Xyloproct

Xyloproct to jedna z popularniejszych maści stosowana do leczenia bolesnych guzków krwawniczych wewnętrznych oraz zewnętrznych.
W składzie maści można znaleźć hydrokortyzon oraz lidokainę. Związki te łagodzą stany zapalne oraz zmniejszają świąd.

 • Wygodna w aplikacji forma maści
 • Niweluje bolesne objawy hemoroidów
 • Przeznaczony to zwalczania zewnętrznych oraz wewnętrznych żylaków odbytu
 • Szybkie zredukowanie uciążliwości odczuwanych symptomów choroby

Jakie są zalety ze stosowania maści Xyloproct?

Wstydliwa dolegliwość, jaką są hemoroidy może się przydarzyć każdemu. Czynnikami predysponującymi do pojawienia się żylaków odbytu są: wiek, ciąża czy zaparcia. Odczuwalne objawy choroby są bardzo uciążliwe i bolesne. Zastosowanie maści Xyloproct błyskawicznie niweluje cały szereg niekomfortowych dolegliwości. Lek działa przeciwzapalnie oraz wykazuje działanie znieczulające. Do opakowania Xyloproctu załączono specjalny aplikator, dzięki czemu możliwe jest leczenie nie tylko zewnętrznych hemoroidów, ale również poprzez dozowanie maści do odbytu możliwe jest również zwalczenie wewnętrznych guzków krwawniczych.

Jaki jest skład maści Xyloproct?

Maść lecznicza zawiera dwa składniki aktywny: lidokainę (50 mg/g maści) oraz hydrokortyzon (2,75 mg/g maści). Oprócz tego występują substancja pomocnicze: tlenek cynku, alkohol stearynowy, alkohol etylowy, makrogol, octan glinu, woda oczyszczona.

Jak działa lek?

Działanie leku polega na łagodzeniu objawów choroby hemoroidalnej. W składzie leu Xyloproct odnajdziemy dwie główne substancje: lidokainę oraz hydrokortyzon. Hydrokortyzon to bardzo silna substancja chemiczna należąca do grupy kortykosteroidów. Ich działanie polega na zwalczaniu stanów zapalnych, zmniejszaniu opuchlizn oraz niwelowaniu podrażnień. Lidokaina to substancja, która oddziałuje na zakończenie nerwowe znajdujące się w zmienionych chorobowo miejscach skóry, zmniejszając ich czułość. Dzięki temu dochodzi do częściowego znieczulenia i chory nie odczuwa bólu.

Dla kogo jest wskazany lek?

Xyloproct jest przeznaczony dla pacjentów, u których pojawiły się wewnętrzne i/lub zewnętrzne żylaki odbytu wywołujące szereg bolesnych i uciążliwych objawów.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania maści Xyloproct?

Każdy farmaceutyk posiada szereg przeciwwskazań do stosowania. Również Xyloproct nie może być stosowany przez wszystkich chorych na hemoroidy. Przede wszystkim lek jest zakazany dla osób uczulonych na lidokainę lub hydrokortyzon. W przeciwnym wypadku może pojawić się bardzo gwałtowna reakcja uczuleniowa zagrażająca zdrowiu pacjenta. Innymi przeszkodami to stosowania maści Xyloproct są:

 • Ciąża;
 • Karmienie piersią (nie zbadano czy składniki leku przenikają do mleka matki);
 • Uszkodzona i zakażona skóra;
 • Otwarte rany;
 • Infekcje wirusowe, przeciwgrzybiczne oraz bakteryjne;
 • Zażywanie leków na arytmię serca
 • Zanikowe zapalenie skóry

Leku nie wolno stosować u najmłodszych. Maksymalny czas leczenie może trwać siedem dni, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Jak należy stosować Xyloproct?

Sposób i częstotliwość używania preparatu leczniczego zostaje ustalona przez lekarza. Przed rozpoczęciem podania dawki należy umyć dokładnie ręce i czynność tą powtórzyć po zakończeniu aplikacji. Xyloproct może być stosowany w leczeniu zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych zmian hemoroidalnych, jednak różni się sposób stosowania
Wewnętrzne żylaki odbytu: W opakowaniu załączono specjalny aplikator, który należy nałożyć na tubę i wsunąć delikatnie w kanał odbytu. Zastosować można maksymalnie 1/3 tubki, czyli około 6 gramów leku.
Zewnętrzne żylaki odbytu: Maść leczniczą należy rozprowadzić równomiernie na suchej i czystej powierzchni guzka krwawniczego oraz jego okolic.
Lekarze zalecają aplikować Xyloproct nawet kilka razy dziennie, jednak nie dłużej niż tydzień.

Czy Xyloproct wywołuje działania niepożądane?

Nawet leki, które przeszły pozytywnie testy kliniczne i tak wywołują u niewielkiej grupy pacjentów pojawienie się skutków ubocznych. Zawsze najgroźniejsza jest reakcja uczuleniowa na jakiś składnik leku. Objawia się to dusznościami, świszczącym oddechem, pokrzywką i zaczerwienieniem skóry oraz opuchlizną języka i warg. Taka sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej.

Inne działania niepożądane, jakie mogą być wywoływane przez Xyloproct to:

 • Miejscowe podrażnienie skóry;
 • Przebarwienia skórne;
 • Czasami może dojść ścienienia warstwy skóry

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat skutków ubocznych, które mogą wystąpić podczas stosowania tego leku, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Więcej informacji znajdziesz również na ulotce załączonej w opakowaniu.

Czy mogę kupić Xyloproct drogą internetową?

Xyloproct oraz inne leki na żylaki odbytu są dostępne tylko na receptę. Jednak nasza klinika dysponuje szerokim asortymentem specyfików uśmierzających objawy choroby hemoroidalnej. Umożliwiamy szybki, bezpieczny i komfortowy zakup leku Xyloproct przez Internet ,w przypadku gdy niemożliwa jest wizyta u lekarza, a niezbędna jest pomoc. Jak wspomniano wcześniej są to leki wydawane na receptę, dlatego aby możliwe więc było zrealizowanie zamówienia konieczne jest wypełnienie specjalnego formularza medycznego opisującego stan zdrowia, który przekazany specjalistom współpracującym z naszą kliniką pomoże ustalić stopień zaawansowania choroby. Jeśli nie będzie przeciwwskazań do stosowania preparatu, zamówienie zostanie rozpatrzone pomyślnie oraz wysłane i dostarczone na wskazany przez klienta adres w ciągu 24 – 48 godzin. W trosce o klienta, przesyłka zostanie wysłana w dyskretnym opakowaniu i dostarczona przez firmę kurierską do rąk własnych. Wszystkie ceny podane na naszej stronie internetowej zawierają już koszt wysyłki. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.