Betnovate

Betnovate to lek, który występuje w aż trzech wariantach: kremu, balsamu lub maści. Jest to produkt farmaceutyczny stosowany w przypadku pojawienia się choroby hemoroidalnej.
Każda forma leki zawiera składnik aktywny – walerian betametazonu. Stosowanie leku łagodzi nieprzyjemne symptomy hemoroidów, takie jak: świąd, podrażnienie oraz krwawienie.

 • Skuteczne leczenie guzków krwawniczych
 • Może być stosowany do zwalczania zewnętrznych żylaków odbytu
 • Substancja czynna – walerian betametazonu (0,1%)
 • Trzy formy leku: krem, maść i balsam

Jakie są zalety stosowania leku?

Betnovate to preparat farmaceutyczny, który jest stosowany w leczeniu zewnętrznych guzków krwawniczych odbytu. Hemoroidom zawsze towarzyszą krwawienie, opuchlizna, nieznośny świąd oraz podrażnienie odbytu. Zastosowanie leku Betnovate szybko przynosi upragnioną ulgę oraz zapewnia działanie przeciwzapalne i obkurczające. Trzy formy leku: krem, maść oraz balsam umożliwiają dopasowanie do indywidualnych preferencji chorego.

Jak działa Betnovate?

Jest to złożony lek przeciwzapalny, który zawiera składnik aktywny z grupy kortykosteroidów – walerian betametozonu o stężeniu 0,1%. Wykazuje on silne działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz obkurczające naczynia krwionośne, dlatego Betnovate jest idealny preparatem do leczenia hemoroidów.

Dla kogo wskazane jest stosowanie kremu Betnovate?

Stosowanie preparatu leczniczego jest zalecane przede wszystkim w kuracji łagodzącej objawy hemoroidów, ponieważ Betnovate działa przeciwzapalnie i obkurczająco. Jednak farmaceutyk ten może być również stosowany w przypadku: wyprysków, łuszczycy, liszajów, alergii, łojotokowego zapalenia skóry oraz do łagodzenia dużych odczynów po ukąszeniach owadów.

Jakie są znane przeciwwskazania do stosowania Betnovate?

Krem Betnovate to bardzo silny lek, który jest przepisywany na dolegliwości hemoroidalne w przypadku, gdy inne preparaty nie zadziałały. Jednak nie każdy chory może stosować ten lek. Zabronione jest używanie tego kremu, gdy wcześniej została stwierdzona nadwrażliwość na walerian betametazonu. Zastosowanie tego leku może wywołać niebezpieczną dla zdrowia reakcję alergiczną. Znane są również inne przeciwwskazania do przyjmowania tego leku:

 • Dzieci poniżej 2 roku życia;
 • Ciąża;
 • Karmienie piersią;
 • Trądzik zwykły i różowaty
 • Zapalenie skóry wokół ust
 • Zapalenie ucha

Nie wolno stosować bezpośrednio na organy płciowe oraz unikać kontaktu z oczami (lek może wówczas wywołać jaskrę lub zaćmę. Jeżeli chory stosuje inne leki powinien poinformować o tym lekarza przed wypisaniem recepty na Betnovate.
Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci, ponieważ ze względu na inny stosunek powierzchni ciała do jego masy występuje wyższe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Możliwe jest nawet zaburzenie prawidłowej pracy nadnerczy, co może zahamować wzrost lub wywoła pojawienie się zespołu Cushinga.

Jak należy stosować Betnovate?

Harmonogram stosowania leku jest zazwyczaj układany przez lekarza. Przede wszystkim należy pamiętać, że Betnovate to preparat, który nadaje się tylko do użytku zewnętrznego. Przed zastosowaniem leku należy dokładnie umyć ręce i patologiczny obszar skóry. Następnie na suchą i czystą skórę nałożyć cienką warstwę leku i dobrze rozprowadzić. Po aplikacji leku ponownie należy umyć ręce.
Rekomendowane dawkowanie produktu leczniczego to dwa razy dziennie. Maksymalna kuracja to siedem dni.

Wybór kremu jest rekomendowany w przypadku hemoroidów, które są wilgotne oraz innych zmian tego typu i sączących się. Z kolei maść jest zalecana w przypadku leczenia liszajów, łuszczycy i innych suchych patologicznych zmian skórnych.

Czy Betnovate wywołuje działania niepożądane?

Prawie każdy produkt farmaceutyczny może spowodować pojawienie się skutków ubocznych o łagodnym charakterze. Analogiczna sytuacja występuje w przypadku Betnovate, jednak działania niepożądane pojawiają się tylko u nielicznych pacjentów. Najpoważniejszym efektem ubocznym jest reakcja alergiczna, która wymaga natychmiastowego przerwania leczenia i szybkiej pomocy lekarza. Objawia się dusznościami, wysypką, opuchlizną gardła, warg i języka. Inne skutki uboczne, jakie pojawiają się w przypadku stosowania Betnovate to:

 • Pieczenie skóry;
 • Podrażnienie odbytu;
 • Zaczerwienienie skóry;
 • Przesuszenie skóry;
 • Zapalenie mieszków włosowych;
 • Przebarwienia skórne;
 • Trądzik wywołany przyjmowaniem steroidów;
 • Rozszerzenie naczyń krwionośnych;
 • Szybszy porost włosów
 • Namnażanie się grzybów lub bakterii

Przyjmowanie steroidów przez dłuższy czas może zaburzyć pracę kory nadnerczy dlatego nie wolno stosować leku dłużej niż siedem dni. Lek nie jest wskazany dla dzieci, ponieważ w ich przypadku mogą pojawić się zaburzenia wzrostu.

Czy mogę kupić lek Betnovate przez Internet?

Betnovate jest to silna maść przeciwzapalna, która jest sprzedawana tylko po okazaniu recepty. Jeżeli odczuwasz bolesne objawy hemoroidów, ale wizyta u lekarza jest dla Ciebie niedogodna to możesz w szybki i pewny sposób zamówić Betnovate oraz inne kremy na żylaki odbytu na stronie internetowej naszej kliniki internetowej. Jedyne, co musisz zrobić to wypełnić krótki kwestionariusz zawierający podstawowe pytania medyczne. Pozwolą one ustalić naszemu lekarzowi czy dany preparat może byś stosowany bez przeciwwskazań u danego pacjenta. Jeżeli lekarz oceni, że lek jest bezpieczny zostanie wydana recepta, która zostanie automatycznie przekazana do apteki, która wyda dany produkt leczniczy. Stamtąd Betnovate zostanie przekazany do wysyłki. Wszystkie leki są wysyłane w dobrze zabezpieczonych opakowaniach. Wysyłka towaru została wliczona w cenę, a gwarantowana ekspresowa dostawa kurierska zapewnia, że paczka dotrze pod wskazany adres przed upływem 48 godzin. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.