Mycoplasma genitalium

Nie wolno ignorować Mykoplazmozy! Zastosowanie odpowiedniego antybiotyku szybko zażegna problem z infekcją.

Podobnie jak w przypadku większości chorób przenoszonych drogą płciową, tak i Mycoplasma genitalium nie daje żadnych objawów. W dodatku bakteria, która wywołuje infekcję, została odkryta niedawno, co utrudnia postawienie właściwej diagnozy a czasem wręcz niemożliwe. Dopiero zrobienie dokładnego wymazu, pozwala na zidentyfikowanie przeciwnika.
Badania laboratoryjne potwierdzają, że kobiety cierpiące na bakteryjne zapalenie pochwy często są nosicielkami mycoplasma genitalium. Zakażenie tą bakterią wywołuje często zakażenie cewki moczowej u mężczyzn. Brak jednoznacznych objawów, sprawia, że infekcje te rzadko są leczone skutecznymi antybiotykami. Tym czasem nieleczona mycoplasma genitalium może prowadzić do niepłodności u obojga płci, u kobiet może prowadzić do zapalenia szyjki macicy.

Zakażenie to jednak przy trafnej diagnozie jest stosunkowo prosto wyleczyć lekiem o nazwie Azytromycyna.

Jakie czynniki wywołują zakażenie mycoplasma genitalium?

Mykoplasma przenoszona jest droga płciową. Szczególnie narażone więc na nią są osoby aktywne seksualnie, które mają wielu partnerów a nie zabezpieczają się odpowiednio. W konsekwencji bakterie przenoszone są na narządy płciowe i zaczyna się rozwój infekcji.

Jakie są objawy mycoplasmy genitalium?

Zakażenie przebiega bezobjawowo, dlatego z reguł osoba zarażona nie zdaje sobie sprawy z choroby. Jedynie badania profilaktyczne w kierunku różnych chorób wenerycznych pozwala na jej zdiagnozowanie.
Jeżeli już występują objawy, z reguły dotyczą one z zapaleniem cewki moczowej. U kobiet może być to pojawienie się świądu i bólu podczas stosunku lub w trakcie oddawania moczu.

Czym może grozić zakażenie Mycoplasma genitalium?

Zakażenie może być niebezpieczne, ponieważ rozwijając się bezobjawowo może wywołać szereg powikłań.
U mężczyzn infekcja ta może doprowadzić do zapalenia najądrza oraz gruczołu krokowego, u kobiet zapalenia szyjki macicy, ciąży pozamacicznej, zapalenia cewki moczowej czy narządów miednicy. U przedstawicieli obojga płci może ponadto doprowadzić do niepłodności oraz przewlekłych bólów narządów płciowych.

Jak przebiega leczenie Mycoplasma genitalium?

Zdiagnozowanie infekcji sprawia, że można przeprowadzić skuteczną kurację lekiem Azithromycin. W pierwszym dniu przyjmuje się dwie dawki po 250mg, w kolejnych dniach przyjmuje się jedną dawkę antybiotyku.

Czy można kupić lek na Mycoplasma genitalium przez internet?

Leki skuteczne w zwalczaniu infekcji Mycoplasma genitalium można kupić przez internet jednak wcześniej konieczna jest konsultacja lekarska przeprowadzana online. Pacjent wypełnia formularz, który jest podstawą do wystawienia recepty. Recepta jest realizowana za pośrednictwem apteki internetowej. Dostawa leku następuje zazwyczaj w 24 max 48 godzin od chwili złożenia zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.