Rzucanie palenia

Rzucenie palenia nie jest proste, wymaga naprawdę silnej woli. O rzuceniu palenia myśli większość palaczy, nawet jeżeli się do tego nie przyznają. Rzucenie palenia pozwala nie tylko na przedłużenie życia i uchronienie się przed nowotworami ale również pozwala na zaoszczędzenie rocznie nawet 5 tyś złotych.

Palenie papierosów to jeden z najbardziej bagatelizowanych nałogów. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do innych nałogów nie wywołuje efektów społecznych i emocjonalnych. Tym czasem badania wskazują, że palenie papierosów jest o wiele bardziej szkodliwe niż alkoholizm.
Nikotyna uzależnia szybko i w sposób trwały. Podczas palenia papierosa uwalniana jest dopamina, co stymuluje układ dopaminerginiczny. Regularna zmiana prawidłowej aktywności ośrodków w mózgu wpływa na wiele funkcji nerwowych : pamięć, emocje. Tym samym, odstawienie nikotyny odpowiada za wiele negatywnych objawów takich jak nerwowość, senność, depresję.
To, jak bardzo się uzależniamy od nikotyny wpływają uwarunkowania genetyczne. Osoby, które genetycznie wykazują większą skłonność do uzależnień, szybciej wpadają w nałóg i trudniej jest im z nim zerwać.
Aby rozpoznać, czy doszło do uzależnienia od nikotyny wystarczy sprawdzić czy pojawiają się przynajmniej trzy z poniższych reakcji:
Silna chęć zapalenia papierosa
Duża liczba nieudanych prób zerwania z nałogiem
Palenie papierosów pomimo namów najbliższych
Agresja w stosunku do osób, które wymieniają negatywne skutki palenia
Pojawienie się zespołu cech po odstawieniu podczas dłuższego zaprzestania palenia
Podwyższona tolerancja na nikotyna, ciągły wzrost liczby dziennie wypalanych papierosów

Champix
Champix to lek kompleksowo wspomagający leczenie uzależnienia od nikotyny. Dostępny jest jednak tylko na receptę i można go kupić w internecie po konsultacji ze specjalistą. Po potwierdzeniu, że lek jest wskazany w konkretnym przypadku, zamówienie na niego zostanie zrealizowane.

Nikotyna wywołuje uzależnienie głównie psychiczne, dlatego walka z tym nałogiem nie wymaga hospitalizacji. Niestety, po rzuceniu palenia, wciąż może pojawić się chęć by sięgnąć po papierosa. Dlatego kuracja farmakologiczna bez odpowiedniego nastawienia, niewiele pomoże.
Istnieją osoby, które palenie rzuciły w sposób spontaniczny, jednak w przypadku silnego uzależnienia jest to praktycznie niemożliwe. Pomocny jest w tym przypadku innowacyjny lek, który wspiera wysiłki związane z rzucaniem palenia. W dodatku Champix to pierwszy lek, który w swoim składzie nie zawiera nikotyny. Jest to lek skomponowany dzięki współpracy farmaceutów i chemików. Dostępny jest na receptę. Kuracja trwa minimum 12 tygodni.
Za pośrednictwem internetu lek można nabyć po konsultacji online ze specjalistą. Po przeanalizowaniu danych, lekarz decyduje czy wystawić receptę.

Skutki nałogu nikotynowego

Palenie papierosów powoduje skrócenie życia nawet o 20 lat. Rocznie w samej Europie umiera 650 tysięcy palaczy. Zgony spowodowane są głównie przez nowotwory i zakrzepice żylno-tętnicze, które są wynikiem palenia. W dodatku niewielu palaczy zdaje sobie sprawę, że ich nałóg, to nie tylko ich problem. Palący narażają również osoby ze swojego otoczenia, tzw. biernych palaczy. Wiele badań wskazuje, że bierne palenie jest nawet bardziej niebezpieczne.
Regularne wdychanie dymu papierosowego powoduje raka płuc, a także nowotwory: krtani, przełyku, pęcherza moczowego, żołądka, prącia czy szyjki macicy. Dodatkowo przyczynia się do miażdżycy, choroby wrzodowej, zaćmy a nawet bezpłodności. Dla palących kobiet przekonywujący może być fakt, że palenie papierosów działa destrukcyjnie na skórę – staje się ona szara, niedotleniona i starzeje się dwa razy szybciej.
U mężczyzn palenie może prowadzić do wystąpienia impotencji. Substancje obecne w papierosie i w dymie nikotynowym przenikają do krwiobiegu palacza i wpływają na wiele zmian patologicznych, w tym: obniżenie ciśnienia krwi, które jest istotnym elementem indukującym erekcję. Z powodu mniejszego dopływu krwi do penisa, erekcja jest słabsza a nawet w ogóle nie występuje. Dochodzi również do uszkodzenia śródbłonka odpowiedzialnego za produkcję tlenku azotu, który jest aktywatorem wzwodu. Zmniejsza się wydzielanie cGMP, odpowiedzialnego za rozluźnienie mięśni gładkich w penisie i rozszerzenie naczyń krwionośnych. W penisie mięśnie opadają, naczynia krwionośne się zwężają, co sprawia, że nie dochodzi do wzwodu.

Skład dymu tytoniowego

Dym z papierosów ma tak złożony skład, że nie sposób wymienić wszystkich jego składników. W czasie padań potwierdzono obecność w nim ponad 4000 związków chemicznych. W dodatku, żaden z tych związków nie jest dla organizmu zdrowy ani obojętny. Do głównych składników dymu z papierosa należą :

  • Nikotyna – substancja odurzająca, narkotyk – występuje w postaci oleistej cieczy. Działa pobudzająco, ma również działanie neurotoksyczne na zwoje nerwowe. Jej szkodliwość przewyższa wiele nielegalnych substancji uzależniających. Nikotyna powoduje nie tylko choroby układu krążenia, przyczynia się także do występowania nowotworów;
  • Tlenek węgla (CO) gaz, który powoduje stałe niedotlenienie organizmu. Jest produktem niepełnego utleniania. Silnie wiąże się z krwinkami czerwonymi, zatrzymując zdolność transportu tlenu do podstawowych narządów i tkanek organizmu;
  • Nitrozoaminy – organiczne związki chemiczne wykazujące silne działanie rakotwórcze, mutagenne, teratogenne i embriotoksyczne;
  • Cyjanowodór – cyjanki to najgroźniejsze trucizny, podane w dawce ok. 50-60 mg powodują śmierć w kilka sekund. Palenie papierosów to powolne, ale stałe podtruwanie swojego organizmu prowadzące w konsekwencji do śmierci;
  • Rtęć – opary rtęci są silnie toksyczne dla ośrodkowego układu nerwowego. Powodują pojawienie się silnych drgawek, zaburzeń pamięci;
  • Ołów – silna trucizna zaburzająca całkowicie pracę układu krwionośnego;
  • Kadm – wywołuje rozedmę płuc oraz choroby nowotworowe. Po zaprzestaniu palenia jego biologiczny okres półtrwania w organizmie to nawet 10 lat;
  • Fenol – działa jak kwas na błony śluzowe, wyjątkowo niebezpieczny związek chemiczny. Działa silnie toksycznie na układ nerwowy.
    Związki chemiczne z dymu papierosów widoczne są na rękach a nawet zębach palącego. Większość jednak osadza się w płucach, oskrzelach, nerkach, wątrobie.

Jak skutecznie rzucić palenie?

Rzucenie palenia wydaje się proste, po prostu przestać palić. Jednak każda osoba, która chciała chociaż raz rzucić palenie wie, że wcale to takie proste i oczywiste nie jest. Organizm pozbawiony substancji, do której jest przyzwyczajony, silnie się jej domaga. Wywołuje przy tym nieprzyjemne objawy: wzmożony apetyt, wahania nastroju, bezsenność, wybuchowość czy też depresje.
To dlatego, osoby, które chcą rzucić palenie często sięgają po preparaty, które mają im w tym pomóc. Do wyboru są plastry, tabletki, gumy do żucia. Wiele osób przestawia się również na papierosy elektroniczne, w których mniej jest szkodliwych substancji. Jednak trudno jest zerwać z nałogiem, skoro stale organizm dostaje uzależniająca go substancję.
Jedynie lek Champix nie zawiera nikotyny. Nie tylko nie zawiera on substancji uzależniających ale również jego działanie jest długofalowe.
Jednak poza stosowaniem leku, potrzeba również motywacji, silnej woli i samozaparcia by rzucić palenie.
Pierwszym krokiem jest podjęcie samej decyzji o rzuceniu palenia. Taka decyzja powinna być spontaniczna, wtedy sukces jest łatwiejszy do osiągnięcia. Po takiej decyzji należy usunąć z domu i otoczenia wszystkie paczki papierosów, porządnie wywietrzyć dom. Objawy takie jak nerwowość, gorsze samopoczucie zniwelować większą aktywnością fizyczną. Wysiłek usuwa stres i napięcie, w dodatku ćwiczenia uwalniają hormony szczęścia- endorfiny i serotoninę, które poprawiają nastrój i eliminują objawy depresji.

Zakup leków online

Champix wykazują ogromną skuteczność w leczeniu uzależnienia od papierosów. Jest ponadto pierwszym lekiem, który nie zawiera nikotyny. Lek dostępny jest na receptę. Można go kupić również online lecz najpierw trzeba odbyć konsultację z naszym specjalistą. Jest ona przeprowadzana online i wymaga wypełnienia specjalnego formularza. Na jego podstawie lekarz oceni czy lek jest rzeczywiście potrzebny i czy nie występują przeciwwskazania do jego zastosowania. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, wystawi receptę, która następnie zostanie zrealizowana w aptece a lek trafi do osoby zamawiającej za pośrednictwem firmy kurierskiej w 24 do 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.