Sildenafil

Sildenafil opakowanieSildenafil jeden z najpopularniejszych preparatów (obok Viagry) przepisywany w celu leczenia dysfunkcji erekcyjnej, czyli impotencji.

Skuteczność Sildenafilu zostało potwierdzona przez ponad 20 milionów mężczyzn na świecie, którzy odzyskali udane życie seksualne.

 • przywraca poczucie męskości w zaledwie 30 minut
 • zagwarantowane działanie do 5 godzin
 • tabletki o rożnej zawartości (25, 50 oraz 100 mg) pozwalają na indywidualne dopasowanie dawki
 • składnik aktywny – sildenafil citrate

Jakie są zalety przyjmowania leku Sildenafil?

Impotencja to problem, z którym boryka się ponad 120 milionów męzczyzn całego świata. Sildenafil pozwala w większości przypadków na przywrócenie sprawności seksualnej. Rozkurcza on naczynia krwionośne, co sprawia, że zwiększony zostaje napływ krwi do członka w czasie stymulacji seksualnej. W ten sposób osiągnięcie i utrzymanie erekcji jest możliwe nawet do 5 godzin po zażyciu pigułki.

Pigułkę Sildenafilu zażywa się co najmniej 30 min przed stosunkiem. Tabletki dostępne są w trzech dawkach składnika czynnego. Pozwala to na optymalne dobranie siły leku do skali problemu a także wieku pacjenta.

Lek Sildenafil dostępny jest na receptę. Można go jednak zamówić również w Klinice Online po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej. Na podstawie danych lekarz ocenia czy lek jest potrzebny i bezpieczny w tym konkretnym przypadku.

Jak działa lek na impotencję Sildenafil?

SildenafilPodczas stymulacji seksualnej, w ciałach jamistych członka uwalniany jest tlenek azotu, który powoduje zwiększenie cGMP, a on z kolei odpowiada za relaksację mięśni gładkich członka co umożliwia lepszy przepływ krwi. Zanik zwodu następuje w wyniku działania enzymu Fosfodiesterazy typu -5 (PDE 5).

Enzym ten powoduje degradację cGMP. Najczęściej zaburzenia potencji powiązane są ze zbyt dużym stężeniem enzymu PDE 5. Sildenafil jest inhibitorem enzymy PDE 5, więc rozpad cGMP następuje dzięki temu wolniej. Sildenafil dodatkowo rozluźnia mięśnie gładkie, stymuluje uwalnianie tlenku azotu. Opisane procesy umożliwiają uzyskanie i utrzymanie wzwodu.

Substancja o nazwie Sildenafil jest już od dawna znana w farmacji, jest więc i solidnie przebadana. Badania nie tylko potwierdzają jej skuteczność, ale i bezpieczeństwo. Sidenafil czterokrotnie zwiększa zdolność uzyskania i utrzymania wzwodu.

Jak stosować lek na impotencję Sildenafil?

W zależności od stopnia zaburzeń, Sildenafil dostępny jest w trzech dawkach : 25mg, 50mg, 100mg. To pozwala na dobranie siły leku optymalnie do potrzeb. Początkowa zalecana dawka to 50 mg. Tabletkę przyjmuje się na 30 minut przed stosunkiem, popijając wodą. Pigułkę raczej przyjmuje się na pusty żołądek, Przyjmowana podczas posiłku może zadziałać z opóźnieniem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki ponieważ wcale to nie oznacza większej skuteczności leku, naraża jednak na wystąpienie skutków ubocznych.

W przypadku jakikolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Kto może stosować lek Sildenafil?

Sildenafil to lek do leczenia przewlekłej dysfunkcji erekcyjnej. Jest zalecany dla mężczyzn powyżej 18 roku życia, cierpiących na impotencję. Przed zażyciem należy jednak skonsultować się z lekarzem i wyszczególnić wszystkie brane leki, również te bez recepty.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Sildenafilu?

W przypadku Sildenafilu określono listę przeciwwskazań :

 • nadwrażliwość, alergia na substancję czynną lub którykolwiek ze składników leku,
 • ciężkie choroby serca lub wątroby,
 • zapalenie siatkówki,
 • wiek poniżej 18 lat
 • przebyty udar lub zawał serca,
 • przyjmowanie leków zawierających azotany lub inne leki uwalniające tlenek azotu, ponieważ jednocześnie stosowanie może powodować niebezpieczne obniżenie ciśnienie tętniczego

Czy lek Sildenafil może powodować skutki uboczne?

Jak każdy lek, tak i Sildenafil może wywołać pewne reakcje niepożądane, mogą to być:

 • bóle głowy,
 • zawroty głowy,
 • niestrawność,
 • uczucie zatkanego nosa,
 • zaczerwienienie twarze
 • senność
 • długotrwały wzwód
 • zwiększona częstotliwość akcji serca

Jeśli objawy mają charakter długotrwały lub się nasilają należy skontaktować się z lekarzem.

Czy można kupić lek Sildenafil przez internet?

Sildenafil w internecie należy kupować jedynie w sprawdzonych miejscach. Można go kupić również w Klinice Online. Jednak w tym przypadku należy rzetelnie wypełnić formularz konsultacji medycznej. Jest on poufny a dane w nim zawarte pozwalają jedynie lekarzowi ocenić czy lek jest potrzebny i czy będzie w tym danym przypadku bezpieczny. Jeśli nie ma przeciwwskazań lekarz wystawi receptę i zamówienie na lek zostanie zrealizowane. Najczęściej dzieje się to w ciągu 24 max 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.