Spedra

Spedra to najnowszy lek do zwalczania objawów zaburzeń erekcji. Opracowany został przez laboratoria Vivus a za wprowadzeniem leku na rynek odpowiada koncern Menarini. Na terenie Europy sprzedawany jest od 2014 roku.

Substancją czynną leku Spedra jest awanafil. Lek w sprzedaży można spotkać również pod nazwą Stendra. Dedykowany jest dla mężczyzn, którzy mają problem z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu.

Spedra jest lekiem, który dostępny jest jedynie na receptę. Można ją uzyskać po konsultacji online ze specjalistą. Odbywa się ona na podstawie formularza, którego wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut a jej objęty tajemnicą lekarską. Leki zamówione do 16:30 wysyłane są jeszcze tego samego dnia.

Jak stosuje się lek Spedra?

Spedra dostępna jest w trzech dawkach (50, 100, 200 mg), w postaci żółtych, owalnych tabletek. Na początek zaleca się dawkę 100 mg. Tabletkę należy przyjąć na około 30 minut przed stosunkiem, a jej działanie utrzymuje się do 5 godzin, oczywiście jedynie w przypadku stymulacji seksualnej. Nie należy stosować więcej niż jednej tabletki w ciągu doby. Tabletkę można zażyć zarówno na pusty, jak i pełny żołądek. Lecz zbyt obfity posiłek może opóźnij działanie leku. Dawkę ustala się indywidualnie, lecz mężczyźni z chorobami wątroby lub przyjmujący inne leki, powinni stosować niższe dawki leku.

Jak działa lek Spedra?

Awanafil, to substancja czynna zaliczana do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Blokuje ona działanie tego enzymu, bowiem ten właśnie enzym rozkłada substancję, która rozluźnia mięśnie tkanki gąbczastej w penisie, co umożliwia napływ do niego większej ilości krwi i wywołanie tym samym erekcji. Spedra blokując działanie PDE5, sprawia, że możliwe jest osiągnięcie pełniejszego wzwodu i utrzymanie go na tyle długo, by możliwe było odbycie satysfakcjonującego stosunku. Jednak do tego by lek zadziałał, konieczna jest stymulacja seksualna.

Czy Spedra ma udowodnioną skuteczność?

Lek został przebadany na grupie 3400 mężczyzn, u których stwierdzono zaburzenia erekcji. Badani zostali podzieleni na 3 grupy. Pierwszą grupę stanowili mężczyźni dobrani przypadkowo, w drugiej grupie znaleźli się mężczyźni z cukrzycą, a w trzeciej ci, u których zaburzenia erekcji nastąpiły po operacji prostaty. W czasie 12 tygodni podawano pacjentom różne dawki leku w tym również placebo. W ten sposób potwierdzono, że stosowanie leku poprawiło zdolności seksualne u większości pacjentów.

Czy lek Spedra wywołuje działania niepożądane?

Spedra jest lekiem, więc jak każdy medykament może wywołać czasem pewne efekty niepożądane. Najczęściej są to bóle głowy, rumieńce, niedrożność nosa. Zgłaszane były również bóle pleców. Pełną listę możliwych działań niepożądanych można znaleźć na ulotce dołączonej do leku. By ich ryzyko zminimalizować, warto odbyć konsultację lekarską pod czas której lekarz zostanie poinformowany o wszystkich aktualnych i przebytych chorobach.

Kto nie powinien przyjmować leku?

Lek nie jest wskazany w przypadku osób z chorobami serca, układu krążenia, dla osób po zawale serca, udarze czy z poważną arytmią serca. Nie jest wskazany również w przypadku niestabilnej dusznicy bolesnej, dusznicą podczas stosunków płciowych, niewydolnością serca, niskiego lub wysokiego ciśnienia krwi, a także w przypadku niewydolności nerek lub wątroby. Nie wskazany jest również u mężczyzn po utracie wzroku na wskutek problemów z dopływem krwi do nerwu. Spedry nie należy również łączyć z niektórymi lekami, które zawierają azotany a także lekami, które mogą zmniejszyć szybkość rozkładu leku Spedra. Pełna lista przeciwwskazań znajduje się w ulotce.

Czy mogę kupić lek przez Internet?

Lek dostępny jest dla pacjentów naszej kliniki po konsultacji online. Odbywa się to poprzez wypełnienie formularza, który następnie jest oceniany przez lekarza. Jeżeli nie stwierdzi on przeciwwskazań, zamówienie zostanie zrealizowane. Przesyłka kurierem trafia do zamawiającego w około 24 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.