Trimethoprim

trimethoprim opakowanieTrimethoprim to dziś najskuteczniejszy lek na zapalenie pęcherza moczowego. Już w ciągu pierwszych 24 godzin likwiduje nieprzyjemne objawy.
Polecany jest tym samym wszystkim paniom, które cierpią z powodu nawracającego zapalenia pęcherza moczowego.

 • skutecznie leczy zapalenie pęcherza moczowego,
 • szybko pomaga nie tylko w nagłych infekcjach, ale i również sprawdza się doskonale w leczeniu zachowawczym,
 • likwiduje już w ciągu 24 godzin przykre objawy infekcji,
 • można kupić w dawkach 100mg i 200mg

Jakie są zalety stosowania leku Trimethoprim?

Trimethoprim usuwa objawy infekcji już w ciągu pierwszych 24 godzin. Jest najskuteczniejszym obecnie lekiem na zapalenie pęcherza moczowego, ponieważ usuwa nie tylko objawy ale również przyczyny infekcji. To dlatego, używa tego leku większość kobiet zmagających się z tym problemem. Lek można również okresowo stosować profilaktycznie.

Jakie działanie wykazuje preparat Trimethoprim?

Antybiotyk Trimethoprim działa bezpośrednio na skupiska bakterii hamując ich rozmnażania a także możliwość ich rozprzestrzeniania się. Trimetoprim zawarty w leku jest inhibitorem reduktazy kwasu dihydrofoliowego, który odpowiada za katalizę przemiany kwasu dihydrofoliowego w tetrahydrofoliowy. Przy zahamowaniu przemiany dochodzi do zahamowania syntezy białek bakteryjnych, a to prowadzi już bezpośrednio do ich śmierci. Badania kliniczne potwierdził działanie na większość szczepów bakteryjnych : Yersinia, Escherichia Coli, Shigella sp., Staphylococcus, Citrobacter, Salmonella oraz Klebsiella pneumoniae.

Kto może stosować lek Trimethoprim?

trimethoprimJest to lek w zasadzie dla każdej pełnoletniej kobiety, która zmaga się z problemem zapaleia pęcherza moczowego. Antybiotyk stosowany jest również w zapaleniu płuc, oraz chorób układu pokarmowego min. biegunki czy duru brzusznego. Leku nie powinny zażywać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, chyba , że lekarz zaleci inaczej. Nie powinny stosować go kobiety podejrzewające ciąże, cierpiące na różne schorzenia nerek czy też krwi. Jak większość leków, może wchodzić w niepożądane reakcje z innymi lekami, dlatego przy zamówieniu przez internet w formularzu należy wyszczególnić wszystkie przyjmowane leki.
Trimethoprim nie powinien być łączony z rifampicyną, warfaryną digoksyną, prokainamidem, fenytoiną oraz metotreksatem.

Zakazuje się kategorycznie przyjmowania leku w przypadku:

 • Uczulenia na substancję czynną – trimetoprim
 • Anemii i innych zaburzeń krwi
 • Zaburzeniach czynności szpiku kostnego

W jaki sposób trzeba stosować Trimethoprim?

Lek występuje w sprzedaży w dwóch dawkach : 100 i 200 mg. W leczeniu infekcji najczęściej stosowana jest większa dawka, którą przyjmuje się dwa razy dziennie przez okres dwóch lub trzech tygodni. W leczeniu zachowawczym stosuje się mniejszą dawkę a kuracja ma charakter długofalowy.
Trimethoprim przyjmuje się podczas posiłku, lub popijając szklanką wody. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania.
Trimethoprim należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przerywać kuracji im infekcja zostanie całkowicie wyleczona. Jeżeli pominie się jedną dawkę, nie wolno przyjmować dawki podwójnej.
Pacjenci który cierpią na zaburzenia pracy nerek lub wątroby muszą o tym poinformować lekarza, ponieważ może zachodzić konieczność ustalenia indywidualnej dawki.

Czy Trimethoprim powoduje skutki uboczne?

trimethoprim blisterU około 1% pacjentów przyjmujących lek mogą wystąpić skutki uboczne. Z reguły mają one charakter łagodny i przejściowy. Jeżeli jednak nie ustępują lub nasilają się, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Do najczęściej występujących skutków ubocznych, zalicza się :

 • Wysypki skórne, świąd, fotowrażliwość skóry
 • Zmniejszenie liczby krwinek białek, granulocytów, płytek krwi w wyniku czego mogą pojawić się siniaki, krwawienia, podatność na infekcje
 • Niedokrwistość
 • Nudności
 • Bóle brzucha
 • Infekcja języka

Jeżeli wystąpi gorączka i wybroczyny konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska, ponieważ mogło dojść do uszkodzenia szpiku.

Gdzie w Internecie można kupić Trimethoprim?

Trimethoprim 200mg można kupić w Internecie na stronie kliniki Online. Przed zakupem należy rzetelnie wypełnić formularz medyczny, który jest podstawą medycznej konsultacji. Na jego podstawie lekarz oceni, czy lek będzie skuteczny a przede wszystkim bezpieczny. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, zamówienie będzie przekazane do realizacji. Recepta jest realizowana w aptece a lek wysyłany kurierem pod adres podany przez zamawiającego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.