Proctosedyl

Proctosedyl to skuteczne czopki lub maść, które można stosować w leczeniu objawów hemoroidów. Lek ten skutecznie łagodzi ból i świąd wywołany guzkami krwawniczymi.
Tajemnicą działania Proctosedylu są aż dwa składniki aktywne: chlorowodorek cynchokainy oraz hydrokortyzon, które minimalizują symptomy choroby w tydzień.

 • Dwie formy leku: maść lub czopki
 • Łagodzi podrażnienia i opuchliznę
 • Efektywna terapia lecznicza żylaków odbytu
 • Substancje czynne: hydrokortyzon (0,5%) oraz chlorowodorek cynchokainy (0,5%)

Jakie są korzyści stosowania leku Proctosedyl?

Proctosedyl to skuteczny produkt leczniczy przeznaczony do doraźnego łagodzenia skutków hemoroidów, takich jak: podrażnienia, opuchlizna, ból i krwawienia. Połączenie w jednym leku substancji przeciwzapalnych oraz znieczulających okazało się niezwykle skuteczną kompozycją w leczeniu guzków krwawniczych. Stosowanie leku przynosi szybką ulgę i eliminuje symptomy choroby przed upływem tygodnia. Ponieważ Proctosedyl dostępny jest zarówno w formie maści jak i czopków to idealnie nadaje się leczenia nie tylko hemoroidow zewnętrznych, ale również tych ulokowanych w kanale odbytu.

Jakie działa Proctosedyl?

Farmaceutyk zawiera w swoim składzie aż dwie substancje aktywne. Są to cynchokaina i hydrokortyzon. Kombinacja tych leków pozwala w szybki i skuteczny sposób zwalczyć objawy guzków krwawniczych. Chlorowodorek cynchokainy to związek o działaniu znieczulającym, który wpływa na częściowe osłabienie bodźców nerwowych odbieranych z chorej powierzchni. Dzięki temu możliwe jest złagodzenie bólu i skurczy odbytu. Z kolei drugi składnik – hydrokortyzon to substancja organiczna zaliczana do grupy kortykosteroidów. Działa przeciwzapalnie, co wpływa na zmniejszenie podrażnienia, świądu oraz opuchlizny.

Kto powinien stosować lek Proctosedyl?

Proctosedyl jest przeznaczony do stosowania leczenia wewnętrznych i zewnętrznych żylaków odbytu, dlatego powinnien być stosowany przez wszystkie osoby, które odczują dotkliwe symptomy choroby.

Kto nie powinien stosować Proctosedylu?

Istnieje grupa pacjentów, którzy pomimo zdiagnozowania choroby hemoroidalnej nie mogą stosować leku Proctosedyl. Zaliczono do nich przede wszystkim osoby, które są uczulone na jakikolwiek składnik leku, w tym na hydrokortizon lub chlorowodorek cynchokainy. Przyjęcie tego produktu leczniczego pomimo uczulenia może wywołać bardzo groźną dla zdrowia i życia reakcje alergiczną, a nawet szok anafilaktyczny. Proctosedyl nie powinien być również stosowany przez dzieci i kobiety ciężarne. Nie istnieją dokładnie badania kliniczne potwierdzające jak i czy składniki lecznicze przenikają do mleka matki, dlatego lek ten powinien być stosowany przez kobiety karmiące piersią tylko w szczególnych przypadkach.
Nie zalecane jest stosowanie Proctosedylu w obrębie atopowego zapalenia skóry. Przed zastosowaniem leku, chory powinien upewnić się, że objawy nie są wywołane przez infekcje grzybicze, pasożytnicze oraz bakteryjne. Wielu chorych myli guzki krwawnicze odbytu, zwłaszcza te zewnętrzne z brodawkami kłykcin kończystych.

Jak należy stosować Proctosedyl?

Zarówno w przypadku maści jak i czopków przez rozpoczęciem czynności należy dokładnie umyć ręce oraz okolice odbytu. Czopki są zalecane w leczeniu żylaków odbytu występujących wewnętrzne, natomiast maść może być stosowana w dowolnym rodzaju hemoroidów.
Czopek: Po wyjęciu czopka z bistru leku należy delikatnie wsunąć go do kanału odbytu.
Maść: Jeżeli stosujemy ją na zewnętrzne zmiany hemoroidalne to należy rozsmarować maść na żylakach, które rozrosły się poza odbyt . Lek należy rozprowadzić bardzo dokładnie na całej chorobowo zmienionej powierzchni skóry. Gdy lek ma być stosowany na hemoroidy wewnętrzne to krem należy aplikować do wnętrza odbytu poprzez specjalny aplikator, który został dołączony do opakowania.
Po aplikacji Proctosedylu należy ponownie umyć ręce. Rekomendowane dawkowanie to stosowanie leku rano, wieczorem oraz po każdym wypróżnieniu. Nie wolno stosować Proctosedylu dłużej niż 7 dni od momentu rozpoczęcia kuracji. Zabrania się kategorycznie doustne przyjmowanie leku.
Czopki Proctosedylu należy przechowywać w lodówce (temp. ok. 8 stopni)

Czy Proctosedyl wywołuje skutki uboczne?

Każdy produkt farmaceutyczny może wywołać określoną grupę działań niepożądanych, jednak nie pojawiają się one u wszystkich chorych. Efekty uboczne są łagodne, nie zagrażają życiu oraz przede wszystkim ich wystąpienie nie przewyższa potencjalnych korzyści dla zdrowia związanych ze stosowaniem leku. Najczęstsze działania niepożądane w przypadku Proctosedylu to wysypka i wiotczenie skóry. Często występują również:

 • Spadek apetytu;
 • Bóle żołądka;
 • Obniżenie wagi;
 • Nerwowość;
 • Pogorszenie samopoczucia;
 • Zwiększenie apetytu;
 • Pogorszenie zdolności koncentracji;
 • Podrażnienie okolic odbytu;
 • Wysypka

Czy Proctosedyl można kupić przez Internet?

Za wyjątkiem ziołowych preparatów stosowanych w łagodzeniu objawów hemoroidów wszystkie inne leki można nabyć tylko na receptę. Zdarzają się, jednak sytuacje, kiedy pacjent nie może się natychmiast zgłosić do lekarza. W takiej sytuacji pojawia się możliwość kupna najpopularniejszych środków na hemoroidy drogą internetową. Jest to możliwe na stronie naszej kliniki internetowej. Kupujący lek podczas składania zamówienia musi wypełnić w pełni poufny kwestionariusz medyczny, który pozwoli naszemu specjaliście ustalić czy nie występują przeciwwskazania zdrowotnie do stosowania leku. Po wydaniu recepty jest ona przekazywana do apteki, który wydaje lek. Produkty zakupione na stronie naszego serwisu są dokładnie zabezpieczane i wysyłane w dyskretnych paczkach. Przesyłka towaru jest już wliczona w cenę leku. Wszystkie paczki są nadawane w firmie kurierskiej, która gwarantuje ekspresową dostawę w ciągu 24-48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.