Sylvie 30 (Femodene)

Sylvie 30 opakowanieSylvie 30 to zawierające syntetyczne estrogen i progestagen tabletki antykoncepcyjne III generacji. Skutecznie zabezpieczają przed ciążą a ryzyko skutków ubocznych jest tu zredukowane do minimum.

  • występują również pod nazwą handlową Femodene,
  • praktycznie w 100% ochraniają kobietę przed nieplanowaną ciążą,
  • zmniejszają intensywność bólu oraz wielkość krwawienia miesiączkowego,
  • w ich skład wchodzi gestoden 75mcg i etynyloestradiol 30mcg.

Jakie korzyści przynosi zażywanie Sylvie 30?

Sylvie 30, gdy jest stosowana zgodnie z zaleceniami producenta, chroni przed zapłodnieniem praktycznie w 100%. Ponadto reguluje okres, jednocześnie łagodząc jego objawy takie jak ból, PMS, drażliwość czy wahania nastroju.

Jakie działanie wykazują pigułki Sylvie 30?

Sylvie 30Sylvie 30 działa na kilka sposobów by zabezpieczyć przed nieplanowaną ciążą. Zmienia środowisko wewnątrz układu rozrodczego na trzy sposoby:
blokuje owulację
zagęszcza śluz w szyjce macicy co stanowi skuteczną blokadę dla plemników
blokuje zmiany w wyściółce macicy, przez to nawet jeżeli dojdzie do zapłodnienia, komórka jajowa nie zdoła zagnieździć się w macicy

Czy podczas stosowania Sylvie 30 występują skutki uboczne?

Wszystkie leki u niektórych osób mogą wywoływać skutki uboczne, tak się może zdarzyć również w przypadku stosowania pigułek Sylvie 30. Mogą wystąpić nudności, wymioty, spadek libido, grzybica pochwy, wahania masy ciała, bóle głowy, zatrzymanie wody w organizmie. Z reguły te objawy mają charakter przejściowy i zanikają w chwili, gdy organizm przyzwyczai się do większej dawki hormonów.

Kto nie może stosować pigułki Sylvie 30?

Tabletki Sylvie 30 nie są przeznaczone dla kobiet, które są w ciąży, karmią piersią, cierpią na choroby serca i układu krążenia, mają skłonność do migren. Jednak jedynie lekarz na podstawie rzetelnie wypełnionego formularza medycznego potrafi ocenić, czy nie ma przeciwwskazań do zastosowania pigułek Sylvie 30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.