix to lek o wysokiej skuteczności w leczeniu uzależnienia od nikotyny. To lek innowacyjny, który w swoim składzie nie zawiera nikotyny.
Lek wspomaga silną wolę palacza nawet do 4 razy silniej niż inne preparaty. Kuracja 12-tygodniowa pozwala raz na zawsze rozstać się z nałogiem.

  • Składnik czynny o niezwykłej skuteczności – wareniklina
  • Każda tabletka zawiera 0,5 mg substancji aktywnej w postaci winianu
  • Prawie 50% większa skuteczność w rzucaniu palenia
  • Minimalizacja nieprzyjemnych objawów związanych z odstawieniem nikotyny

Jakie korzyści daje stosowanie leku Champix?

Champix to lek stworzony by pomóc palaczom w skutecznej walce z nałogiem. Rzucenie palenia jest ciężkie i wymaga naprawdę silnej woli. W dodatku zmierzyć trzeba się z efektami ubocznymi odstawienia nikotyny. Zastosowanie leku Champix czterokrotnie zwiększa szanse na rzucenie palenia.
Już od pierwszego zastosowania przybliża do sukcesu ponieważ w swoim składzie nie zawiera substancji uzależniających. Lek minimalizuje do zera głód nikotynowy. Redukuje również objawy związane z odstawieniem nikotyny, takie jak nerwowość czy nadmierny apetyt. Tabletki sprawiają, że papieros ma odpychający smak i zapach.

Jak działa lek Champix?

Champix zawiera wareniklinę, związek chemiczny wykazującym wysokie powinowactwo w stosunku do neuronalnych nikotynowych receptorów cholinergicznych α4β2. Warenikline wiąże się selektywnie z tymi receptorami i działa na nie jako częściowy agonista. To oznacza, że przy braku nikotyny działa agonistyczne a przy obecności działanie antagonistyczne.
Wareniklina ma silniejsze powinowactwo do receptorów niż nikotyna, blokuje tym samym działanie substancji uzależniającej. Przyczynia się również do zmniejszenia głodu nikotynowego oraz negatywnych objawów.

W jaki sposób należy przyjmować lek Champix?

Champix to doustne pigułki, dwuwypukłe. Należy je przyjmować popijając 200 ml wody. Lek przyjmuje się niezależnie od posiłków. Kuracja powinna trwać minimum 12 tygodni..
Stosowanie preparatu Champix nie jest stałe i zależy od dnia kuracji:

  • 1 – 3 dzień kuracji: 1 tabletka 0,5 mg dziennie
  • 4 – 7 dzień kuracji: 1 tabletka 0,5 mg dwa razy dziennie
  • 8 dzień kuracji – ostatni dzień kuracji: dwie tabletki 0,5 mg warenikliny dwa razy dziennie

Po rozpoczęciu leczenia pacjent sam powinien wyznaczyć sobie termin odstawienia papierosów. Zazwyczaj kurację rozpoczyna się ok. 1-2 tygodnie przed zaprzestaniem palenia tytoniu.
Jeżeli pacjent jest silnie uzależniony od nikotyny, czasami koniecznie będzie powtórzenie 12-tygodniowego okresu leczenia.

Czy występują jakieś skutki uboczne stosowania leku Champix?

Organizm dobrze toleruje lek Champix. Rzadko występują działania niepożądane. Jednak, jak w przypadku każdego leku, tak i w przypadku Champix, skutki uboczne mogą się pojawić. Główne to : bóle głowy, brak snu lub dziwne marzenia senne, zaburzenia smaku, uczucie zmęczenia. Sporadycznie pacjenci odczuwali: wzrost apetytu, wzdęcia lub wymioty.
Odradza się w czasie terapii prowadzenie samochodu i obsługi maszyn ponieważ brakuje badań na temat tego, jak lek wpływa na zdolności psychomotoryczne.
Wykazano, że przerwanie kuracji może spowodować zaostrzenie głody nikotynowego a także objawów związanych z odstawieniem nikotyny. Nie zaleca się więc robienia przerw w stosowaniu leku.

Kto może stosować lek Champix?

Tabletki z warenikliną są przeznaczone dla osób pełnoletnich cierpiących na silne uzależnienie od nikotyny. Lek jest polecany pacjentom, którzy wcześniej podejmowali już próby zaprzestania palenia papierosów. Champix może być stosowany również bez przeszkód w przypadku osób w podeszłym wieku, jednak lekarz musi wziąć pod uwagę wydolność ich nerek.

Kto nie powinien stosować leku Champix?

Lek nie może być stosowany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także przez pacjentów, u których stwierdzono padaczkę lub niewydolność nerek.
Jeżeli chory cierpi na nadwrażliwość na wareniklinę lub inny składnik pigułeknie powinien ich stosować. Nie wykonano testów klinicznych na grupie pacjentów poniżej 18 roku życia, dlatego brak jest informacji jak wareniklina wpływa na młodszych pacjentów.
Lek nie wykazuje interakcji z innymi lekami.

Czy można kupić lek Champix przez internet?

Champix to najsilniejszy preparat farmaceutyczny pozwalający rzucić palenie. Jest sprzedawany tylko na receptę. Można jednak kupić go przez internet. Wystarczy podczas składania zamówienia wypełnić specjalny test medyczny, który dostarczy naszemu lekarzowi niezbędnych informacji na temat zdrowia pacjenta oraz mocy uzależnienia. Jeśli nie będzie przeciwwskazań do stosowania Champix, zostanie wypisania recepta, która zostanie zrealizowana w rekomendowanej przez nas aptece. Rekomendujemy wybór ekspresowej wysyłki kurierskiej, która gwarantuje otrzymanie leku w ciągu 24-48 godzin od przyjęcia zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.