Scheriproct

Scheriproct to niezwykle skuteczna metoda łagodzenia bolesnych objawów związanych z pojawieniem się hemoroidów.
Lek występuje w postaci maści, która zawiera dwa składniki aktywne: prednizolon oraz cynchokainę.

 • Wygodna do aplikacja forma maści
 • Zmniejsza krwawienie, świąd i ból wywołane przez hemoroidy
 • Hamuje i zwalcza żylaki odbytu
 • Substancje czynne: prednizolon oraz cynchokaina

Jakie są korzyście ze stosowania Scheriproctu?

Guzki krwawnicze czyli hemoroidy to nie tylko bardzo wstydliwa dolegliwość, ale przede wszystkim bardzo bolesna. Najbardziej uciążliwe objawy choroby to: świąd, krwawienie z odbytu podczas wypróżniania oraz opuchlizna. Zastosowanie maści Scheriproct pozwala szybko opanować atak choroby. Preparat leczniczy może być stosowany zarówno do leczenia wewnętrznych żylaków odbytu jak i tych zewnętrznych, które rozprzestrzeniły się poza kanał odbytu.

Jaki jest skład maści Scheriproct?

Scheriproct tworzą dwa główne składniki aktywne: cynchokaina (5 mg/g maści) oraz prednizolon (1.9 mg/g maści). Dodatkowo występują substancje pomocnicze: glikol polietylenowy, olej rycynowy, oktylododekanol oraz składniki zapachowe.

Jak działa lek Scheriproct?

Działanie Scheriproctu polega na łagodzeniu ostrych objawów żylaków odbytu. Maść zawiera dwie substancje czynne o odmiennym działaniu. Prednizolon to syntetycznie wytwarzany glikortkosteoroid o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwalergicznych oraz immunosupresyjnych. Z kolei cynchokaina to środek o działaniu znieczulającym, który osłabia intensywność odbieranych bodźców nerwowych z chorobowo zmienionych miejsc.

Dla kogo jest wskazane stosowanie maści Scheriproct?

Produkt leczniczy jest wskazany do używania przez wszystkie osoby, u których zdiagnozowano guzki krwawnicze, czyli hemoroidy indukujące bolesne symptomy w postaci krwawienia z odbytu, świądu pieczenia, oraz podrażnienia.

Dla kogo jest wskazane stosowanie maści Scheriproct?

Wyróżniono pewną grupę chorych, u których leczenie hemoroidów nie może przebiegać z wykorzystaniem maści Scheriproct. Są to m.in. pacjenci, którzy cierpią na nadwrażliwośc na cynchokainę lub prednizolon. W ich przypadku zastosowanie produktu leczniczego może wywołać groźną dla życia reakcję uczuleniową, która objawia się skurczeniem oskrzeli, zaczerwieniem skóry, opuchlizną gardła i języka oraz dusznościami. Inny przypadki, kiedy nie jest zalecane stosowanie Scheriproctu to:

 • Ciąża;
 • Karmienie piersią;
 • Opryszczka;
 • Półpasiec lub ospa wietrzna;
 • Infekcje grzybicze lub bakteryjne;

Leku nie wolno stosować dłużej niż siedem dni, a w trakcie wizyty lekarskiej należy wspólnie z lekarzem upewnić się, że Scheriproct nie będzie wchodził w interakcję z już przyjmowanymi lekami. Nie stosować leku u dzieci.

Jak stosować maść Scheriproct?

Większość maści stosowanych w leczeniu hemoroidów może być nakładana tylko na zewnętrzne żylaki odbytu. Jednak lek Scheriproct zawiera specjalny aplikator, dzięki któremu możliwe jest wprowadzenie maści również do kanału odbytu i zlikwidowanie wewnętrznych guzków krwawniczych.
Przed rozpoczęciem stosowania oraz po należy dokładnie umyć ręce. Dokładnie dawkowanie maści oraz częstotliwość jej nakładania ustala lekarz wystawiający receptę.
Hemoroidy zewnętrzne: Na oczyszczoną i suchą powierzchnię skóry, na której występują zmiany chorobowe nakładamy niewielką ilość maści i dokładnie rozsmarowujemy.
Hemoroidy wewnętrzne: Dołączony do opakowania aplikator należy przymocować do tubki i delikatnie umieścić w odbycie. Wycisnąć odpowiednią dawkę maści.
Lekarze zalecają stosowanie Scheriproctu dwa razy dziennie, jednak w ostrych stadiach choroby można zwiększyć częstotliwość aplikacji do czterech razy. Nie stosować leku dłużej niż przez tydzień.

Czy lek Scheriproct wywołuje skutki uboczne?

Każdy farmaceutyk może wywołać u ok. 2 % chorych dodatkowe, niepożądane działania. W większości przypadków nie są one szczególnie dotkliwe i nie należy przerywać stosowania leku. W przypadku Scheriproctu najczęściej pojawiają się takie działania niepożądane jak:

 • Podrażnienie skóry w miejscu aplikacji;
 • Wybroczyny skórne;
 • Rozstępy;
 • Zwiększona podatność na infekcje skórne;
 • Wiotczenie skóry.

Bardzo rzadkim, ale niebezpiecznym skutkiem ubocznym jest reakcja alergiczna na składnik leku. Dochodzi wówczas do pojawienia się wysypki i ostrego zaczerwienienia skóry. Chory może odczuwać duszności, ucisk w klatce piersiowej oraz może pojawić się opuchlizna języka, warg i gardła. W takiej sytuacji należy natychmiast wezwać pomoc medyczną.

Większość działań niepożądanych pojawia się podczas przedłużenia stosowania leku. Pacjenci, którzy będą stosować Scheriproct dłużej niż siedem dni mogą zachorować na zespół Cushinga lub doznać krótkotrwałej dysfunkcji kory nadnerczy.

Czy mogę kupić Scheriproct drogą internetową?

Większość leków stosowanych w leczeniu hemoroidów zawiera silne steroidy, dlatego należy je stosować tylko pod czujnym okiem specjalisty. Jeżeli jednak wizyta u lekarza jest niemożliwa to istnieje możliwość zakupu najpopularniejszych kremów, maści lub czopków drogą internetową, m.in. na stronie internetowej naszej kliniki internetowej. Ponieważ są to produkty farmaceutyczne wydawane na receptę, dlatego konieczna będzie konsultacja medyczna. Jest ona w pełni darmowa i polega na uzupełnieniu specjalnego kwestionariusza, który dostarczy naszemu lekarzowi informacji o stanie zdrowia chorego oraz o stopniu zaawansowania zmian hemoroialnych. Pozwoli to na dobranie odpowiedniego leku. Po wypisaniu recepty zostanie ona automatycznie zrealizowana we współpracującej z nami aptece w Wielkiej Brytanii. Wysyłka towaru jest wliczona w cenę produktu i obejmuje ekspresową przesyłkę kurierską. Paczki z zakupionymi specyfikami farmaceutycznymi docierają w ciągu 24-48 godzin od finalizacji zakończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.