Proctofoam HC

Proctofoam HC to lek na hemoroidy występujący w innowacyjnej postaci pianki, która ułatwia aplikację produktu na zmienione chorobowo powierzchnie skórne. Zastosowanie aerozolu zapewnia szybkie złagodzenie bólu, świądu oraz krwawienia.
W składzie leku można znaleźć zarówno substancję przeciwzapalną jak i znieczulającą, co wpływa na szybkie i skuteczne działanie leku.

 • Nowa forma leku – pianka
 • Szybka redukcja objawów hemoroidów
 • Substancje aktywne: octan hydrokortyzonu (1%) oraz chlorowodorek prokainy (1%)

Jakie są zalety stosowania leku Proctofoam HC?

Guzki krwawnicze to przerośnięta naczynia, która są zlokalizowane w odbycie lub w przypadku zaostrzonej choroby również w okolicach odbytu. Są wywoływane przez wzrost ciśnienia krwi lub częste zaparcia. Najczęściej atakują osoby starsze oraz kobiety w ciąży. Pojawienie się hemoroidów nie jest niezauważalne, ponieważ wywołują one szereg nieprzyjemnych objawów: ból, pieczenie, świąd odbytu, opuchlizna oraz krwawienia. Proctofoam HC to skuteczny farmaceutyk w niwelowaniu wszystkich wyżej wymienionych symptomów choroby. Działa przeciwzapalnie, obkurczająco oraz znieczulająco, dzięki czemu przynosi choremu szybką ulgę. Wygodna forma aplikacji w postaci pianki ułatwia dozowanie preparatu leczniczego.

Jak działa Proctofoam HC?

Działanie leku Proctofoam HC jest dwutorowe, ponieważ działa aż na dwa sposoby. Pierwszy składnik aktywny – hydrokortyzon to substancja lecznicza zalicza do grupy kortykosteroidów. Związki steroidowe cechują się silnym działaniem przeciwzapalnym. Efektem tego jest zredukowanie opuchlizny, bólu oraz podrażnienia okolic odbytu. Drugi składnik Proctofoamu HC to chlorowodorek prokainy, który znieczula krótkotrwale zakończenia nerwowe znajdujące się w obrębie zmian chorobowych, co wpływa na spadek intensywności odczuwanego bólu.

Dla kogo wskazany jest lek Proctofoam HC?

Proctofoam HC to produkt leczniczy o działaniu przeciwzapalnych oraz przeciwbólowym, który jest stosowany do leczenia zewnętrznych guzków krwawniczych.

Kto nie powinien stosować tego leku?

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania Proctofoamu HC jest alergia na chlowodorek prokainy lub hydrokortyzon. Jeżeli osoba nadwrażliwa na te substancje zastosuje lek może to wywołać niebezpieczną dla zdrowia reakcję alergiczną , która objawia się dusznościami, opuchlizną języka i gardła, trudnościami w oddychaniu, wysypką oraz zaczerwienieniem skóry.
Proctofoam HC nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Również w okresie karmienia piersią rekomendowane jest powstrzymanie się od stosowania leku, ponieważ brak jest dokładnych informacji czy lek przenika do mleka matki. Innymi przeciwwskazaniami do stosowania tego produktu leczniczego są:

 • Choroby jelit;
 • Depresja;
 • Zaburzenie afektywne dwubiegunowe;
 • Wiek poniżej 18 lat;
 • Trwające infekcje wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze.

Jak należy dawkować Proctofoam HC?

Częstotliwość dawkowania zazwyczaj ustala lekarz w zależności od nasilenia objawów choroby hemoroidalnej. Proctofoam HC to lek, który występuje w postaci pianki, co zdecydowania ułatwia aplikację. Przed rozpoczęciem czynności należy dokładnie umyć ręe oraz okolice ujścia odbytu. Produkt farmaceutyczny może być aplikowany zarówno na wewnętrzne jak i zewnętrzne żylaki odbytu. Różnica polega na tym, że gdy guzki krwawnicze znajdują się w kanale odbytu to lek należy wprowadzić poprzez specjalny aplikator, który został dołączony do opakowania. Aplikator po każdym, jednorazowym użyciu należy dokładnie umyć. Lekarza zalecają stosowanie Proctofoamu HC maksymalnie cztery razy dziennie, chociaż optymalnie dawkowanie to dwa lub trzy razy dziennie. Aplikacji pianki należy dokonywać po wypróżnieniu. Po podaniu leku należy ponownie dokładnie umyć ręce. Nie wolno stosować Proctofoamu HC dłużej niż siedem dni.

Czy Proctofoam HC wywołuje działania niepożądane?

Każdy produkt farmaceutyczny wywołuje pewne skutki uboczne, ale nie muszą one się pojawić u każdego pacjenta. Zazwyczaj działania niepożądane odczuwa zaledwie 2% wszystkich stosujących. Do najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych podczas stosowania Proctofoamu HC należą:

 • Pieczenie odbytu;
 • Świąd odbytu;
 • Zaburzenie masy ciała;
 • Arytmia serca;
 • Bezsenność;
 • Obrzęki twarzy;
 • Zaburzenie widzenia;
 • Uczucie osłabienia;
 • Gorączka;
 • Ból gardła;
 • Zwiększona częstotliwość oddawania moczu;
 • Nieregularne miesiączki u kobiet;
 • Szybszy porost włosów na całym ciele.
  Najgroźniejszym, ale również najrzadziej występującym działaniem niepożądanym jest reakcja alergiczna, która objawia się gwałtownymi dusznościami, wysypką, rumieniem skóry oraz opuchlizną gardła i języka. W takiej sytuacji należy natychmiastowo skontaktować się z lekarzem.

Jak należy dawkować Proctofoam HC?

Wszystkie leki stosowane w leczeniu choroby hemoroidalnej można nabyć tylko na receptę. Wyjątkiem się niektóre leki na bazie ziół. Zdarzają się, jednak sytuacje, kiedy pacjent nie może się natychmiast zgłosić do lekarza, a objawy choroby są bardzo bolesne. W takiej sytuacji pojawia się możliwość kupna najpopularniejszych środków na hemoroidy drogą internetową. Jest to możliwe na stronie naszej kliniki internetowej. Kupujący lek podczas składania zamówienia musi wypełnić w pełni poufny formularz medyczny, który pozwoli naszemu specjaliście ustalić czy nie występują przeciwwskazania zdrowotne do stosowania leku i podjąć decyzję o wypisaniu recepty. Po wydaniu recepty jest ona przekazywana do apteki, który wydaje lek. Produkty zakupione na stronie naszego serwisu są dokładnie zabezpieczane i wysyłane w dyskretnych paczkach. Przesyłka towaru jest już wliczona w cenę leku. Wszystkie paczki są nadawane w firmie kurierskiej, która gwarantuje ekspresową dostawę w ciągu 1-2 dni. W razie potrzeby prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.