Zoely

zoely opakowanieZoely to tabletki antykoncepcyjne z zawartością naturalnego estrogenu oraz syntetycznego progestagenu. W swoim składzie zawierają estradiol, należący do grupy hormonów płciowych żeńskich

 • Osłabia dolegliwości występujące podczas okresu oraz zmniejsza krwawienie
 • Naturalny skład niweluje znacznie możliwość wystąpienia skutków ubocznych
 • Receptura zawiera octan nomegestrolu w ilości 2.5 mg i estradiolu w ilości 1.5 mg

Jakie zalety ma stosowanie Zoely?

Zoely to pigułki antykoncepcyjne jednofazowe, nowoczesne z zawartością naturalnego estrogenu. Są to więc obecnie drugie, po tabletkach Qlaira, pigułki antykoncepcyjne, które zawierają naturalny estrogen. Nie wymagają one jednak tak rygorystycznej zasady przyjmowania, jak pigułki Qlaira. Przy tabletkach Zoely przez większość cyklu zażywana jest taka sama tabletka. Skuteczność zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą wynosi około 99%. W dodatku zawartośc naturalnego etrogenu zmniejsza ryzyko wystąpienia skrzepów krwi. Zoely zapobiega nowotworom indukowanym zaburzeniami poziomu progesteronu oraz patologicznym cystom krwotocznym oraz torbielom.

Jakie jest działanie Zoely?

Tabletki przed nieplanowaną ciążą zabezpieczają na kilka sposobów. Octan nomegestrolu działa podobnie jak progesteron. Zoely całkowicie powstrzymuje owulacje. Pigułki powstrzymują również zgrubienie wyściółki macicy, co sprawia, że nawet, gdyby doszło do zapłodnienia, komórka jajowa nie zdoła się zagnieździć. Zoely wpływa również na zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, co utrudnia przedzieranie się plemnikom do wnętrza macicy.

Dla kogo przeznaczone są tabletki Zoely?

To tabletki, po które mogą sięgać pełnoletnie kobiety. Konieczna jest oczywiście wcześniejsza konsultacja lekarska, osobista lub online, ponieważ lekarz musi zweryfikować stan zdrowia pacjentki oraz przyjmowane przez nią leki. Zoely często przepisywane są kobietom u których występują bolesne i nieregularne miesiączki, zaburzenia hormonalne, które wywołują nadmierne owłosienie czy trądzik.

Czy lek Zoely posiada przeciwwskazania do jego stosowania?

zoelyPrzeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik leku. Nie powinien być on stosowany u kobiet z zaburzeniami pracy wątroby, ze skłonnością do tworzenia się skrzepów krwi, migrenami z aurą, krwawieniami z pochwy o niezidentyfikowanej przyczynie, które chorują na raka piersi czy choroby układu krążenia.

Zoely nie są zalecane kobietom po 35 roku życia, kobietom palącym nikotynę, z nadwagą, jak również paniom, które stosują leki na obniżenie ciśnienia czy padaczkę. Zawsze warto skonsultować z lekarzem, czy dany środek antykoncepcyjny będzie w danym przypadku odpowiedni.

Jaki jest sposób dawkowania leku Zoely?

Opakowanie zawiera 3 listki po 28 tabletek, są to 24 tabletki aktywne i 4 żółte, nieaktywne. Pierwszą aktywną tabletkę przyjmuje się w pierwszym dniu miesiączki , nie później jednak niż w 5 dniu. Jeżeli pigułka zażyta jest między 2 a 5 dniem krwawienia, przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne. Po zastosowaniu wszystkich tabletek białych-aktywnych, przyjmuje się żółte a następnie rozpoczyna się od razu przyjmować tabletki z kolejnego opakowania. W czasie przyjmowania tabletek Zoely nie należy stosować węgla aktywnego, produktów, które zawierają dziurawiec, może to bowiem obniżyć działanie antykoncepcyjne tabletek. Jeżeli w trakcie przyjmowania Zoely zachodzi potrzeba kuracji antybiotykowej, to zarówno w czasie jej trwania jak i w 7 dni później należy zabezpieczać się dodatkowymi środkami antykoncepcyjnymi.

Jakie mogą wystąpić skutki uboczne stosowania Zoely?

zoely blisterZoely, jak każdy farmaceutyk, może wywołać skutki uboczne. Mają one z reguły charakter przejściowy. Mijają po tym jak organizm przystosuje się do dodatkowej dawki hormonów. Zoely to bezpieczny środek antykoncepcyjny, który został dokładnie przebadany. Stosować go trzeba według zaleceń zawartych na ulotce. Do najczęściej występujących skutków ubocznych, zalicza się :

Często:

 • Obniżenie libido
 • Nudności
 • Migreny
 • Bolesność piersi
 • Zatrzymanie wody w organizmie

Rzadko

 • Zwiększona potliwość
 • Suchość pochwy
 • Wzrost aktywności enzymów wątroby

Jeśli objawy nie stępują lub pogłębiają się, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Czy lek Zoely jest dostępny przez Internet?

Zoely można zamówić w klinice Online jednak w tym celu najpierw należy wypełnić odpowiedni formularz medyczny. Na jego podstawie lekarz ocenia, czy Zoely jest odpowiednim wyborem w tym przypadku. Jeśli nie ma przeciwwskazań do jego zastosowania, zamówienie jest przekazywane do realizacji. Na podstawie wystawionej recepty, apteka przesyła lek pod wskazany adres. Wysyłka następuje z reguły w ciągu 24 do 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.