Bendroflumethiazide

bendroflumethiazide opakowanie Bendroflumethiazide zawiera w swoim składzie związek chemiczny będący diuretykiem tiazadowym, który jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Poprzez usuwanie nadmiaru wody z organizmu dochodzi pośrednio do zmniejszenia ciśnienia krwi.

Jest to lek hipotensyjny z grupy diuretyków, które hamuje działanie białkowego transportera sodowo-chlorkowego.

 • Usuwa nadmiar płynów z organizmu
 • Efektywnie obniża ciśnienie krwi
 • Substancja czynna – bendroflumethiazide
 • Tabletki dostępne w dwóch dawkach: 2,5 oraz 5 mg

Jakie są korzyści ze stosowania leku Bendroflumethiazide?

Główną zaletą tego leku jest skutecznie obniżenie ciśnienia krwi. Dzieje się to, dzięki zlikwidowaniu zapasów wody zgromadzonych w organizmie. Podczas zwiększonego wydzielania moczu zostaje również usunięty nadmiar jonów sodu, które podwyższają parametry ciśnienia. Dzięki złagodzeniu objawów nadciśnienia tętniczego Bendroflumethiazid skutecznie chroni serce przed uszkodzeniami. Stosowanie leku powinno być połączone z odpowiednią dietą, rzuceniem papierosów, a także umiarkowanym wysiłkiem fizycznym. W tracie kuracji należy dostarczać organizmowi minimum 1,5 litra wody dziennie, aby uchronić się przed odwodnieniem organizmu.

Jak działa lek Bendroflumethiazide?

Bendroflumethiazide jest diuretykiem tiazydowym wykorzystywanym w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi. Lek działa poprzez zahamowanie wchłaniania sodu w kanaliku dystalnym układu moczowego. Dzieje się to poprzez zatrzymanie aktywności białkowego transportera jonów sodowych i chlorkowych w nefronie nerki. Następstwem jest zwiększony poziom sodu, który wpływa moczopędnie i pozwala usunąć nadmiar wtórnie zgromadzonej wody. Zmniejsza się poziom potasu i magnezu, zwiększa natomiast stężenie wapnia. Dzięki zmniejszeniu objętości wody w organizmie dochodzi do obniżenia ciśnienia tętniczego. Bendroflumethiazide wykazuje również działanie rozkurczające w kierunku mięśni gładkich

Dla kogo wskazany jest lek Bendroflumethiazide?

Bendroflumethiazide to lek stosowany w terapii leczniczej u chorych na nadciśnienie krwi. Lek obniża ciśnienie krwi i mocno odciąża serce. Poprzez to pomaga chronic serce i układ krwionośny przed uszkodzeniami związanymi ze zbyt gwałtownym przepływem krwi. Dodatkowo jest to preparat wykazujący działanie moczopędne, dlatego jest również przepisywany pacjentom, u których w organizmie doszło do zatrzymania wody. Poprzez zwiększone wydzielanie moczu, zmniejsza się ilość płynów nagromadzonych w tkankach.

Jakie są przeciwwskazania do przyjmowania leku Bendroflumethiazide?

bendroflumethiazideNie wszyscy pacjenci cierpiący na nadciśnienie tętnicze mogą zażywać Bendroflumethiazid, dlatego podczas konsultacji medycznej konieczne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich przypadłościach, a także aktualnie przyjmowanych lekach dostępnych na receptę lub bez.

Lek nie jest wskazany do stosowania w przypadku:

 • Kobiet ciężarnych lub karmiących piersią
 • Niewydolności nerek lub wątroby
 • Cukrzycy
 • Choroby Addisona
 • Nadwrażliwości na jakikolwiek składnik leku
 • Zbyt niskiej zawartości sodu we krwi
 • Podwyższonego stężenia wapnia we krwi
 • Tocznia rumieniowatego

Pacjent jest zobowiązany wymienić lekarzowi wszystkie aktualne schorzenia oraz te przebyte w przeszłości. Czasami poprzez odpowiednią modyfikację dawki i zwiększoną ostrożność stosowania leczenie może być prowadzone bez przeszkód.

Jak należy dawkować lek Bendroflumethiazide?

Preparat występuje w dwóch dawkach 2,5 oraz 5 mg substancji aktywnej. Leczenie rozpoczyna się najczęściej od niższej dawki i obserwuje efektywność działania. W razie potrzeby lekarz może podjąć decyzję o podwojeniu stosowanej dawki. Rekomendowane dawkowanie to jedna tabletka 2,5 mg przyjmowana co 24 godziny w przypadku nadciśnienia tętniczego. Jeżeli lek jest stosowany do usunięcia nadmiaru wody z organizmy to stosuje się jedną tabletkę 5 mg raz na dobę. Najlepiej pigułkę Bendroflumethiazdu jest przyjmować rano, ponieważ działanie leku jest zapewnione przez całe 24 godziny, jednak w nocy nie pojawia się konieczność oddawania moczu. Tabletkę leku można zażywać niezależnie od posiłków. W przypadku pominięcia tabletki należy przyjąć ją jak najszybciej, jeżeli jednak minęła godzina osiemnasta to należy pominąć zapomnianą dawkę, a kurację kontynuować następnego dnia. Zabronione jest przyjmowanie dwóch tabletek jednocześnie.

Nie należy łączyć stosowania Bendroflumethiazidu z alkoholem, ponieważ może to wywołać zawroty głowy oraz odwodnienie organizmu.

Czy przyjmowanie leku Bendroflumethiazide powoduje skutki uboczne?

Bendroflumethiazide blisterKażdy lek może u wybranej grupy pacjentów indukować dodatkowe, niepożądane działania. W przypadku Bendroflumethiazidu efekty uboczne pojawiają się rzadko, a ich przebieg jest łagodny. Jeżeli pojawiające się skutki mają charakter uciążliwy lub niepokojący należy zgłosić się do lekarza.

Występujące często:

 • Zwiększenie poziomu glukozy we krwi
 • Przemijająca impotencja
 • Nudności, osłabienie oraz bóle głowy będące objawem hiponatremii, czyli spadku stężenia sodu w surowicy krwi
 • Hiperkalcemia, czyli wzrost zawartości wapnia we krwi
 • Bóle mięśni

Występujące rzadko:

 • Zmniejszenie ilości płytek krwi oraz granulocytów
 • Fotowrażliwość skóry
 • Zapalenie trzustki

Czy można kupić lek na nadciśnienie Bendroflumethiazide przez Internet?

Bendroflumethiazide oraz inne leki pomocne w leczeniu nadciśnienia tętniczego możesz bezpiecznie kupić drogą internetową, dzięki naszemu serwisowi. Ponieważ są to preparaty farmaceutyczne dostępne tylko na receptę, dlatego w trakcie składania zamówienia będziesz musiał wypełnić krótki i poufny kwestionariusz medyczny. Test ten stanowi substytut stacjonarnej wizyty medycznej. Nasz lekarz dokładnie przeanalizuje historię choroby oraz stan zdrowia pacjenta i na podstawie wyciągniętych wniosków podejmie decyzję o przepisaniu leku. Jeżeli zostanie wypisana recepta, apteka wyda lek, który zostanie przesłany do chorego pod wskazany przez niego adres. Wszystkie przesyłki są nadawane ekspresową przesyłką kurierską bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.