Ultraproct

Ultraproct to lek stosowany w chorobie hemoroidalnej, który jest dostępny w postaci maści oraz czopków do stosowania wewnętrznego.
Skutecznie redukuje symptomy występowania hemoroidów wewnętrznych oraz zewnętrznych m.in. świąd, opuchliznę i ból okolic około odbytniczych.

 • Substancja czynna – cynchokaina i fluokortolon
 • Efektywne leczenie wewnętrznych i zewnętrznych guzków krwawniczych
 • Dostępność w postaci maści oraz czopków umożliwia skuteczne leczenie hemoroidów
 • Redukuje dyskomfort i poprawia jakość życia

Jakie są zalety stosowania preparatu Ultraproct?

Hemoroidy są krępującą dolegliwością, która dotyka coraz większą grupę osób, skutecznie utrudniając ich życie codzienne. Ultraproct łagodzi wszystkie przykre objawy związane z chorobą hemoroidalną, takie jak opuchlizna, świąd, podrażnienie oraz ból okolic analnych. Poprzez dostępność w dwóch postaciach – maści oraz czopków, umożliwia dobór odpowiedniej kuracjiw leczeniu zewnętrznych i wewnętrznych guzków krwawniczych.

Jak działa Ultraproct?

Skuteczne leczenie choroby hemoroidalnej zapewniają składniki aktywne zawarte w preparacie – cynchokaina oraz różne formy fluokortolonu. Cynchokaina jest substancją o działaniu znieczulającym. Działa poprzez czasowe blokowanie szlaku przekazywania wiadomości dotyczących bólu, wzdłuż włókien nerwowych. Przynosi ulgę choremu poprzez odrętwienie miejsca zmienionego chorobowo, na które wcześniej został nałożony.
Fluokortolon jest rodzajem kortykosteroidu i służy do zmniejszenia stanu zapalnego. Stan zapalny jest spowodowany przez uwalnianie różnych substancji, które są istotne w układzie immunologicznym. Substancje te powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych, co prowadzi do podrażnienia powierzchni skóry, jej zaczerwienienia, powstania obrzęku, nieprzyjemnego świądu i bólu. Fluokortolon działa poprzez zmniejszanie produkcji tych substancji w komórkach . Po aplikacji doodbytniczej fluokortolon działa miejscowo zmniejszając obrzęk i uporczywe swędzenie.

Jak stosować lek Ultraproct?

Przed oraz po aplikacji należy dokładnie umyć ręce. Ultraproct w postaci maści i czopków należy stosować po wcześniejszej defekacji. Teren wokół odbytu powinien być dokładnie umyty i osuszony przed użyciem preparatu.
Maść Ultraproct może być używane wewnątrz kanału odbytu oraz na zewnątrz. W przypadku stosowania doodbytniczego końcówka dołączona do maści powinna być przykręcona do tubki. Następnie należy delikatnie wprowadzić aplikator do odbytnicy i wycisnąć niewielką ilość maści. Po zastosowanie delikatnie wycofać końcówkę z kanału odbytu. Nakładka stosowana do aplikacji powinna być dokładnie czyszczona po każdym użyciu.
Ultraproct w postaci czopkówjest przeznaczony wyłącznie do użytku wewnętrznego. Należy usunąć folię ochronną zabezpieczającą i aplikować jeden czopek po defekacji, przez pięć do siedmiu dni. Gdy objawy są nasilone można stosować czopki dwa lub trzy razy dziennie. Po tygodniu stosowania czopków należy je stosować do drugi dzień przez kolejny tydzień.

Kiedy nie należy stosować leku Ultraproct?

Ultraproct nie powinien być stosowany:

 • Przez okres dłuższy niż siedem dni. Jeśli objawy utrzymują się po tym okresie należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.
 • Doustnie
 • Przez dzieci
 • Przez kobiety ciężarne i karmiące piersią. Bezpieczeństwo stosowania leku w okresie ciąży nie zostało ustalone. Kortykosteroidy jednak po zastosowaniu w okolicach odbytu i doodbytniczo mogą się wchłania do krwi i być szkodliwe dla rozwijającego się dziecka. Leku nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne. Nie ma także dostępnych informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania Ultraproctu w czasie karmienia piersią. Przed zastosowaniem leku w czasie karmienia piersiąkoniecznie zasięgnij porady lekarza.
 • W przypadku zanikowego zapalenia skóry
 • W przypadku infekcji bakteryjnych, grzybiczych, wirusowych lub pasożytniczych

Ultraproct nie powinien być stosowany w przypadku uczulenia na którykolwiek z jego składników aktywnych. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli wcześniej wystąpiła alergia na którykolwiek ze składników.Jeżeli czujesz, że wystąpiła reakcja alergiczna, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i poinformować o tym lekarza.

Czu Ultraproct wywołuje skutki uboczne?

Leki i ich ewentualne skutki uboczne mogą mieć różny wpływ na poszczególne osoby. Poniżej podano niektóre z objawów niepożądanych, które są łączone z działaniem leku. Wymienione poniżej skutki uboczne nie świadczą o tym, że u każdego pacjenta stosującego Ultraproct muszą one wystąpić. Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku:

 • Osłabione funkcjonowanie kory nadnerczy
 • Alergiczne reakcje skórne
 • Cieńsza skóra

Aby uzyskać więcej informacji na temat innych możliwych zagrożeń związanych z działaniem preparatu Ultraproct, należy przeczytać informacje zawarte w ulotce lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy można kupić Ultraproct przez Internet?

Asortyment naszej kliniki umożliwia zakup specyfików redukujących przykre skutki występowania choroby hemoroidalnej w zależności od potrzeb pacjenta. Lek Ultraproct może być szybko i bezpiecznie zakupiony na stronie naszej kliniki. W tym celu wystarczy wypełnić poufny formularz medyczny, który zostanie dokładnieprzeanalizowany przez specjalistów współpracujących z kliniką. Na podstawie zawartych w nim informacji lekarz podejmie decyzję, czy wybrany specyfik jest bezpieczny dla zdrowia i jeśli nie będzie przeciwskazań,wypisze receptę, a my zrealizujemy ją. Lek zostanie przez nas wysłany oraz dostarczony przez firmę kurierską pod wskazany adres, w odpowiednio zabezpieczonym opakowaniu, w ciągu 24 – 48 godzin. W cenę leku wliczony jest koszt przesyłki. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z konsultantem, który z całą pewnością wyjaśni wszelkie nieścisłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.