Perinal

Perinal to nowoczesny lek w aerozolu zwalczający szybko ból, świąd i krwawienie związane z pojawieniem się choroby hemoroidalnej.
Skuteczność sprayu Perinal zapewniają dwa składniki aktywne: hydrokortyzon oraz chlowodorek lidokainy

 • Skuteczny farmaceutyk w leczeniu guzków krwawniczych
 • Szybko niweluje bolesne oznaki choroby
 • Substancje czynne: chlorowodorek lidokainy (0,1%) oraz hydrokortyzon (0,2%)
 • Wygodna forma aplikacji w postaci aerozolu

Jakie są zalety stosowania leku Perinal?

Guzy krwawnicze to niezwykle bolesna i krępująca dolegliwość. Pojawia się zazwyczaj u strszycg osób powyżej 50-go roku życia, ale równie często może dotknąć młodsze osoby, szczególnie te cierpiące regularnie na zaparcia. Hemoroidy to również schorzenie atakujące kobiety w połogu. Zastosowanie leku w aerozolu Perinal gwarantuje szybkie złagodzenie objawów choroby hemoroidalnej takich jak: świąd, pieczenie, krwawienie z odbytu i ból. Lek hamuje rozwój choroby, a jego innowacyjna forma aplikacji w sprayu jest niezwykle wygodna dla chorego.

Jak działa Perinal?

Za działanie preparatu farmaceutycznego odpowiadają dwie substancje czynne: chlorowodorek lidokainy oraz hydrokortyzon. Rozpylenie aerozolu Perinalu na zmienionych chorobo powierzchniach skóry gwarantuje całkowite ustąpienie nieprzyjemnych objawów choroby, takich jak: bolesne swędzenie, krwawienie analne. Hydrokortyzon to związek należący do kortykosteroidów, który gwarantuje zahamowanie stanów zapalnych . Działa również immunosupresyjnie oraz zapobiega reakcjom alergicznym. Z kolei chlorowodorek lidokainy jest substancją znieczulającą. Łagodzi odczuwany ból zanim cofnie się w zupełności stan zapalny.

Dla kogo jest wskazany Perinal?

Perinal jest wskazany dla wszystkich chorych na zewnętrzne żylaki odbytu, którym towarzyszy ból, krwawienie i świąd. Wygodna forma aplikacji w postaci aerozolu zwiększa komfort stosowania.

Jak są przeciwskazania do stosowania Perinalu?

Nie każda osoba, u której pojawiły się żylaki odbytu może bez przeszkód stosować Perinal. Przede wszystkim stosowanie leku jest zabronione dla osób, które są uczulone na jakikolwiek składnik leku (hydrokortyzon, chlorowodorek lidokainy). W ich przypadku zastosowanie Perinalu może wywołać bardzo niebezpieczną reakcję alergiczną objawiająca się opuchlizną dróg oddechowych, dusznościami, wysypką i zaczerwieniem skóry. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Przeciwskazaniami do przyjmowania leku są również:

 • Wiek poniżej 14-go roku życia;
 • Ciąża;
 • Karmienie piersią
 • Infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze

Jak należy stosować Perinal?

Perinal jest niezwykle prosty i wygodny w aplikacji, ponieważ występuje w formie aerozolu. Dawkowanie leku jest ustalane przez lekarza i zależy od nasilenia zmian hemoroidalnych. Ten produkt farmaceutyczny nadaje się tylko do leczenia zewnętrznych guzków krwawniczych i nie wolno go aplikować doodbytniczo. Maksymalny czas stosowania Perinalu to siedem dni. Po tym czasie należy przerwać stosowanie leku. Lekarze najczęściej rekomendują stosowanie preparatu trzy razy dziennie. Aerozol należy rozpylić nad zmienioną chorobowo powierzchnią skóry. Nie wolno stosować na uszkodzonej lub zakażonej skórze. W czasie aplikacji należy zachować ostrożność i zadbać, aby lek nie dostał się do nosa, ust czy oczu. Po zastosowaniu Perinalu zaleca się dokładnie umyć ręce.

Czy Perinal wywołuje skutki uboczne?

Każdy lek wydawany bez receptę lub na receptę może wywołać u niewielkiej grupy pacjentów pojawienie się działań niepożądanych. Ich przebieg jest w większości przypadków łagodny i nie wymaga konsultacji medycznej. Oczywiście, jeśli pojawią się nasilone lub niepokojące symptomy należy zgłosić się do lekarza. Działanie niepożądane pojawiają się zazwyczaj tylko u nielicznej grupy chorych stosujących lek.

Najczęściej zgłaszane skutki uboczne to:

 • Wysypki
 • Pokrzywki
 • Zaczerwienienie skóry
 • Mrowienie skóry w miejscu aplikacji leku
 • Podrażnienie odbytu
 • Zaburzenie równowagi hormonalnej podczas zbyt długiego stosowania leku
 • Zwiotczenie skóry

Jeżeli stosujesz inne leki, zarówno te wydawane na receptę jak i bez należy skonsultować się z lekarzem czy mogą one być stosowane razem z Perinalem. W przypadku niektórych leków mogą pojawić się niebezpieczne interakcje.
Jednym z najbardziej niebezpiecznych działań niepożądanych jest reakcja alergiczna. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak każdy chory powinien zachować ostrożność. Jeżeli po aplikacji leku pojawią się problemy z oddychaniem, duszności, bolesny ucisk w klatce piersiowej, obrzęk gardła lub ostre zaczerwienienie skóry należy bezzwłocznie skontaktować się z najbliższym lekarzem.
Jeżeli w trakcie stosowanie leku nasilą się objawy bólu oraz krwawienie z odbytu stanie się bardziej intensywne należy skonsultować się z lekarze. Zwłaszcza, gdy pojawia się dodatkowo biegunka, zaparcia i spadek masy ciała.

Czy mogę kupić Perinal przez internet?

Perinal, Scheriproct oraz inne leki stosowane w leczeniu choroby hemoroidalnej są dostępne tylko na receptę. Jeżeli jednak chory na żylaki odbytu nie ma możliwości kontaktu z lekarzem to serwis naszej kliniki internetowej zapewnia dostęp do darmowej konsultacji medycznej oraz możliwość uzyskania recepty na lek. Wystarczy, aby składający zamówienie poświęcił kilka minut na wypełnienie krótkiego kwestionariusza medycznego. Odpowiedzi udzielone w formularzu pozwolą naszemu lekarzowi podjąć decyzję czy lek jest bezpieczny dla zdrowia chorego, dobrać odpowiednie dawkowanie. Po wypisaniu recepty, lek zostanie automatycznie wydany ze współpracującej z nami apteki. Zakupione przez Państwa produkty farmaceutyczne zostaną zapakowane i wysłane pod wskazany przez klienta adres bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Wybór ekspresowej przesyłki kurierskiej gwarantuje dostarczenie przesyłki w ciągu 1-2 dni roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.