Jak opóźnić okres?

Cykliczne zmiany hormonalne, które zachodzą w kobiecym organizmie sprawiają, ze przez kilka dni w miesiącu, każda kobieta ma ograniczoną ochotę na korzystanie z życia w pełnym zakresie. Jest to spowodowane głównie dyskomfortem z wiązanym z okresem, gdy nie tylko pojawiają się bóle ale również wstydliwe i uciążliwe oznaki okresu.
Kobiety nauczyły się radzić sobie z tymi oznakami i najczęściej tak planują swój czas, by aktywność i czas rozrywki nie kolidował z tymi chwilami, gdy ich własna natura wyłącza je częściowo z życia. Jednak czasem jest tak, że krwawienie następuje w chwili, która jest najmniej odpowiednia i całkowicie zaburza plany. Z myślą o takich sytuacjach powstał Norethisterone- lek, który pozwala na kontrolowanie chwili, kiedy pojawia się krwawienie.

Czy można w jakikolwiek sposób opóźnić lub przesunąć w czasie okres?

Takie pytanie czasem zadaje sobie wiele kobiet i na szczęście można na to pytanie odpowiedzieć twierdząco. Okres można przesunąć w czasie poprzez zastosowanie odpowiedniej terapii hormonalnej. Obecnie jednym z najlepszych preparatów opóźniających okres jest Norethisterone, który zawiera dużą dawkę syntetycznego hormonu- progesteronu. Hormon ten odgrywa ważną rolę w regulacji cyklu menstruacyjnego. Jego gwałtowny spadek sprawia, że błona śluzowa macicy zaczyna się złuszczać i musi być ona usunięta z organizmu w trakcie menstruacji. Dostarczając syntetycznego progesteronu, sprawia się, że błona śluzowa nie ulega złuszczeniu a tym samym nie pojawia się krwawienie.

Na jakiej zasadzie działają tabletki opóźniające okres?

Wiedza na temat ludzkiego ciała i zmian w nim zachodzących stale się powiększa. Nikogo więc nie powinno dziwić, że znaleziono już sposób na powstrzymanie okresu. By zrozumieć zasadę działania tabletek Norethisterone, najpierw trzeba zrozumieć co odpowiada za pojawienie się krwawienia. Nie będzie to specjalnie odkrywcze, ponieważ jak za większość zmian zachodzących w kobiecym organizmie, tak i za pojawienie się krwawienia odpowiadają hormony, a w tym przypadku właściwie ich brak. Progesteron reguluje cykl menstruacyjny, jego wysoki poziom sprawia, że zachodzą zmiany, które mają przygotować macicę na przyjęcie zarodka. Spadek poziomu tego hormonu powoduje z kolei, że błona śluzowa macicy zaczyna się łuszczyć a następnie jest usuwana właśnie w postaci krwawienia. Tu właśnie miejsce jest na działanie Norethisterone. Sprawia on, że poziom progesteronu utrzymywany jest na stałym poziomie, co sprawia, że okres jest powstrzymany przez cały czas przyjmowania tabletki. W taki sposób wystąpienie okresu można powstrzymać nawet o dwa tygodnie.

Czy zażywanie tabletek na przesunięcie okresu wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem lub niebezpieczeństwem dla zdrowia?

Progesteron zawarty w Norethisterone może być przyjmowany jedynie przez krótki okres, dlatego ryzyko skutków ubocznych jest niewielkie. Wśród najczęściej występujących niedogodności wymienić trzeba bóle głowy mdłości, zmiany łaknienia ale efekty te znikają najczęściej po zażyciu 2 lub 3 tabletek.

Czy tabletki opóźniające okres są dostępne przez internet?

Tabletki opóźniające okres są dostępne przez internet. Jednak najpierw trzeba wypełnić formularz medyczny, któy jest postawą konsultacji lekarskiej online. Lekarz oceni, czy nie istnieją przeciwwskazania medyczne a następnie wystawi receptę na lek. Recepta jest realizowana w aptece online i dostarczana wprost do klienta.

Jeżeli stosujesz antykoncepcje hormonalną, skonsultuj się z lekarzem, z pewnością zaleci ci, jak zmienić zażywanie tabletek, by było możliwe przesunięcie krwawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.