Anugesic HC

Anugesic HC jest farmaceutykiem w formie kremu oraz czopków doodbytniczych stosowanym w przypadku hemoroidów.
Lek łagodzi swędzenie, podrażnienie oraz ból występujący w okolicach odbytu spowodowany żylakami odbytu.

Substancje czynne – benzoesan benzylu, tlenek bizmutu, octan hydrokortyzonu, woniawiec balsamowy, chlorowodorek prokainy, tlenek cynku
Skuteczny zarówno w przypadku wewnętrznych, jak i zewnętrznych żylaków odbytu
Łagodzi wszystkie symptomy występowania guzków krwawniczych
Efektywna metoda leczenia hemoroidów

Jakie są zalety stosowania Anugesic HC?

Choroba hemoroidalna to bardzo nieprzyjemna dolegliwość spowodowana rozszerzeniem naczyń krwionośnych wewnątrz odbytu, dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego leczenia. Anugesic HC łagodzi objawy występowania wewnętrznych i zewnętrznych guzków krwawniczych oraz świądu odbytu. W leczeniu hemoroidów wewnętrznych zalecane jest stosowanie czopków, które wykazują skuteczniejsze działanie.

Jak działa Anugesic HC?

Anugesic HC w postaci kremu oraz czopków zawiera wiele składników użytecznych w łagodzeniu objawów związanych z występowaniem hemoroidów i innych miejscowych podrażnień skóry w okolicy odbytu.
Chlorowodorek prokainy jest odpowiedzialny za znieczulenie miejscowe – blokuje przekazywanie sygnałów bólu, które są wysyłane wzdłuż zakończeń nerwowych. Jego częściowo odrętwiające działanie w miejscu aplikacji skutecznie łagodzi ból i swędzenie. Octan hydrokortyzonu jest stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego związanego z wystąpieniem hemoroidów. Podrażnienia skóry bądź błony powoduje uwalnianie substancji, które rozszerzają naczynia krwionośne powodując zaczerwienienie, obrzęk i ból. Stosowanie leku powoduje hamowanie działania tych substancji, co pozwala, aby naczynia krwionośne powróciły do normalnego rozmiaru, zmniejszając w ten sposób dyskomfort.Benzoesan benzylu, tlenek bizmutu, woniawiec balsamowy i tlenek cynku mają łagodne działanie antyseptyczne, ochronne i właściwości obkurczające (zawężają naczynia krwionośne). Woniawiec balsamowy wspiera także wzrost nowych komórek skóry.

Jakie są wskazania do stosowania leku?

Lek zaleca się stosować w przypadku świądu odbytu oraz występowania hemoroidów.

Jak stosować lek?

Przed oraz po zastosowaniu należy umyć ręce. Zarówno krem, jak i czopki powinny być stosowane po defekacji i dokładnym umyciu i osuszeniu zmienionych chorobowo okolic odbytu. Krem może być stosowany wewnętrznie oraz zewnętrznie. W przypadku zastosowania doodbytniczego należy przykręcić specjalną końcówkę dołączoną do kremu. Następnie delikatnie umieścić ją w kanale odbytu i wycisnąć niewielką ilość kremu. Po aplikacji delikatnie wyciągnąć końcówkę. Po użyciu dokładnie umyć aplikator. Anugesic HC postaci czopków należy używać wyłącznie doodbytniczo. Oba preparaty Anugesic HC powinny być stosowane rano, w nocy i po każdej defekacji, nie dłużej niż przez 7 dni. Jeśli objawy utrzymują się po tym okresie należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy nie należy stosować leku Anugesic HC?

Lek nie powinien być stosowany:

  • Przez dzieci
  • Przez kobiety ciężarne oraz karmiące piersią
  • Bezpieczeństwo stosowania leku w ciąży nie zostało ustalone. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Przed zastosowanie koniecznie zasięgnąć porady lekarza.
  • Brak jest także informacji dotyczących bezpieczeństwa tego leku w czasie karmienia piersią. Konieczna jest więc porada lekarza przed rozpoczęciem kuracji Anugesic HC.

W przypadku występowania wirusa opryszczkipospolitej, owrzodzenia skóry spowodowanego gruźlicą, infekcji wirusowych lub grzybiczych

Lek nie powinien być stosowany także w przypadku uczulenia na którykolwiek z jego składników. Krem zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry, a zawarte w nim takie substancje jak parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu mogą powodować reakcje alergiczne. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli już wcześniej wystąpiła reakcja alergiczna na któryś ze składników. Jeśli podczas stosowania leku Anugesic HC wystąpiła reakcja alergiczna, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie poinformować o objawach lekarza lub farmaceutę.

Nie zostało stwierdzone, aby Anugesic HC wpływał na działanie innych leków. Jednak, zawsze w przypadku przyjmowania innych leków należy skonsultować się z farmaceutą.

Czy Anugesic HC powoduje skutki uboczne?

Jak każdy lek, Anugesic HC może wywołać ewentualne skutki uboczne. Mogą one różnie objawiać się u innych osób. Należy jednak pamiętać, że nie występują one u każdego pacjenta. Poniżej przedstawiono niektóre z objawów niepożądanych, które są związane z aplikacją leku:

  • Podrażnienie odbytu
  • Uczulenie lub reakcje alergiczne
  • Działania niepożądane wymienione powyżej są tylko niektórymi z możliwych.Aby uzyskać więcej informacji na temat innych działań niepożądanych związanych z działaniem tegopreparatu, należy przeczytać informacje zawarte w ulotce bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy można kupić Anugesic HC przez Internet?

Żylaki odbytu to przykra, lecz uleczalna dolegliwość. Nasza klinika wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów dotkniętych tą przypadłością. Anugesic HC oraz inne leki stosowane w leczeniu hemoroidów i świądu odbytu można zamówić w dyskretny i komfortowy sposóbza pośrednictwem Internetu, korzystając z naszych usług. Konieczne jest jedynie wypełnienie poufnego kwestionariusza medycznego, który jest niezbędny do zrealizowania zamówienia. Zawarte w formularzu informacje zostaną zweryfikowane przez lekarzy współpracujących z naszą kliniką. Na jego postawie zostanie ocenione czynie ma przeciwwskazań do zastosowania Anugesic HC oraz czy jest to lek odpowiedni dla klienta. Po 24 – 48 godzinach recepta zostanie zrealizowana i lek zostanie ekspresowo dostarczony pod wskazany adres w dyskretnym opakowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.