Flukonazol (Diflucan)

flukonazol opakowanieFlukonazol (Diflucan) to tabletki na grzybicę pochwy. Lek już w ciągu 24 godzin rozwiązuje problem objawów infekcji.

Przeciwgrzybicze działanie Diflucanu zostało potwierdzone klinicznie. Lek zwalcza infekcje już w pierwszej dobie po podaniu tabletki.

  • już pojedyncza dawka leku Flukonazol pozwala zwalczyć infekcję
  • lek zwalcza infekcję grzybiczą już w pierwszej dobie po przyjęciu
  • Flukonazol charakteryzuje się niskim prawdopodobieństwem wystąpienia efektów ubocznych
  • lek na grzybicze zapalenie pochwy dostępny jest w dawce 150 mg substancji czynnej – flukonazol

Jakie są zalety stosowania tabletek Flukonazol (Diflucan)?

Już pojedyncza dawka leku niszczy grzyby odpowiedzialne za infekcję. Takie działanie zapewnia aktywny składnik leku o nazwie flukonazol. Hamuje on produkcję ergosterolu, który jest ważnym składnikiem błon komórkowych grzybów. Niewielka dawka, jaka jest potrzebna by zwalczyć infekcje, minimalizuje ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Dodatkowym atutem leku jest to, że jest to doustna tabletka , co sprawia, że nie trzeba mieć kontaktu z zainfekowanymi miejscami, co sprawia, że nie dochodzi do dodatkowych podrażnień śluzówki.

Jak działa tabletka Flukonazol (Diflucan)?

Tabletki Flukonazol zawierają niezwykle skuteczny składnik aktywny o nazwie flukanazol. Związek ten należy do grupy triazoli i działa jako silny inhibitor syntezy steroli zachodzącej w komórkach grzybów. Zwiazek ten zahamowuje przede wszystkim syntezę ergosterolu, podstawowego składnika błon komórkowych grzybów. Wywołane w ten sposób zaburzenia prowadzą do rozpadu grzybów a w konsekwencji do wyleczenia infekcji. Testy kliniczne udowodniły, że frukonazol ma niszczące działanie na kilka najbardziej powszechnych szczepów grzybów : Candidal, Cryptococcus, Blastomyces dermatiditis. Niestety, odporność na flukonazol wykazuje szczep C.krusei. W przypadku zakażeń grzybiczych o ostrym przebiegu, może być konieczne połączenie Diflucanu z innymi kuracjami grzybiczymi.

Kto może przyjmować Flukonazol (Diflucan)?

flukonazolTabletki Flukonazol może być stosowany przez większość pełnoletnich kobiet, u których stwierdzone zostaje grzybicze zapalenie pochwy. Lek ten stosowany jest również w przypadku zapalenia opon mózgowych, grzybicy jamy ustnej, infekcji drożdżakowej błon śluzowych.

Jak w przypadku innych leków, tak i Flukonazol ma ograniczenia stosowania. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży lub karmiące piersią, jak również kobiety ze stwierdzoną nietolerancją na flukonazol.

Lek nie jest wskazany również w przypadku kobiet z chorobami wątroby oraz chorobami serca. W takim przypadku potrzebna jest konsultacja lekarska, która pozwoli ustalić czy w tym konkretnym przypadku zastosowanie leku będzie bezpieczne.

Diflucan może być stosowany również profilaktycznie, by zapobiegać nawrotom zapalenia opon mózgowych, grzybicy pochwy oraz błon śluzowych.

Czy stosowanie leku Flukonazol (Diflucan) powoduje wystąpienie działań niepożądanych?

Stosowanie każdego leku powiązane jest z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. W przypadku leku Flukonazol mogą pojawić się : bóle brzucha i głowy, biegunka, nudności, pokrzywka. Zdecydowanie rzadziej pojawia się zmniejszenie apetytu, zawroty głowy, bezsenność, zaparcia a także uczucie suchości w jakie ustnej. Jednak to, że lek stosowany jest jednorazowo, minimalizuje ryzyko objawów niepożądanych.

Zastosowanie leku Flukonazol nie wpływa na skuteczność działania pigułek antykoncepcyjnych. Jednak w czasie kuracji Diflucanem nie należy przyjmować leków zawierających : halofantrynę, cyzapryd, terfenadynę , chinidynę oraz erytromycynę.

W jaki sposób należy przyjmować leku Flukonazol (Diflucan)?

flukonazol blisterFlukonazol z reguły przyjmuje się w pojedynczej dawce – tabletkę zawierającą 150mg składnika aktywnego. Dawka powinna skutecznie wyleczyć infekcję w ciągu 24 godzin od przyjęcia leku. Najlepiej jest przyjmować tabletkę w trakcie posiłku, chociaż nie jest to warunkiem koniecznym. W przypadku, gdy po przyjęciu leku infekcja nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem, który podejmie decyzję o dalszej kuracji. W profilaktyce drożdżycy lek przyjmuje się co trzeci dzień po tabletce 150mg. Kuracje stosuje się co pół roku.

UWAGA: bez konsultacji z lekarzem nie wolno zwiększać dawki ani powtarzać kuracji.

Czy można kupić lek Flukonazol (Diflucan) na grzybicę przez internet?

Tabletki Flukonazol można zakupić poprzez internet. W tym celu należy wypełnić formularz a na jego podstawie lekarz ocenia, czy dany lek jest potrzebny i czy jego zastosowanie w tym przypadku będzie bezpieczne. Jeśli nie ma przeciwwskazań, zlecenie zostanie zrealizowane a lek dostarczony w ciągu 24 do 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.