Gyno-Daktarin

gyno-daktarin opakowanieKrem przeciwgrzybiczy Gyno-Daktarin skutecznie rozwiązuje problem grzybiczego zakażenia pochwy.

Gyno-Daktarin polecany jest szczególnie wtedy, gdy zakażenie ma charakter nawracający.

  • Gyno-Daktarin to wysoce skuteczny krem zalecany w grzybiczych infekcjach pochwy
  • Krem zalecany jest szczególnie w przypadku powracających infekcji
  • Gyno-Daktarin zwalcza grzybicze zapalnie pochwy oraz jego objawy
  • Opakowanie kremu zawiera wygodny w użyciu aplikator

Jakie są zalety stosowania kremu Gyno-Daktarin?

Gyno-Daktarin pomaga skutecznie zwalczać grzybicze zapalenie pochwy oraz nieprzyjemne objawy infekcji. Skutecznie zwalcza infekcje wywołane przez drożdżaki oraz dermotofity a także wykazuje działanie bakteriobójcze pałeczek i ziarenkowców. Do każdego opakowania kremu dołączony jest wygodny aplikator, który umożliwia precyzyjne rozłożenie kremu w pochwie. Preparat ten jest szczególnie polecany w przypadkach nawracających infekcji. W niektórych przypadkach zaleca się stosowanie kremu w połączeniu z tabletkami Diflucan. Krem na początku łagodzi świąd, który występuje przy grzybicy. Kuracje należy kontynuować jeszcze przez tydzień po ustąpieniu wszystkich objawów.

Jak krem Gyno-Daktarin pomaga zwalczyć grzybicę?

Gyno-Daktarin zawiera substancję czynną o nazwie mikonazol, ma ona silne działanie przeciwgrzybicze. Blokuje ona syntezę ergosterolu, który jest podstawowym składnikiem błony komórkowej grzybów. Pozbawione bariery ochronnej drożdżaki obumierają. Stosowany krem sprawia więc, że infekcja jest stopniowo ograniczana aż do zupełnego wyzdrowienia. Krem ma również ograniczone działanie przeciwbakteryjne, może więc być zastosowany jako zabezpieczenie przed infekcją.

Kto może stosować krem Gyno-Daktarin?

gyno-daktarinKrem Gyno-Daktarin rzadko wywołuje skutki uboczne, dlatego też mogą go stosować w zasadzie wszystkie kobiety. Wyjątkiem są kobiety uczulone na mikonazol lub jakiś inny składnik leku, a także kobiety w ciąży lub karmiące piersią. U mniej niż 1% stosujących preparat kobiet może wystąpić podrażnienie skóry w postaci wysypki, rumienia czy pokrzywki. Jeżeli zaś wystąpią jakieś inne objawy, należy dalsze stosowanie leku skonsultować z lekarzem.

Zakup leku Gyno-Daktarin przez internet jest możliwy po wypełnieniu specjalnego formularza oraz pozytywnej konsultacji online, której skutkiem jest wystawienie recepty a następnie realizacja zamówienia.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kremu Gyno-Daktarin?

Kremu nie można stosować u osób uczulonych na mikonazol. Jeżeli krem stosowany jest inaczej niż dopochwowo, wtedy nie należy stosować go do leczenia infekcji grzybiczych na owłosionej skórze głowy, infekcji błon śluzowych, zranionej skóry czy grzybicy paznokci.

U kobiet w ciąży lek może być stosowany jedynie w wyjątkowych okolicznościach, gdy korzyści przewyższają ryzyko.

Gdy w czasie stosowania kremy Gyno-Daktarin stosowane są inne leki, należy zachować szczególną ostrożność ponieważ zawarty w kremie mikonazol może wzmacniać działanie tych leków. Przy lekach przeciwzakrzepowych, należy kontrolować czas krzepnięcia krwi a w przypadku leków na cukrzycę zawierających chlorpropamid gibenklamid może wystąpić hipoglikemia.

W jaki sposób należy stosować krem Gyno-Daktarin?

gyno-daktarin maśćStosowanie kremu jest bardzo proste. Do opakowania dołączony jest specjalny aplikator, który pozwala na bezproblemowe umieszczenie kremu w pochwie. W zależności od stopnia zaawansowania infekcji, krem stosuje się od 7 do 14 dni. Gdy kuracja ma trwać 7 dni, krem stosuje się dwa razy na dobę. Nawet po ustąpieniu objawów, krem należy aplikować jeszcze przez około tydzień. Jeśli zastosuje się większą dawkę kremu, może pojawić się podrażnienie pochwy. W przypadku pominięcia dawki nie wolno stosować podwójnej dawki.

Jeżeli stosowanie kremu Gyno-Daktarin łączy się z pudrem Daktarin, krem aplikuje się jedynie raz na dobę.

Czy można kupić lek Gyno-Daktarin na grzybicę pochwy przez Internet?

W internecie można kupić lek na grzybicze zapalenie pochwy. Aby jednak zakupić Gyno-Daktarin przez internet należy wypełnić specjalny formularz, który jest postawą do wystawienia recepty oraz realizacji zamówienia. Lekarz na jego podstawie ocenia czy lek jest w danym przypadku bezpieczny. Jeśli nie ma przeciwwskazań, lekarz wystawi receptę. Formularz jest w pełni poufny i służy jedynie sprawdzeniu zasadności i bezpieczeństwa zastosowania leku. Po wystawieniu recepty, jest ona realizowana przez aptekę, a lek trafia do zamawiającego w 24 max 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.