Clenil Modulite

clenil moduliteClenil Modulite to niezwykle skuteczny inhalator, który w kilka minut eliminuje objawy ataku astmatycznego.

Stosowany regularnie pomaga opanować stany spastyczne oskrzeli oraz działa przeciwzapalnie.

 • Pełna profilaktyka przeciw astmie
 • Składnik aktywny – dipropionian beklometazonu
 • Trzy dawki do wyboru: 50, 100 oraz 250 mcg
 • Wygodna forma aplikacji w postaci inhalacji

Jakie są zalety stosowania leku Clenil Modulite?

Produkt farmaceutyczny zawierający dipropionian beklometazonu to lek stosowany profilaktycznie przeciwko atakom astmy. Działa przeciwzapalnie oraz obkurczająco, co powoduje, że możliwe jest zahamowanie napadów choroby. Regularnie stosowanie Clenilu Modulite sprawia, że ataki astmy nie pojawiają się wcale lub pojawiają się tylko sporadycznie.

Jak działa Clenil?

Clenil Modulite to lek występujący w postaci aerozolu, który stosowany systematycznie zapobiega atakom astmy. Składnikiem aktywnym leku jest dipropionian beklometazonu, który należy do grupy związków zaliczanych do kortykosteroidów. Steroidy działają przede wszystkim przeciwzapalnie, ponieważ powodują zmniejszenie obrzęki oraz podrażnień oskrzelików płucnych. Dzięki temu możliwe jest swobodne oddychanie. Nawet, gdy ataki astmatyczne miną należy stosować regularnie lek, gdy tylko wówczas kuracja przyniesie efekt.

Dla kogo przeznaczony jest inhalator Clenil Modulite?

Lek w aerozolu zawierający dipropionian beklometazonu jest przeznaczony dla wszystkich chorych na astmę, którzy chcą przejąć kontrolę nad atakami choroby. Regularnie stosowanie Clenilu pozwala skutecznie zapobiegać objawom astmy.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?

clenil modulite opakowanieClenil Modulite nie jest zalecany do stosowania dla osób, które są uczulone na składnik aktywny aerozolu (dipropionian beklometazonu), ponieważ mogą pojawiać się duszności oraz obrzęki dróg oddechowych. Nie wolno stosować Clenilu u pacjentów, którzy są chorzy na gruźlicę płuc, występuje u nich zakażenie opryszczką pospolitą.

Należy podkreślić, iż inhalator ten nie nadaje się do użytku w leczeniu nagłych ataków astmy, ponieważ w takiej sytuacji nie będzie skuteczny. W niektórych przypadkach należy zachować dodatkową ostrożność podczas stosowania leku Clenil Modulite:

 • gdy pacjent chorował w przeszłości na gruźlicę,
 • gdy pacjent cierpi na: niewydolność wątroby, padaczkę, alkoholizm, choroby mózgu oraz inne schorzenia, w których należy unikać spożywania alkoholu. Każda wziewna dawka leku uwalnia ok. 9 mg alkoholu etylowego
 • gdy występuje ostre zakażenie w płucach lub oskrzelach należy włączyć do leczenia antybiotyk

Jak należy dawkować i używać inhalator Clenil?

clenil modulite inhalatorInhalator Clenil Modulite występuje w różnych mocach aerozolu. Zazwyczaj to lekarz podejmuje decyzję o odpowiedniej dla pacjenta dawce leku.

Rekomendowana dawka początkowa to:

 • Dorośli: 4 inhalacje dwa razy na dobę
 • Dzieci: 2 inhalacje dwa razy na dobę

Maksymalna dawka to:

 • Dorośli: 20 inhalacji na dobę
 • Dzieci: 10 inhalacji na dobę

Clenil Modulite należy stosować regularnie, ponieważ dopiero po kilku dniach widoczne jest działanie leku. Nawet jeżeli pacjent poczuje się lepiej nie wolno przerywać stosowania leku.
Obsługa inhalatora jest intuicyjnie prosta, ale zawsze lekarz lub farmaceuta może wskazać choremu jak prawidłowo używać inhalatora. Przed użyciem należy wykonać jedno rozpylenie w powietrzu, aby upewnić się, że mechanizm działa prawidłowo. Następnie należy przytrzymać inhalator w pozycji pionowej, a ustnik umieścić w jamie ustnej. Wykonać głęboki wdech i nacisnąć jednocześnie denko inhalatora w celu wykonania inhalacji. Wstrzymać oddech przez kilka sekund lub tak długo jak jest to możliwe. Wyjąć inhalator z ust i zabezpieczyć. Jeżeli konieczna jest dodatkowa inhalacja należy odczekać około pół minuty przed podaniem kolejnej dawki leku.

Czy stosowanie inhalatora Clenil Modulite wywołuje skutki uboczne?

Każdy preparat farmaceutyczny, wydawany na receptę lub bez może wywoływać skutki ubocznej, jednak nie pojawiają się one u każdego pacjenta. Groźnym działaniem niepożądanym jest reakcja alergiczna na lek, jednak pojawia się ona bardzo rzadko. Jeżeli chory odczuje nasilenie duszności po zastosowaniu dawki leku Clenil Modulite powinien zastosować inny inhalator doraźny i bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Innymi działaniami niepożądanymi, które mogą pojawić się w trakcie stosowania leku są:

 • Bardzo często: pleśniawki ustne (jest to efekt zakażenia grzybami z rodzaju Candida, aby zapobiec pleśniawkom należy stosować leki przeciwgrzybiczne lub po każdym użyciu inhalatora Clenil Modulite przepłukać usta wodą)
 • Często: chrypa, podrażnienie gardła (na te przypadłości również pomaga płukanie jamy ustnej wodą)
 • Niezbyt często: nieżyt nosa, wysypka, spadek samopoczucia
 • Rzadko: zaburzenie wytwarzania steroidów w organizmie (opóźnienie wzrostu u dzieci i młodzieży), zmniejszenie gęstości kości, zaćma, jaskra

Czy mogę kupić Clenil Modulite przez Internet?

Wszystkie farmaceutyki wykorzystywane w profilaktyce jak i w leczeniu doraźnym astmy są dostępne na receptę. Jeżeli wizyta u specjalisty jest niedogodna lub niemożliwa to możesz zakupić Clenil Modulite (dipropionian beklometazonu) drogą internetową. Zakupu możesz dokonać na naszej stronie internetowej. Ponieważ jest to produkt wydawany tylko na receptę konieczne jest odbycie konsultacji medycznej z lekarzem medycyny. W naszej klinice medycznej porada lekarska jest w pełni darmowa. Podczas składania zamówienia musisz jedynie wypełnić test medyczny, który pomoże naszemu lekarzowi ustalić czy wybrany lek może być bezpiecznie stosowany u chorego. Jeżeli nie zostaną stwierdzoną przeszkody zdrowotne to lekarz wypisze receptę, która zostanie zrealizowana w aptece. Zakupiony lek zostanie zapakowany i wysłany ekspresowym kurierem. Koszty dostawy zostały wliczone w cenę produktu. Przesyłki docierają do klientów już po 24-48 godzinach od zakończenia przetwarzania zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.