YAZ (Yasmin)

Pigułki antykoncepcyjne Yaz zażywa się przez 28 dni. Są to tabletki dwufazowe, więc poza 24 tabletkami aktywnymi, w opakowaniu znajdują się również 4 tabletki placebo.

Tabletki zawierają dwa składniki aktywne, które są syntetycznymi odpowiednikami naturalnych hormonów żeńskich, drospirenon i etynyloestradiol. Są to więc tym samym te same substancje, które zawarte są w tabletkach Yaśmin.

Tabletki Yaz dostępne są w naszej klinice. By je kupić, należy przejść konsultację lekarską online.

Jak stosuje się lek Yaz?

W opakowaniu jest 24 aktywne i 4 tabletki placebo. Pigułki przyjmuje się raz dziennie, o tej samej porze przez 28 dni a następnie otwiera się od razu kolejne opakowanie.

Pierwszą tabletkę najlepiej jest przyjąć w pierwszym dniu cyklu, czyli w pierwszym dniu okresu. Wtedy od razu działa ochrona antykoncepcyjna. Jeżeli pierwszą pigułkę przyjmie się między 2 a 5 dniem cyklu, wtedy przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkową ochronę antykoncepcyjną.

Jak działają tabletki Yaz?

Tabletki Yaz wstrzymują owulację, co sprawia, że zapłodnienie jest niemożliwe. Jeżeli jednak komórka jajowa została uwolniona co jest mało prawdopodobne, lek blokuje zmiany w ściance macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka. Ponadto zagęszczany jest śluz w szyjce macicy co stanowi barierę dla plemników.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku hormonalnego Yaz?

Tabletki Yaz nie wskazane dla kobiet w ciąży, karmiących piersią a także tych, u których występuje uczulenie na jakikolwiek składnik leku. Nie mogą być stosowane w przypadku zakrzepów, przebytego udaru, ataku serca, migren, problemów z wątrobą, sercem, nerkami, u kobiet z cukrzycą, wysokim ciśnieniem, wysokim poziomem cholesterolu, w przypadku przebytego raka wątroby, dróg rodnych lub piersi a także w przypadkach nieustalonych krwawień z pochwy.

Czy tabletki antykoncepcyjne Yaz mogą powodować skutki uboczne?

Tabletki Yaz, jak każdy lek, czasem mogą wywoływać działania niepożądane. Z reguły mają one charakter przejściowy i lekki. Jeżeli występują jakieś niepokojące objawy, w dodatku przewlekłe, należy skonsultować się z lekarzem. Możliwe, że lekarz odradzi dalsze stosowanie leku i zaproponuje inną formę antykoncepcji.

Najczęściej pojawiają się skutki uboczne w postaci : bólów głowy, nudności, zmian nastroju, nieregularne lub zanikające okresy, obrzęd i ból piersi.

Yaz dostępne bez posiadania recepty – czy to możliwe?

Zakup leku Yaz jest możliwe bez recepty, jest to jednak bardzo ryzykowne. Działalność serwisów, które sprzedają tabletki antykoncepcyjne bez recepty i bez konsultacji medycznej, jest nielegalne. Zamówiony w taki sposób lek może być niebezpieczny dla zdrowia i życia pacjentki.

Zakup pigułek hormonalnych Yaz w klinice internetowej

W naszej ofercie nie ma tabletek Yaz, są jednak tabletki Yasmin, które mają te same składniki aktywne.

Aby zakupić u nas lek, pacjentka musi wypełnić formularz medyczny, który jest podstawą konsultacji online. Lekarz oceniając dane z tego formularza, ocenia bezpieczeństwo zastosowania leku. Jeśli nie ma przeciwwskazań, wystawia receptę, która następnie realizowana jest w aptece. Lek przesyłką kurierską jest wysyłany do zamawiającej go pacjentki najczęściej w 24 do 28 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.