Propecia

Propecia to lek skutecznie hamujący wypadanie włosów, które spowodowane jest łysieniem androgenowym. Skuteczność jest potwierdzona badaniami klinicznymi. Poprawę zauważyło u siebie aż 99% stosujących mężczyzn.

  • Składnik aktywny – finasteryd
  • Skutecznie hamuje wypadanie włosów
  • Pobudza porost nowych włosów
  • Dostępna w formie tabletek

Jakie korzyści daje stosowanie leku Propecia?

Propecia to lek na bazie finasterydu, związku, który ma potwierdzone działanie hamujące wypadanie włosów. Kuracja tym preparatem przynosi wymierne efekty już po 3 miesiącach stosowania. Zaleca się stosowanie leku przez 12 miesięcy. W czasie testów klinicznych wykazano 60% odrostów u 99% procent stosujących preparat. Lek ten w dodatku jest bardzo łagodny dla organizmu, bardzo rzadko wywołuje jakiekolwiek skutki uboczne. W dodatku działanie leku nie tylko wpływa na zahamowanie wypadania włosów oraz ich odrastanie ale również wykazuje skuteczność w leczeniu prostaty. U wielu mężczyzn pozwala nieprzyjemnej operacji gruczołu krokowego, poprawiając drożność kanału moczowego.

Jak działa lek Propecia?

Substancją czynną obecną w tabletkach Propecia jest finasteryd, który jest syntetycznym związkiem 4-azasteroidowym. To związek chemiczny wykazujący inhibicyjne działanie w kierunku enzymu 5-α-reduktazy steroidowej typu II. Wewnątrzkomórkowy enzym 5-α-reduktaza zmienia szlak metaboliczny testosteronu. Wynikiem tego jest synteza 5-α-dihydrotestosteronu (DHT), który silnie działa na mieszki włosowe, powodując ich niedokrwienie. Niedotlenienie i brak prawidłowego odżywienia mieszków włosowych powoduje w konsekwencji utratę włosów. Lek Propecia redukuje aktywność enzymu 5-α-reduktazy oraz zmniejsza ilości produkowanego DHT, to pozwala na regenerację mieszków włosowych a także odrost włosów. Dodatkowy efekt działania Propeci to zmniejszenie przerostu gruczołu krokowego.

Kto może stosować lek Propecia?

Lek wykazuje efekty działania tylko u mężczyzn. Propecia jest przeznaczona dla pełnoletnich mężczyzn, których dotknął problem łysienia androgenicznego. Dodatkowo wykazano lecznicze działanie na łagodny rozrost gruczołu krokowego, co sprawia, że zmniejsza się przerostu prostaty i poprawą przepływu moczu. Efekty te minimalizują ryzyko przeprowadzenia operacji prostaty. Nie przeprowadzono testów badających wpływ finasterydu na pacjentów powyżej 65 roku życia.

Jak należy stosować lek Propecia?

Propecia to doustne tableteki zawierające 1 mg finosterydu. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zalecane dawkowanie to jedna kapsułka dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej ilości leku, bo zwiększenie dawki nie wzmacnia działania farmaceutyku. Przy pominięcia dawki nie należy brać dodatkowej pigułki. Lek przyjmować można w czasie posiłku jak i niezależnie od niego. Pierwsze efekty działania preparatu Propecia są obserwowalne już po 3miesiącach stosowania kuracji.
Testy kliniczne nie wykazały reakcji leku z innymi preparatami, jednak podczas konsultacji medycznej należy podać lekarzowi wszystkie aktualnie przyjmowane preparaty, w tym również te dostępne bez recepty.

Czy występują jakieś skutki uboczne stosowania leku propecia?

Lek został przebadany klinicznie i laboratoryjnie. Propecia może w sporadycznych przypadkach indukować u niewielkiej liczby pacjentów (około 2%) pojawienie się łagodnych działań niepożądanych.

Mężczyźni zgłaszali min.:

  • Spadek libido
  • Trudności z utrzymaniem erekcji
  • Zmniejszenie objętości spermy
  • Nie przyczynia się to jednak do uniemożliwienia odbywania kontaktów płciowych

Rzadko pacjenci zgłaszali:

  • Reakcje alergiczne w postaci wysypki, swędzenia
  • Tkliwość gruczołów sutkowych i jąder

Lek wpływa na sprawności psychomotorycznej, nie ma zatem przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów czy obsługę maszyn.
Jeżeli podczas kuracji pojawią się inne i/lub nasilone skutki uboczne należy zgłosić się do lekarza.

Czy występują jakieś przeciwwskazania stosowania leku Propecia?

Propecia to lek bezpieczny należy jednak unikać zażywania leku przez pacjentów cierpiących na nadwrażliwość na finasteryd lub inny składnik leku. Kategorycznie zakazuje się kontaktu kobiet ciężarnych i dzieci z tym lekiem ponieważ nawet przez dotyk finasteryd wchłania się przez skórę. Jeżeli Twoja partnerka jest w ciąży nie wolno narażać ją na kontakt z nasieniem. Należy więc stosować prezerwatywy lub zaprzestać stosowania preparatu zawierającego finasteryd. Zdolność zatrzymywania przemiany testosteronu może spowodować poważne zaburzenia rozwoju męskich genitaliów.

Zakupienie leku online

Propecia to lek dostępny na receptę. Można go jednak nabyć w klinice online. Wystarczy podczas składania zamówienia wypełnić krótki kwestionariusz lekarski, na jego podstawie nasz specjalista zdecyduje czy pacjent zalicza się do grupy chorych wymagających leczenia farmakologicznego. Po wypisaniu recepty zostanie ona zrealizowana w aptece zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii. Lek zostanie wysłany w dyskretnym opakowaniu bez konieczności uiszczania dodatkowych kosztów. Przesyłki są nadawane w firmie kurierskiej, która gwarantuje dostarczenie paczki pod wskazany adres w ciągu 24-48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.