Grzybica skóry

Grzybica skóry to infekcja wywołana przez rozrost grzybów z grupy Candida albicans. Może pojawić się w zasadzie w każdym miejscu ciała chociaż głównie rozwija się w miejscach ciepłych i wilgotnych. Są to głównie pachy, pachwiny, przestrzenie między palcami nóg. Grzybica nie zalicza się do niebezpiecznych chorób, lecz zaniedbana, może prowadzić do bolesnych i uciążliwych objawów.

Osoby zmagające się z grzybicą skóry mogą liczyć na pomoc naszej kliniki online, która już od 10 lat pomaga w zwalczaniu różnych przypadłości pacjentom w całej Europie.

Przyczyny występowania grzybicy skóry

Grzyby odpowiedzialne za występowanie infekcji na co dzień znajdują się w naszym organizmie. Nie wywołują objawów chorobowych, ponieważ ich ilość kontrolowana jest przez prozdrowotne bakterie, które również znajdują się w naszym organizmie. Do rozwoju infekcji dochodzi dopiero wtedy, gdy następuje zakłócenie we florze bakteryjnej lub dochodzi do jej wyniszczenia.

W grupie o podwyższonym ryzyku wystąpienia infekcji znajdują się osoby otyłe, chorujące na cukrzycę lub chorujące na schorzenia, które obniżają odporność organizmu. Czynnikami podnoszącymi ryzyko choroby są również kuracje antybiotykowe, które niszczą nie tylko te złe bakterie ale również te pożyteczne dla organizmu człowieka.

Objawy grzybicy skóry

Grzybica skóry rozwija się głównie w miejscach, gdzie jest ciepło i wilgotno. Są to głównie pachy, pachwiny, kąciki ust, przestrzeń między palcami stóp i oraz przestrzeń pod biustem. U niemowląt grzybica skóry może rozwinąć się w miejscach, gdzie skóra zakryta jest pieluchą.

Objawami grzybicy skóry są zaczerwienienia ale również świąd, łuszczenie się naskórka, czasem wysypka, gródki, plamy w przypadkach bardziej zaawansowanych mogą pojawić się również ropne guzy.

Zapobieganie grzybicy skóry

Podstawą profilaktyki grzybicy skóry jest właściwa higiena osobista a także dobrze zbilansowana dieta uboga w cukry. Ponadto istotne jest wykonywanie ćwiczeń fizycznych a także zredukowanie stresu. Pomocne są również wszelkie preparaty, które pomagają redukować wilgoć skóry.

Leczenie grzybicy skóry

Podstawowym elementem kuracji jest właściwa higiena osobista. Skóra, którą dotknęła infekcja powinna zawsze być czysta i sucha. W dodatku powinniśmy zadbać by miała kontakt z powietrzem. Grzybicę można skutecznie leczyć przy pomocy kremów i tabletek przeciwgrzybiczych, które bez problemu można kupić w naszej klinice.

Czy leki na grzybicę skóry można kupić przez Internet?

Leki na zwalczenie grzybicy skóry można kupić w naszej klinice. W tym celu należy wypełnić formularz konsultacji medycznej by na jego podstawie lekarz mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do jego zastosowania. Jeżeli nie znajdzie on przeciwwskazań, zamówienie zostanie zrealizowane a lek trafi do zamawiającego w terminie 1 lub 2 dni roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.