Odchudzanie

Skuteczne metody na odchudzanie poszukiwane są głównie przez kobiety. Jednak otyłość to problem osób u których nastąpiło nagromadzenie ogromnej ilości zbędnych kilogramów a przez to, zagraża to ich zdrowiu i życiu. Pacjenci z otyłością z reguły nie potrafią samodzielnie zmienić swoich nawyków żywieniowych lub przez upośledzenie metabolizmu, zbijanie wagi przebiega u nich strasznie wolno. W takich przypadkach konieczne jest włączenie leczenia farmakologicznego. Jednym z leków o potwierdzonej skuteczności jest Xenical, który pozwala na osiągnięcie zdrowej wagi a tym samym uniknięcie chorób wywoływanych otyłością.

W Europie już blisko 1/4 społeczeństwa cierpi z powodu otyłości, która definiowana jest jako patologiczne nagromadzenie tkanki tłuszczowej. U kobiet o otyłości mówimy, gdy tkanka tłuszczowa stanowi 25% lub więcej masy ciała. U mężczyzn, gdy tkanka tłuszczowa wynosi co najmniej 20% masy ciała. Problem otyłości nasilany jest przez zmniejszenie aktywności fizycznej połączone ze spożywaniem wysoko przetworzonej żywności. Otyłość obecnie nazywana jest chorobą cywilizacyjną.

Otyłość najczęściej wywołana jest przejadaniem się. Dostarczanie bowiem zbyt dużej ilości energii sprawia, że gromadzona jest ona w postaci skumulowanej tkanki tłuszczowej. Nadwadze sprzyja również ograniczona aktywność fizyczna. Coraz więcej osób wolny czas spędza przed tv lub komputerem, w dodatku z piwem i wysokokalorycznymi przekąskami.

Otyłość czasem ma podłoże również genetyczne. W genach jest zapisana informacja o fizjologicznych procesach regulacji masy ciała. Zdaniem naukowców za otyłość odpowiada mutacja wielu genów.

Dodatkowo ryzyko otyłości zwiększają niektóre leki, zwłaszcza antydepresanty czy kortykosteroidy. Przyczyniają się do niej również niektóre zaburzenia takie jak np. depresja. Chore osoby jedzenie traktują jako jedyną przyjemność w życiu. W przypadkach, gdy za otyłością stoją względy psychologiczne, powinna pomóc psychoterapia.

Jedynie niewielki odsetek pacjentów z otyłością potrafi sobie poradzić samodzielnie. Ogromnie ważne jest wsparcie otoczenia a także całkowita zmiana przyzwyczajeń. Szanse zwiększają odpowiednio dobrane kuracje farmakologiczne.

Lekiem polecanym w walce z otyłością jest Xenical. Preparat ten zmniejsza wchłanianie tłuszczy a zmniejszona podaż energetyczna prowadzi do ubytku kilogramów. Xenical można zamówić przez internet.

xenical na odchudzanieXenical
Xenical to skuteczny lek na odchudzanie, który przez lata zyskał sobie uznanie wielu pacjentów. Lek ten prowadzi do zmniejszonego wchłaniania tłuszczy z układu pokarmowego, co sprawia, że zmniejsza się produkcja tkanki tłuszczowej. Zmniejsza się wtedy i ilość dostarczanej energii więc organizm zaczyna wykorzystywać zgromadzone zapasy co prowadzi do stopniowej utraty wagi.

Skutki otyłości

Otyłość zaczęto traktować jako chorobę epidemiologiczną stanowiącą zagrożenie cywilizacyjne.
Otyłość prowadzić może do cukrzycy typu 2, wylewów, zatorów, zwyrodnienia kręgosłupa oraz stawów, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy czy nawet nowotworów. Skrajna otyłość może prowadzić również do kalectwa.

Leczenie otyłości – efektywne odchudzanie

Zwalczenie otyłości wymaga silnej woli a także zmiany nawyków żywieniowych.

Pierwszym krokiem walki z otyłością jest wprowadzenie właściwie zbilansowanej diety. Należy zatem unikać potraw tłustych, wysoko przetworzonych typu fast food, pizza, dania smażone w głębokim oleju. Należy również wypijać około 1,5 litra niegazowanej wody w ciągu doby. Trzeba również wprowadzić większą aktywność fizyczną. Na początku powinien być to mało obciążający trening.

Jeżeli otyłość jest wieloletnia, pacjent z pewnością nie raz podejmował próby walki z nią. W takim przypadku konieczne jest wprowadzenie leczenia farmakologicznego. Skutecznym lekiem jest Xenical.

Lek Xenical na procesy metabolizmu tłuszczy, co sprawia, że tłuszcz nie jest wchłaniany z pożywienia.

W przypadkach skrajnej otyłości, konieczny jest zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu części żołądka. Jest to wskazane wtedy, gdy żołądek nie może już sam się skurczyć.

W przypadku walki z otyłością ważny jest regularny i stabilny spadek masy ciała. Nie wskazana jest zbyt szybka utrata kilogramów, ponieważ prowadzić ona może do efekty jo-jo. Jeśli utrata zbędnych kilogramów następuje powoli, organizm przyzwyczaja się do mniejszej wagi a pacjent przyzwyczaja się do zmiany nawyków. Dzięki temu efekty są trwałe.

Czy lek Xenical na odchudzanie jest dla mnie odpowiedni?

Xenical to lek stworzony do wspierania odchudzania. Jest on przeznaczony dla osób z chorobliwą otyłością. By sprawdzić, czy dana osoba kwalifikuje się do leczenia Xenicalem, wystarczy odpowiedzieć na pytania :

Czy moje BMI przekracza 27?

Czy zawiodły inne sposoby zredukowania wagi tj. zbilansowana dieta, aktywność fizyczna ?

Jeżeli osoba odpowiada twierdząco na oba pytania, lek jest przeznaczony właśnie dla niej. Pozwala on na zredukowanie wagi ciała, lecz musi być przyjmowany według zaleceń lekarza.

Nie wszystkie osoby kwalifikują się do kuracji Xenicalem. Nie mogą go przyjmować osoby chore na epilepsje, anoreksję, bulimię a także osoby z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi a także kobiety ciężarne i karmiące piersią.

Czym jest lek Xenical na odchudzanie?

Lek Xenical powstał z myślą o osobach walczących z otyłością. W swoim składzie zawiera orlistat, czyli związek chemiczny o nazwie tetrahydrolipostatyna. Działa on inhibitująco na procesy metaboliczne tłuszczy. W efekcie stosowania leku, znaczna część tłuszczy zawartych w pożywieniu nie jest wchłaniania przez organizm i zostaje wydalony z organizmu wraz ze stolcem.

Wizualne efekty działania leku to pomarańczowy lub brązowy olej w fekaliach. Lek pozostaje neutralny dla układu krwionośnego i hormonalnego.

Czy mogę kupić lek Xenical na odchudzanie przez Internet?

Możliwe jest zakupienie leku przez internet za pośrednictwem Kliniki Online. Jest to preparat dostępny jedynie na receptę, dlatego podczas procesu zamawiania konieczne jest wypełnienie formularza. Na jego podstawie odbywa się konsultacja medyczna online. Lekarz oceni, czy w danym przypadku lek jest konieczny i czy jego zastosowanie jest bezpieczne. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, lekarz wystawi receptę, która zostanie zrealizowana w aptece a zakupiony lek zostanie przesłany do zamawiającego kurierem w ciągu 24 max 48 godzin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.