Warticon (Wartec)

wartec opakowanieWarticon to roztwór aplikowany bezpośrednio na skórę, który dzięki zawartości podofilotoksyny charakteryzuje się wysoką skutecznością w zwalczaniu brodawek charakterystycznych dla kłykcin kończystych .

Dostępny jest w formie kremu lub roztworu. Wnika on do wnętrza tkanek brodawek i hamuje proces podziału zainfekowanych komórek. Terapia z zastosowaniem Warticonu prowadzi do całkowitego wyeliminowania brodawek i pozwala na wzrost zdrowych tkanek.

 • roztwór Warticonu nakłada się bezpośrednio na zakażoną skórę
 • lek Warticon atakuje jądra komórek zainfekowanych przez kłykciny kończyste i zapobiega ich namnażaniu
 • substancją aktywną leku jest podofilotoksyna
 • Warticon dostępny jest w formie kremu lub roztworu

Jakie są korzyści wynikają ze stosowania leku Warticon?

Warticon to lek, który zawiera w swoim składzie wyciąg z korzeni Podophyllum, rośliny z rodziny berberysowatych. Preparat przeznaczony jest do miejscowego stosowania w miejscach wystąpienia brodawek. W przeciwieństwie do leku Aldara, stosowanie Warticonu nie wymaga zmywania skóry po upływie czasu, w którym skóra wystawiona jest na jego działanie. Stosowanie Warticonu pozwala na całkowite ustąpienie objawów zarażenia kłykcinami kończystymi w kilka tygodni.

W jaki sposób działa lek Warticon (Wartec)?

wartecWykorzystana do produkcji leku padofilotoksyna, jest związkiem pobudzającym naturalne mechanizmy obronne organizmu. W badaniach wykazano, że Warticon jest terapią skuteczną, prowadzącą do całkowitego zaniku brodawek wenerycznych. Substancja czynna leku łączy się z komórkami odpornościowymi zlokalizowanymi w skórze i generuje uwalnianie alfa interferonu, który blokuje wzrost nieprawidłowych komórek.

Roztwór Warticon może być z powodzeniem stosowany w objawowym leczeniu kłykcin kończystych powodowanych przez brodawczaka ludzkiego (HPV). Stosowanie leku zgodnie z zaleceniami, prowadzi do całkowitego wyleczenia nawet zaawansowanego stadium kłykcin kończystych i to w krótkim czasie. W miejscu po brodawkach bardzo szybko pojawiają się zdrowe tkanki.

Kto może stosować lek Warticon?

Warticon, lek na zmiany powstałe po zarażeniu kłykcinami kończystymi, może być stosowanybez ograniczeń u większości dorosłych osób. Warticon stosowany jest zewnętrznie, nie działa tym samym na wrażliwe organy wewnętrzne podrażniane zazwyczaj podczas typowej terapii farmakologicznej. Jedynym ograniczeniem jest uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek składnik leku. Nie należy także stosować Warticonu w leczeniu brodawek wenerycznych umiejscowionych wewnątrz narządów płciowych lub odbytu.

Kto nie powinien stosować Warticonu?

Leku Warticon nie powinno się stosować u:
– kobiet w ciąży
– kobiet karmiących piersią
– dzieci
– chorych, u których brodawki umiejscowione są wewnątrz narządów płciowych lub odbytu
– przez nie obrzezanych mężczyzn, u których brodawki umiejscowiły się pod napletkiem
– przez pacjentów, u których brodawki tworzą otwarte rany

Leku nie wolno stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek jego składnik. Jeśli po zastosowaniu pojawią się reakcje alergiczne należy skonsultować się z lekarzem.

Jak należy stosować lek na kłykciny kończyste Warticon?

 • wartec maśćlek Warticon należy aplikować bezpośrednio na brodawki weneryczne dwa razy dziennie przez trzy kolejne dni
 • przed nałożeniem kremu lub roztworu, należy miejsce aplikacji przemyć wodą z mydłem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia
 • lek w formie roztworu nakłada się przy użyciu aplikatora. Roztwór leku Warticon należy nanieść bezpośrednio na brodawkę i zaczekać do całkowitego wyschnięcia miejsca aplikacji. Nie należy go wycierać
 • Warticon w kremie nakłada się cienką warstwą w miejscu występowania brodawek wenerycznych
 • po zabiegu należy starannie umyć ręce
 • jeśli trzydniowa kuracja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, lekarz może zalecić jej powtórzenie. Kuracja może być powtarzana nawet przez okres 5 tygodni, dlatego nie należy zniechęcać się brakiem efektów po pierwszej fazie leczenia
 • jeśli po zakończeniu kuracji brodawki nie ustąpiły, należy skonsultować się z lekarzem, który wskaże inny rodzaj leczenia.

Czy lek Warticon powoduje skutki uboczne?

Każdy lek może wywołać jakieś efekty niepożądane, tak samo może być w przypadku Warticonu. Możliwość ich pojawienia się jest niewielka. Może pojawić się niewielkie podrażnienie w miejscu zastosowania leku lecz powinno szybko minąć.
Jeśli pojawią się jakieś niepokojące, nasilające objawy należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy lek Warticon można kupić przez internet?

Warticon można kupić przez Internet. Przed realizacją zamówienia należy jednak wypełnić formularz konsultacji medycznej. Przekazane w nim dane są poufne a służą jedynie weryfikacji, czy w danym przypadku lek będzie właściwym do zastosowania.. O ile lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań dotyczących stosowania leku, zamówienie zostanie przekazane do realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.