Qvar

qvar opakowanieQvar to farmaceutyk stosowany w leczeniu astmy o różnym stopniu zaawansowania, który eliminuje stany zapalne i tym samym zapobiega atakom choroby.

Trzy formy inhalatora pozwalają na dopasowanie aplikacji do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 • Składnik aktywny – dipropionian beklometazonu
 • Dwie dawki inhalacji: 0,05 oraz 0,1 mg
 • Skutecznie eliminuje napady astmy
 • Trzy warianty inhalatora: Autohaler, Aerosol oraz Easi-Breathe

Jakie są zalety ze stosowania inhalatora Qvar?

Regularne stosowanie leku Qvar pozwala w dużym stopniu zapanować nad napadami astmatycznymi. Aerozol zawiera steroid, który eliminuje podrażnienia i stany zapalne w obrębie płuc i oskrzeli. Wpływa to na ograniczenie ryzyka wystąpienia ataków duszności i skurczu oskrzeli.

Jak działa Qvar?

Aerozol Qvar zawiera w składzie syntetyczny gliokortykosteroid – dipropionian beklometazonu, który działa przeciwzapalnie. Aplikowanie leku wziewnie wpływa za zmniejszenie obrzęku płuc i oskrzeli oraz eliminuje wszelkie podrażnienia i stany zapalne płuc. Stosowanie Qvaru codziennie pozwala zapanować nad rozwojem astmy oraz zapobiegać pojawianiu się objawów choroby w postaci: duszności, stanów spastycznych oraz dyskomfortu w oddychaniu.

Dla kogo wskazane jest używanie inhalatora Qvar?

Stosowanie inhalatora Qvar jest przeznaczona dla osób, które cierpią na astmę o różnym stopniu zaawansowanie. Systematyczne wykonywanie inhalacji ogranicza w dużym stopniu ryzyko pojawienia się ataków astmatycznych.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania leku?

Lek przeciw astmie Qvar może być stosowany tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować go w zastępstwie doraźnego inhalatora do opanowania ataku astmy. Lek nie powinien być stosowany przez kobiet w ciąży oraz karmiące piersią.
Nie zaleca się stosowania Qvaru u osób zakażonych gruźlica oraz opryszczką. Ponieważ w składzie aerozolu znajduje się również alkohol należy inhalator stosować z dodatkową ostrożnością u pacjentów cierpiących na: padaczkę, alkoholizm, zaburzenia pracy wątroby.

Jak należy wykonywać inhalacje?

Qvar 100mgDawkowanie leku Qvar powinno zostać ustalone przez lekarza. Jest to preparat, który należy podawać w sposób wziewny. Jedna inhalacja leku dostarcza 50 mikrogramów substancji czynnej. Rekomendowane dawkowanie wygląda w następujący sposób:

Qvar 50 mikrogramów dipropionianu beklometazonu

Dorośli (zarówno dawka początkowa jak i podtrzymująca):

 • Łagodna astma: od 1 do 4 inhalacji na dobę
 • Ciężka astma: do 8 dawek podawanych dwa razy na dobę

Qvar 100 mikrogramów dipropionianiu beklometazonu

Dorośli (zarówno dawka początkowa jak i podtrzymująca)

 • Astma łagodna: 1-2 inhalacje dwa razy na dobę
 • Ciężka astma: do 4 dawek podawanych dwa razy na dobę

Maksymalna dawka dipropionianu beklometozonu, jaką można przyjąć w ciągu doby to 800 mikrogramów. Aby lek efektywnie chronił przed atakami astmy należy go przyjmować systematycznie i nie należy przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem. Gdy pacjent zauważy, że napady choroby zostały opanowane możliwe jest zmniejszenie dawki Qvaru. Z drugiej strony, jeśli pacjent uzna, że działanie leku jest za słabe można zwiększyć dawkę, ale należy zwrócić się wcześniej do lekarza.
Podczas aplikacji preparatu należy unikać jego kontaktu z oczami. Przed każdą inhalacją należy rozpylić jedną dawkę leku w powietrzu, aby upewnić się, że inhalator działa poprawnie.

Aby zastosować lek Qvar należy:

 • Zdjąć zatyczkę zabezpieczającą z ustnika
 • Umieścić ustnik w ustach, wykonać wdech i w tym samym momencie nacisnąć inhalator, aby dokonać rozpylenia leku
 • Wstrzymać oddech na minimum 10 sekund i wykonać spokojny wydech. Jeżeli konieczna jest aplikacja kolejnych inhalacji to czynności należy powtórzyć

Czy Qvar wywołuje skutki uboczne?

Qvar 50mgKażdy preparat farmaceutyczny wywołuje działania niepożądane, jednak nie pojawiają się one u każdego stosującego. W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do wystąpienia reakcji alergicznej. Gdy pojawi się wysypka, pokrzywka, świąd, obrzęk gardła oraz języka należy bezzwłocznie zgłosić się do punktu pomocy medycznej lub lekarza.

Mogą również pojawić się takie działania niepożądane jak:

 • Bardzo często: infekcja grzybicza jamy ustnej obejmująca zakażenie grzybem Candida. Efektem jest pojawienie się białych, bardzo bolesnych wykwitów w jamie ustnej. Aby zapobiec pleśniawkom należy po inhalacji wypłukać usta wodą lub stosować dodatkowe leki przeciwgrzybiczne
 • Często: podrażnienie gardła, chrypa
 • Rzadko: pokrzywa, zaczerwienienie skóry, zaćma, jaskra, osłabienie kości, zahamowanie funkcji nadnerczy, depresja, bezsenność, nerwowość, rozdrażnienie

Jeżeli pojawią się inne niepokojące działania niepożądane należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą

Czy mogę kupić Qvar przez Internet?

Ponieważ leki Qvar oraz Clenil Modulite zawierające w składzie dipropionian beklometazonu są dostępne w sprzedaży tylko po okazaniu recepty wydawać by się mogło, że niemożliwe jest ich zakupienie przez Internet. Jednak w sytuacjach, gdy chory nie może zgłosić się do lekarza, ponieważ wizyta lekarska jest niemożliwa lub niedogodna to istnieje możliwość zakupu inhalatorów zwalczających ataki astmy na stronie serwisu naszej kliniki internetowej. Podczas składania zamówienia, każdy klient zobowiązany jest do wypełniania krótkiego kwestionariusza medycznego, który zawiera podstawowe informacje o stanie zdrowia pacjenta. Dzięki temu nasz lekarz będzie mógł zdecydować czy dany preparat farmaceutyczny może być stosowany bez negatywnego wpływa na zdrowie. Jeżeli zostanie wystawiona recepta to współpracująca z nami apteka wyda lek, który zostanie od razu wysłany pod wskazany adres. Koszt dostawy został wliczony w cenę produktu i obejmuje ekspresową dostawę kurierską. Przesyłka z zakupionym lekiem dociera pod wskazany przez klienta adres w ciągu 1-2 dni roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.