Yasmin

yasmin opakowanieYasmin to dwuskładnikowe, jednofazowe tabletki antykoncepcyjne, które zawierają stałą dawkę hormonów. Przyjmuje się je przez 21 dni a później robi się 7 dni przerwy.

W czasie 7 dniowej przerwy może wystąpić krwawienie, które przypomina miesiączkę. Opakowanie zawiera podziałkę na dni tygodnia co ułatwia ich przyjmowanie. Na skuteczność tabletek może wpływać stan zdrowia i przyjmowane leki.

Jak działają pigułki antykoncepcyjne Yasmin?

Yasmin zawiera kombinację syntetycznych hormonów. Większość dwuskładnikowych tabletek poza składnikami chroniącymi przed ciążą, zawierają również składniki, które mogą wywoływać skutki uboczne takie jak problemy z cerą, wahania wagi czy zmniejszona ochota na seks. Inaczej jest w przypadku tabletek Yasmin. Zawarty w nich drospirenon nie tylko powstrzymuje owulację, ale nie dopuszcza do zatrzymywania się wody w organizmie, eliminuje łojotok, zapobiega wahaniom nastroju a także pomaga w zespole policystycznych jajników.

Kto może stosować tabletki hormonalne Yasmin?

Tabletki są dostępne dla pełnoletnich kobiet, które nie są w ciąży i nie karmią piersią. Tabletki te spełniają oczekiwania kobiet, są wygodne w stosowaniu, gwarantują bezpieczeństwo a przede wszystkim skutecznie zapobiegają ciąży. Tabletki można kupić przez internet po wypełnieniu specjalnego formularza, który jest podstawą konsultacji online.

Kto nie powinien zażywać tabletek Yasmin?

yasminPigułek Yasmin nie powinny stosowac kobiety:

 • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
 • karmiące piersią
 • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
 • z arytmią lub innymi wadami serca
 • po przebytym nowotworze piersi
 • z nadciśnieniem tętniczym
 • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
 • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu
 • ze zdiagnozowaną porfirią
 • cierpiące z powodu kamieni żółciowych
 • z niewydolnością nerek

To jedynie wybrane przeciwwskazania. Wypełniając rzetelnie formularz dajesz możliwość właściwej oceny przez lekarza, czy pigułki Yasmin są dobrym wyborem w Twoim przypadku.

Kiedy rozpocząć przyjmowanie tabletek Yasmin?

yasmin blisterPierwszą tabletkę najlepiej jest przyjąć w pierwszym dniu cyklu. Wtedy działanie antykoncepcyjne od razu stoi na najwyższym poziomie.

Jeżeli przyjmiesz pierwszą tabletkę w drugim lub innym dowolnym dniu cyklu, wtedy jeszcze przez 7 dni musisz stosować dodatkową antykoncepcje.
Pigułki Yasmin przyjmuje się przez 21 dni cyklu a następnie robiona jest 7 dniowa przerwa. W tym czasie poziom zabezpieczenia przed ciążą nie obniża się.

W czasie 7 dniowej przerwy bardzo często dochodzi do krwawień, które podobne są do miesiączki. Krwawienie oczyszcza organizm z nadmiaru hormonów.

Czy Yasmin powoduje skutki uboczne?

Jak każde pigułki hormonalne, także i Yasmin mogą powodować pewne efekty uboczne. Mogą być to zawroty głowy, wymioty, tkliwość piersi. Jeśli wystąpią one u ciebie, lub pojawią się jakieś inne niedogodności stosowania pigułek, należy je odstawić i skonsultować się z lekarzem. Warto zaznaczyć, że Yasmin nie powoduje zatrzymania wody w organizmie więc nie powodują wahania wagi.

Jak kupić tabletki antykoncepcyjne Yasmin przez Internet?

Jednofazowe tabletki Yasmin dedykowane są kobietom pełnoletnim, które nie są w ciąży i nie karmią piersią. Można je kupić przez internet. W tym celu należy wypełnić formularz, który jest podstawą konsultacji online. Lekarz na jego podstawie oceni, czy nie ma przeciwwskazań do zastosowania tych tabletek. Jeśli nie ma przeszkód lekarz wystawi receptę, która jest realizowana w aptece, a pigułki wysyłane są do zamawiającego w terminie 24 max 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.