TriNovum

trinovumTrójfazowe tabletki antykoncepcyjne TriNovum opierają się na zmianach, które zachodzą w cyklu menstruacyjnym. Przy stosowaniu zgodnym z zaleceniami skuteczność pigułek TriNovum sięga 99,9%. To sprawia, że są to jedne z najbardziej skutecznych tabletek antykoncepcyjnych na rynku.

 • zróżnicowana składu tabletek TriNovum uwzględnia naturalne wahania hormonów w ciele kobiety
 • tabletki TriNovum są zazwyczaj dobrze tolerowane, dlatego bardzo rzadko prowadzą do występowania efektów ubocznych
 • TriNovum łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego oraz pomaga uregulować cykl miesiączkowy
 • lek zawiera Norethisterone (0,5mg/0,75mg/1mg) + Ethinylestradiolum (0,035mg)

Jakie są zalety stosowania tabletek antykoncepcyjnych TriNovum ?

Tabletki TriNovum to niemal 100% zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą. W dodatku stosowanie ich jest wygodne i proste, co sprawia, że można się w pełni cieszyć z życia seksualnego. Trójfazowe tabletki antykoncepcyjne popularne są głównie z tego powodu, że ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne. Tabletki zawierają różne dawki hormonów, ze względu na zmiany w cyklu. Przyjmowanie tych tabletek jest polecane również w celu uregulowania wspomnianego cyklu menstruacyjnego.

Jak działają tabletki antykoncepcyjne TriNovum?

trinovum opakowanieTabletki TriNovum zawierają dwa odpowiedniki żeńskich hormonów – etynyloestradiol i noretysteron to czyni z nich złożony środek antykoncepcyjny.

W normalnym cyklu menstruacyjnym dochodzi do wahania się poziomu hormonów. Zmiany te mają prowadzić do uwolnienia komórki jajowej, a następnie do zmian w wyściółce macicy, by przygotować ją na zagnieżdżenie zarodka. Gdy nie dochodzi do zapłodnienia, organizm oczyszcza się podczas krwawienia by przygotować się do kolejnej owulacji. Znajomość procesów zachodzących w organizmie kobiecym, stała się kluczem do sukcesu antykoncepcji. Zawarte w tabletkach hormony oszukują organizm, sprawiają, że wysłany zostaje sygnał, że do owulacji już doszło i nie ma konieczności uwalniania komórki jajowej.

Zawarte w tabletkach TriNovum odpowiedniki hormonów wpływają na zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, co sprawia, że plemniki zawarte w spermie mają ograniczoną możliwość przemieszczania się. Dodatkowo hormony te sprawiają, że macica nie przygotowuje się na przyjęcie zarodka. Tym samym, nawet jeśli do zapłodnienia dojdzie, zarodek nie rozwinie się.

Stosowanie tabletek TriNovum sprawia, że miesiączki są mniej obfite a także mniej bolesne dlatego czasem przepisywane są one kobietom, które skarżą się na bolesne miesiączki.

Kto może przyjmować tabletki antykoncepcyjne TriNovum?

Tabletki te przeznaczone są dla kobiet pełnoletnich, u których nie występuje nietolerancja estrogenów. Kobiety po 35 roku życia oraz palące papierosy powinny podać te informacje lekarzowi, ponieważ przyjmowanie tych tabletek w ich przypadku może prowadzić do powstawania skrzepów.

Kto nie powinien przyjmować tabletek antykoncepcyjnych TriNovum?

trinovum blisterNie są to tabletki przeznaczone dla kobiet :

 • w ciąży lub z podejrzeniem ciąży
 • karmiących piersią
 • u których kiedykolwiek występowała lub aktualnie występuje zakrzepica żylna, zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna
 • ze zdiagnozowanymi zaburzeniami krwi, które zwiększają prawdopodobieństwo powstania zakrzepów
 • chorujących na toczeń rumieniowaty układowy
 • dotkniętych zespołem hemolityczno-mocznicowym
 • w których rodzinie pojawiła się kiedykolwiek zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna przed 45 rokiem życia. Dotyczą to szczególnie przypadków z najbliższej rodziny tj. rodzic, brat, siostra
 • z anginą
 • z wrodzoną wadą serca
 • z cukrzycą
 • otyłych
 • ze zdiagnozowaną kamicą żółciową
 • cierpiące na arytmię serca lub migotanie przedsionków
 • powyżej 50 roku życia

Powyższa lista może nie obejmować wszystkich przeciwwskazań, dlatego kupując tabletki przez internet należy rzetelnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W jaki sposób należy stosować tabletki TriNowum?

TriNovum to tabletki trójfazowe co oznacza, że w każdym opakowaniu znajdują się trzy rodzaje tabletek, które przyjmuje się w określonej kolejności przez 21 dni. Opakowanie przeznaczone na jeden cykl zawiera:

 • 7 tabletek białych (0,035mg ethinylestradiol + 0,5mg norethisterone)
 • 7 tabletek jasno brzoskwiniowych (0,035mg ethinylestradiol + 0,75mg norethisterone)
 • 7 tabletek pomarańczowych ((0,035mg ethinylestradiol + 1 mg norethisterone)

Tabletki TriNovum należy przyjmować zgodnie z kolejnością oznaczoną na opakowaniu, zaczynając od tabletki białej oznaczonej 1.
Pierwszą tabletkę najlepiej jest przyjąć pierwszego dnia cyklu czyli w pierwszym dniu okresu, wtedy działanie ochronne jest aktywne od razu. Po wybraniu całego opakowania tj po zażyciu 21 pigułek, należy zrobić 7 dni przerwy. W tym czasie poziom zabezpieczenia nie obniża się może za to wystąpić krwawienie w czasie którego organizm pozbywa się nadmiaru hormonów. Po 7 dniach rozpoczyna się kolejne opakowanie i znowu przyjmuje się pigułki zgodnie z narzuconą kolejnością.
Antykoncepcja doustna nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeżeli zdarzają Ci się stosunki z przypadkowymi partnerami, wymagaj by zakładali oni prezerwatywę.

Co zrobić, kiedy pominę tabletkę?

Tabletki TriNovum to skuteczna ochrona przed ciążą jednak pod warunkiem, że przestrzega się zaleceń dotyczących stosowania. Jeśli pominiesz jedną pigułkę, zastosuj się do poniższych zaleceń.

W przypadku pominięcia jednej tabletki antykoncepcyjnej Trinovum
Jeśli zapomniałaś lub z innych przyczyn nie przyjęłaś tabletki, należy ją przyjąć ja najszybciej a następnie już kontynuować przyjmowanie kolejnych zgodnie z kolejnością. Poziom zabezpieczenia przed ciążą nie zastanie obniżony.

W przypadku pominięcia dwóch lub więcej tabletek antykoncepcyjnych Trinovum
Jeżeli pomiętych zostało więcej niż jedna tabletka, trzeba zdać sobie sprawę, że poziom zabezpieczenia przed ciążą został obniżony i należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. By przywrócić wcześniejszy poziom skuteczności zabezpieczeń należy przyjąć ostatnią tabletkę, o która została pominięta, a następnie przyjmować kolejne już w sposób ustalony na opakowaniu. Odpowiedni poziom zabezpieczeń zostanie przywrócony po upływie 7 dni dalszego przyjmowania tabletek.
Jeżeli w czasie obniżonej skuteczności tabletek zdarzył się niezabezpieczony stosunek płciowy, należy zastosować pigułkę „po”. Jest to tabletka, którą przyjmuje się w maksymalnie 120 godzin po niezabezpieczonym stosunku, to tzw. antykoncepcja awaryjna.
Jeżeli pominiętych zostało więcej niż dwie tabletki a w opakowaniu pozostało mniej niż 7 tabletek, wtedy przyjmuje się resztę tabletek z opakowania a następnie rozpoczyna nowe bez robienia 7 dniowej przerwy.
Jeżeli w opakowaniu zostało 7 lub więcej pigułek, przyjmuje się je, a następnie robi 7 dni przerwy.
Jeśli masz jakieś wątpliwości warto skonsultować się lekarzem lub przez nasz formularz konsultacji lub infolinię , w celu pozyskania dokładnych informacji.

Czy przyjmowanie tabletek TriNovum powoduje skutki uboczne?

Każdy lek, szczególnie hormonalny może u niektórych osób wywoływać skutki uboczne.

W przypadku stosowania tabletek TriNovum mogą być to:

 • Nudności lub wymioty
 • Bóle głowy
 • Tkliwość piersi
 • Zmiany masy ciała
 • Drożdżyca, kandydoza
 • Zmiana krwawienia miesiączkowego
 • Depresja
 • Zmiany skórne, wysypki
 • Spadek popędu płciowego
 • Wzrost ciśnienia krwi.
 • Zakrzepy w naczyniach krwionośnych

Powyższe objawy pojawiają się bardzo rzadko, lecz jeśli wystąpią, należy skonsultować się lekarzem. Prawdopodobnie poleci on stosowanie innych tabletek antykoncepcyjnych.

Czy można kupić tabletki antykoncepcyjne TriNovum online?

Tabletki Trinovum są dostępne przez internet. Należy jednak wcześniej wypełnić specjalny formularz, który pozwoli lekarzowi ocenić, czy tabletki TriNovum są na pewno odpowiednie w tym konkretnym przypadku. To pozwala zminimalizować ryzyko reakcji niepożądanych. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, lekarz wystawi receptę, która zostanie zrealizowana w ciągu 24 do 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.