Xenical

xenical opakowanieXenical to kapsułki wyprodukowane przez firmę Roche Pharmaceuticals. Na terenie Unii Europejskiej lek sprzedawany jest już od 15 lat. Tym samym, jest to jeden z najbardziej sprawdzonych preparatów na odchudzanie, który zawiera Orlistat.

  • Składnik aktywny: Orlistat
  • Zahamowanie absorpcji tłuszczów pokarmowych aż o 30%
  • Działanie potwierdzone w testach klinicznych
  • Ciemnoniebieskie kapsułki o zawartości 120 mg substancji czynnej

Jakie korzyści daje stosowanie leku Xenical?

Jest to lek o wysokiej skuteczności, opartym na Orlistacie. Jest on stosowany już od 1998 roku i przez te lata pomógł milionom osób z otyłością. Badania kliniczne udowodniły, że pacjenci, którzy stosują lek przez 52 tygodnie obserwują spadek masy ciała aż o 19 % a także zmniejszenie wskaźnika BMI o 27 %. To czyni Xenical najskuteczniejszym lekiem na otyłość. Orlistat redukuje absorpcję spożywanych tłuszczy nawet o 35% i w połączeniu ze zmianą nawyków gwarantuje pełne wyleczenie. Lek ma minimalne działania niepożądane, które można łatwo wyeliminować poprzez wprowadzenie niskotłuszczowej diety.

W jaki sposób działa lek Xenical?

xenicalTabletki Xenical zawierają Orlistat, który jest enzymem będącym ujemnym katalizatorem reakcji lipazy. Dzięki inhibicji metabolizmu lipidów zmniejszona zostaje ilość wchłoniętych tłuszczy. To działanie odpowiada za tak wysoką skuteczność leku.

Substancja czynna nie wpływa na zmniejszenia apetytu, wpływa jedynie na enzymy trawiące lipidy znajdujące się w żołądku oraz w jelitach. Ujemna kataliza tych enzymów zatrzymuje rozkład tłuszczy. Tym samym ponad 25% tłuszczy dostarczanych do organizmu wraz z pokarmem zostaje wydalona ze stolcem. Zmniejszenie ilości wchłanianych tłuszczy powoduje spadek masy ciała.

Kto może stosować lek Xenical?

Kapsułki Xenical przeznaczone są dla pełnoletnich osób z otyłością. Pacjentów kwalifikuje się do leczenia wg BMI – powinno ono być wyższe niż 27. Dodatkowym wskazaniem do rozpoczęcia kuracji Xenicalem jest nieskuteczność innych działań, które powinny powodować zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej, takich jak: dieta, aktywność fizyczna. Przed kuracją tabletkami należy wykluczyć organiczne przyczyny otyłości, takie jak np.: niedoczynność tarczycy.

Kto nie powinien stosować leku Xenical?

Xenical nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, przez osoby z chronicznymi problemami z wchłanianiem pokarmu lub zaburzenia pracy wątroby. Nie poleca się tej kuracji jeżeli u chorego wystąpiły w przeszłości reakcje alergiczne na Orlistat lub inny składnik tabletek. Ponieważ tabletki mogą obciążać wątrobę, należy regularnie wykonywać próby wątrobowe oraz monitorować kondycję woreczka żółciowego.

W jaki sposób należy stosować lek Xenical?

xenical blisterTabletki powinno przyjmować się do 3 razy dziennie, podczas posiłków, które zawierają nie więcej niż 30 % kalorii pochodzących z tłuszczy. W przypadku posiłku, który nie zawiera tłuszczy, lek można pominąć. Xenical wpływa na mniejsze wchłanianie witamin, które są rozpuszczalne w tłuszczach, są to witaminy A, D, E, K. W czasie kuracji lekiem należy więc przyjmować suplementy zawierające te właśnie witaminy. Długość kuracji Xenicalem ustala lekarz w zależności od stopnia otyłości. By efekty były lepsze należy wprowadzić odpowiednio zmodyfikowaną dietę a także większą aktywność fizyczną.

Jeżeli pacjent przyjmuje lek zawierający lewotyroksynę, między lekami powinien zachować 4 godziny odstęp czasowy. Xenicalu nie wolno łączyć z cyklosporyną.

UWAGA: Alkohol nie wpływa na działanie substancji aktywnej Orlistat.

Czy występują jakieś skutki uboczne leku Xenical?

Składnik aktywny leku Xenical, Orlistat został gruntownie przebadany i jest całkowicie bezpieczny. Lek wpływa na metabolizm lipidów więc u niektórych osób może wystąpić lekkie działanie niepożądane. Najczęściej pojawiają się one jednak jedynie w początkowej fazie kuracji. Najczęściej zgłaszane są : tłuste wydzieliny z odbytu, gazy, zwiększona częstotliwość wypróżnień, oleiste stolce. Są to normalne objawy blokowania wchłaniania lipidów i właściwie potwierdzają, że lek działa. W przypadku, gdy te objawy są dokuczliwe, redukuje się ilość spożywanych tłuszczy. Maksymalny czas objawów to 3 do 6 miesięcy.

UWAGA: Xenical nie wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej.

Czy można kupić lek Xenical przez internet ?

Możliwe jest zakupienie leku przez internet za pośrednictwem Kliniki Online. Jest to preparat dostępny jedynie na receptę, dlatego podczas procesu zamawiania konieczne jest wypełnienie formularza. Na jego podstawie odbywa się konsultacja medyczna online. Lekarz oceni, czy w danym przypadku lek jest konieczny i czy jego zastosowanie jest bezpieczne. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, lekarz wystawi receptę, która zostanie zrealizowana w aptece a zakupiony lek zostanie przesłany do zamawiającego kurierem w ciągu 24 max 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.