Anusol-HC

Anusol HC to preparat farmaceutyczny stosowany w leczeniu wewnętrznych oraz zewnętrznych zmian hemoroidalnych. Występuje w dwóch wariantach: maści lub czopków. Dzięki temu nadaje się leczenia wszystkich odmian żylaków odbytu.

 • Przeznaczony do leczenia wewnętrznych oraz zewnętrznych guzków krwawniczych
 • Występuje w dwóch formach: maść lub czopki
 • Błyskawicznie przynosi ulgę od bolesnych objawów hemoroidów
 • Kombinacja najskuteczniejszych substancji aktywnych

Jakie są zalety stosowania maści lub czopków Anusol HC?

Guzki krwawnicze to schorzenie, które z pozoru dotyka tylko starsze osoby powyżej 50-go roku życia, jednak tak naprawdę na hemoroidy może zachorować każda osoba cierpiąca na regularne zaparcia oraz kobiety w ciąży. Żylaki odbytu pierwotnie rozwijają się w kanale odbytu, jednak nieleczone, zaawansowane zmiany mogą zająć okolice odbytu. Choroba wywołuje bolesne objawy: krwawienie z odbytu podczas wypróżnienia, pieczenie, świąd, podrażnienie odbytu. Anusol HC szybko przynosi ulgę i łagodzi dyskomfort związany z chorobą. Lek występuje w dwóch wariantach (czopki lub maść), co pozwala na podjęcie leczenia zarówno hemoroidów wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Jakie są substancje czynne leku Anusol HC?

Skład preparatu leczniczego Anusol HC a dokładniej stężenie składników aktywnych zależy formy leku:

 • Maść: benzoesan benzylu (1.25 g) tlenek bizmutu (0.875 g), dermatol (2.25 g), octan hydrokortyzonu (0.25 g), balsam peruwiański(1.875 g) oraz tlenek cynku(10.75 g)
 • Czopki: benzoesan benzylu (33 mg), tlenek bizmutu (24 mg), dermatol (59 mg), octan hydrokortyzonu (10 mg), balsam peruwiański (49 mg) tlenek cynku (296 mg)

Ponieważ biodostępność substancji czynnych podawanych doodbytniczo jest zdecydowanie wyższa, dlatego czopki zawierają niższe stężenie masowe składników aktywnych.

Jakie działa preparat Anusol HC?

Anusol HC to lek, którego działanie polega na szybkim łagodzeniu bolesnych objawów hemoroidów. Zawarte składniki szybko eliminują dyskomfort związany z chorobą. Hydrokortyzon to steroid, który minimalizuje stany zapalne, pieczenie oraz świąd wywołany żylakami odbytu. Z kolei balsam peruwiański działa ochronnie i przyspiesza regenerację naskórka. Pozostałe składniki wykazują właściwości przeciwbakteryjne, odkażające oraz ściągające.

Dla kogo jest wskazany lek Anusol HC?

Lek Anusol HC jest wskazany do leczenia wewnętrznych i zewnętrznych guzków krwawniczych.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?

Nie każdy chory, u którego zdiagnozowano chorobę hemoroidalną może stosować do leczenia akurat ten lek. Anusol HC jest absolutnie zakazany dla osób, które są uczulone na jakikolwiek składnik aktywny leku. W przypadku zastosowania maści lub czopków może dojść do poważnej reakcji alergicznego, które może wywołać atak duszności, obrzęk języka i gardła, ucisk w klatce piersiowej oraz zaczerwienienie skóry. Jeżeli pojawi się uczulenie należy natychmiast udać się do lekarza. Innymi przeciwwskazaniami to stosowania Anusolu HC są:

 • Zakażenie opryszczką wirusową
 • Owrzodzenia skóry wywołane przez gruźlicę
 • Infekcje wirusowe, grzybicze i pasożytnicze
 • Ciąża
 • Okres karmienia piersią

Preparatu leczniczego Anusol HC nie wolno stosować u dzieci. Dorośli, którzy rozpoczynają kurację lekiem powinni zgłosić lekarzowi przyjmowane leki, aby upewnić się, że nie dojdzie do interakcji.

Jak należy aplikować preparat Anusol HC?

Dokładne dawkowanie oraz instrukcję stosowania podaje lekarz przepisujący dany preparat leczniczy. W przypadku Anusolu HC maść należy stosować miejscowo na zmienione chorobowe miejsca skóry. Teoretycznie wszystkie maści są przeznaczone do leczenia hemoroidów zewnętrznych, jednak do opakowania Anusolu HC został dołączony specjalny aplikator, który umożliwia również leczenie wewnętrznych guzków krwawniczych. Po każdym użyciu aplikator należy dokładnie umyć letnią wodą.
Maksymalna długość kuracji leczniczej to siedem dni. Rekomendowane dawkowanie to ok. 2-3 razy dziennie, nie należy przekraczać więcej niż czterech aplikacji dziennie. Anusol HC należy stosować rano, wieczorem oraz po wypróżnieniu. Przed każdą aplikacją oraz zaraz po niej należy dokładnie umyć ręce.
Do leczenia wewnętrznych żylaków odbytu rekomenduje się używać czopków. Nie wolno aplikować więcej niż trzy czopki dziennie. W tym przypadku również kuracja nie może trwać dłużej niż tydzień.

Czy lek Anusol HC wywołuje skutki uboczne?

Wszystkie leki dostępne w aptekach przeszły szereg badań klinicznych, jednak u nielicznej grupy pacjentów mogą wywoływać łagodne i przemijające działania niepożądane. U 2% pacjentów stosujących Anusol HC zaobserwowano:

 • Wysypkę;
 • Zaczerwienie skóry;
 • Pieczenie podczas aplikacji leku;
 • Podrażnienie skóry;
 • Uczulenie.

Najbardziej niebezpieczne jest pojawienie się ostrej reakcji alergicznej. Dlatego przed zastosowaniem Anusolu HC trzeba się upewnić, że nie wystaje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku.

Czy mogę kupić Anusol HC przez Internet?

Ponieważ Anusol HC i inne leki stosowane w leczeniu hemoroidów są dostępne w sprzedaży tylko na receptę wydawać by się mogło, że niemożliwe jest ich zakupienie bez konsultacji medycznej. Jednak w sytuacjach, gdy chory nie może zgłosić się do lekarza, ponieważ wizyta lekarska jest niemożliwa lub niedogodna to istnieje możliwość popularnych kremów i czopków łagodzących bolesne zmiany żylaków odbytu na stronie serwisu naszej kliniki internetowej. Podczas składania zamówienia, każdy klient zobowiązany jest do wypełniania krótkiego kwestionariusza medycznego, który zawiera podstawowe informacje o stanie zdrowia pacjenta. Dzięki temu nasz lekarz będzie mógł zdecydować czy dany preparat farmaceutyczny może być stosowany bez negatywnego wpływa na zdrowie. Jeżeli zostanie wystawiona recepta to współpracująca z nami apteka wyda lek, który zostanie od razu wysłany pod wskazany adres. Koszt dostawy został wliczony w cenę produktu i obejmuje ekspresową dostawę kurierską. Przesyłka z zakupionym lekiem na hemoroidy dociera pod wskazany przez klienta adres w ciągu 24-48 godzin od nadania.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.