Condyline

condyline opakowanieRoztwór Condyline to lek stosowany w leczeniu kłykcin kończystych. Jego skuteczność potwierdzono badaniami klinicznymi.
Składnik aktywny zawarty w leku przenika do wnętrza zmian wywołując efekt przeciwmitotyczny, co prowadzi do nekrozy komórek brodawki.

  • Condyline jest jednym z najszybciej działających leków stosowanych w farmakologicznym leczeniu kłykcin kończystych
  • skuteczność leku potwierdzają wieloletnie obserwacje kliniczne
  • lek spotykany jest w handlu pod nazwą Condylox, podobny w działaniu do Warticonu
  • lek na kłykciny kończyste Condyline dostępny jest w formie 0,5% roztworu w opakowaniach o pojemności 3,5 ml

Jakie korzyści wynikają ze stosowania roztworu Condyline?

Za skuteczność roztworu Condyline odpowiada podofilotoksyna. Składnik, który jest pozyskiwany z korzenia Podophyllum. Jest to roślina z rodziny berberysowatych. Roztwór Condyline stosuje się w miejscu wystąpienia zmian, które spowodowane są przez kłykciny kończyste. Lek penetruje tkanki tych brodawek i ogranicza możliwość ich podziału. Sam mechanizm tego działania nie jest jeszcze do końca poznany. Regularne stosowanie leku prowadzi do całkowitego zaniku brodawek i zastąpienia ich zdrowymi tkankami.

Czym jest podofilotoksyna?

condylinePodofilotoksyna to związek organiczny hamujący podział komórek w wyniku nie poznanych jak dotychczas reakcji. Silny efekt przeciwmitotyczny doprowadza do nekrozy komórek nabłonkowych. Podofilotoksyna otrzymywana jest z roślin zaliczanych do iglastych, z rodziny berberysowatych. W porównaniu do stosowanej wcześniej podofiliny, podofilotoksyna ma zdecydowanie większą skuteczność działania. Stosuje się ją w leczeniu min. Kłykcin kończystych, które zlokalizowane są w okolicach narządów płciowych. Można ją stosować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nie odnotowano przypadków jej interakcji z innymi lekami a jedynym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na samą substancję. Reakcje niepożądane, które mogą wystąpić to miejscowe podrażnienie, które połączone jest z pieczeniem, paleniem, lekkim bólem, zapaleniem żołędzi i napletka, owrzodzeniem nabłonka, które spowodowane jest martwicą tkanki kłykciny oraz jej otoczenia.

Jak działa roztwór Condyline?

Roztwór penetruje wnętrze tkanek brodawek. Składnik aktywny przenika do zmian powodują efekt przeciwmitotyczny prowadzący do nekrozy komórek brodawki co zapobiega dalszemu podziałowi chorobowych komórek. Regularnie stosowany sprawia, że brodawki obumierają a na ich miejscu pojawiają się zdrowe tkanki.

Kto może stosować roztwór Condyline?

Roztwór jest dla osób dorosłych, które dotknięte zostały kłykcinami kończystymi. Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

Kto nie powinien stosować roztworu Condyline?

Należy bardzo dokładnie rozważyć stosowanie Condyline u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią a także u osób uczulonych na składnik leku podofilotoksynę (podophyllotoxin).

W jaki sposób powinno się stosować roztwór Condyline?

  • condyline butelkaRoztwór należy stosować bezpośrednio na brodawki, dwa razy w ciągu dnia przez 3 dni
  • Przed aplikacją roztworu miejsce ze zmianami należy przemyć woda z mydłem i poczekać aż wyschnie
  • Roztwór nakłada się poprzez aplikator. Powinien być on pozostawiony na brodawce aż do całkowitego wchłonięcia się. Nie wcierać! Roztwór aplikuje się na każdą brodawkę osobno.
  • Po zaaplikowaniu preparatu należy dokładnie umyć ręce
  • Jeżeli trzydniowa kuracja nie da efektów, należy skonsultować się z lekarzem, który zapewne zaleci powtórzenie kuracji po upływie tygodnia. Trzy dniowe kuracje mogą być zalecane przez 5 tygodni.
  • Jeżeli 5 tygodniowa kuracja nie pomoże, konieczna będzie zmiana leczenia.

Czy Condoline powoduje skutki uboczne?

Leki zawsze działają inaczej na każdego pacjenta. U niektórych osób mogą, lecz wcale nie muszą wystąpić skutki uboczne. Najczęściej występujące objawy niepożądane to podrażnienie w miejscu aplikacji.
Jeżeli występują jakiekolwiek objawy niepokojące należy skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą.

Czy można kupić Condoline przez internet?

Roztwór Condoline można zakupić przez internet. Jednak wymaga to najpierw wypełnienia poufnego formularza, który jest podstawą konsultacji lekarskiej. Jeżeli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, zlecenie zostanie zrealizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.