Bakteryjne Zapalenie Pochwy (Waginoza)

Bakteryjne zapalenie pochwy (Waginoza), to stosunkowo często diagnozowane bakteryjne zapalenie pochwy, z którym borykają się kobiety. Zapalenie to głównie kwestia naruszenia bakteryjnej równowagi flory w pochwie. Nie jest tym samym słuszne dopisywanie waginozy do chorób wenerycznych. Zapalenie pochwy może przydarzyć się bowiem zarówno kobiecie, która utrzymuje bezpieczne kontakty z jednym partnerem, jak i nawet kobiecie, która w ogóle nie współżyje. Inna sprawa, że faktycznie do waginozy dochodzi zdecydowanie częściej u kobiet aktywnych seksualnie. Nieleczona, może wywołać zakażenie macicy, dlatego niezwykle ważne jest, by w razie niepokojących objawów, poszukać porady specjalisty.

W Internecie jest wiele leków, które pozwalają na szybkie przywrócenie właściwej równowagi flory bakteryjnej. Najczęściej stosuje się metronidazol w dawce 400mg. Jest to antybiotyk, który należy przyjmować przez około tydzień. Czasem lekarz przepisuje ten antybiotyk w dawce 2000mg, wtedy przyjmuje się jedynie pięć kapsułek w odpowiednich odstępach czasowych. Lek można nabyć w internecie po uprzedniej konsultacji lekarskiej online.

Metronidazol

Jest to antybiotyk, który ma bardzo szerokie spektrum działania. Skuteczny jest w leczeniu rzęsistkowicy oraz bakteryjnego zapalenia pochwy, a także w zakażeniach pierwotniakami : Entamoeba histolytica, Trichomonas vaginalis i Giardia lamblia.

Jakie są przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy?

Bakteryjne zapalenie pochwy to praktycznie 50% wszystkich stanów zapalnych pochwy. Jest wywoływane wahaniami w składzie bakteryjnej pochwy, co doprowadza do rozwoju gramm zmiennych bakterii z rodzaju Gardnerella vaginalis.
Zapalenie może wywoływać nadmierna higiena czy stosowanie mydeł perfumowanych, takie działania bowiem zaburzają naturalną florę bakteryjną pochwy.

Czynniki, który sprzyjają zapaleniu bakteryjnemu pochwy:

  • ciąża
  • stosowanie wkładek domacicznych
  • używanie wibratorów i lubrykantów
  • częste zmiany partnerów

Bakteryjne zapalenie pochwy nie występuje u mężczyzn.

Jakie są objawy bakteryjnego zapalenia pochwy?

Trudno jest rozpoznać kobiecie czy rozwija się u niej bakteryjne zapalenie pochwy ponieważ nie daje ono objawów typowych dla chorób wenerycznych. Choroba bowiem rozwija się wewnątrz narządów płciowych, głównie w ściance pochwy. Do możliwych objawów zalicza się upławy o rybim zapachu, zmianę konsystencji i zapachu krwi miesiączkowej.

Czym grozi nieleczona infekcja pochwy?

Wcześnie wykryta waginoza jest dość prosta w leczeniu i nie powoduje powikłań. Komplikacje mogą się ujawnić, gdy choroba jest źle leczona lub nieleczona wcale. Wtedy może rozwinąć się wiele innych chorób wenerycznych, ponieważ waginoza osłabia układ odpornościowy organizmu. Może prowadzić również do powikłań ciąży.

Czy można kupić lek na bakteryjne zapalenie pochwy przez internet?

Tabletki, które skutecznie wyleczą zapalenie pochwy można obecnie nabyć przez internet. Cały proces zamawiania leku jest prosty a przede wszystkim, poufny. Najpierw wypełnia się formularz konsultacyjny, który oceniany jest przez lekarza i jeśli lek jest faktycznie potrzebny, wystawiana jest recepta, która umożliwia zakup leku w aptece online. Lek trafia do pacjenta w 24 maks.48 godzin och chwili złożenia zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.