Rigevidon (Microgynon)

rigevidon opakowanieRigevidon (Microgynon) to pigułki, które mają potwierdzoną skuteczność na poziomie 99%. Pigułki zapobiegają owulacji a także sprawiają, że wnętrze macicy jest nieprzystosowane na przyjęcie zarodka, przez to nie może on się w niej zagnieździć.

  • pigułki te przyjmuje się po jednej codziennie, przez 21 dnia a następnie robi się 7 dni przerwy.
  • Rigevidon niweluje objawy PMS
  • w sprzedaży występuje również pod nazwą Microgynon ( w zależności od kraju dystrybucji)
  • zawiera levonorgestrel 150mcg i etynyloestradiol 30mcg

Jakie korzyści daje zażywanie pigułek Rigevidon (Microgynon)?

Tabletki Rigevidon są jednymi z najskuteczniejszych w zapobieganiu niepożądanej ciąży. Stosuje się je przez 21 dni, a następnie robi się 7 dni przerwy. W tym czasie najczęściej dochodzi do krwawienia podobnego do miesiączki. Ochrona antykoncepcyjna jednak jest na tak samo wysokim poziomie. Pigułki dodatkowo wpływają na regulację cyklu menstruacyjnego, obniżając równocześnie objawy samej miesiączki. Rigevidon skuteczny jest w redukowaniu objawów endometriozy.

Jakie działanie wykazują tabletki Rigevidon (Microgynon)?

RigevidonPigułki Rigevidon powstrzymują owulację, a co za tym idzie, pojawiające się krwawienia są mniej bolesne niż zwykła miesiączka. Tabletki sprawiają również, że ścianki macicy nie przygotowują się na przyjęcie zarodka, więc nawet jeżeli dojdzie do zapłodnienia, zarodek nie rozwinie się. Tym samym tabletki sprawiają, że nie występuje typowa miesiączka a krwawienie, które pojawia się w czasie 7 dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek to jedynie sposób w jaki organizm pozbywa się nadmiernej ilości hormonów.

Kto może stosować pigułki hormonalne Rigevidon (Microgynon)?

Pigułki Rigevidon mogą być stosowane przez większość pełnoletnich, zdrowych kobiet. Jednak i u nich czasem mogą pojawić się pewne skutki uboczne. Tym samym podczas składania zamówienie online należy rzetelnie wypełnić formularz konsultacji medycznej. W ten sposób lekarz oceni, czy w danym przypadku zastosowanie tabletek Rigevidon będzie w pełni bezpieczne.

Kto nie może stosować tabletek Rigevidon (Microgynon)?

Tabletek Rigevidon nie mogą stosować kobiety w ciąży i te, które podejrzewają u siebie ciążę a także kobiety, które karmią piersią. Nie są wskazane również u kobiet, u których pojawiły się krwawienia o niezidentyfikowanych przyczynach, u kobiet z problemami krążenia, z sercem, po wylewie.

Czy Rigevidon (Microgynon) wywołuje skutki uboczne?

Rigevidon jest dobrze tolerowany przez organizm kobiecy, jednak to nie wyklucza wystąpienia skutków ubocznych. Występują one głównie u kobiet nadwrażliwych na syntetyczne hormony. Przeważnie jednak objawy te mają charakter lekki i przejściowy, znikają po kilku dniach, gdy organizm przyzwyczai się do wyższej dawki hormonów. Jeżeli jednak skutki uboczne utrzymują się lub nasilają, należy skonsultować się z lekarzem, który zapewne zaleci zmianę pigułek na inne.
Najczęstsze skutki uboczne to wymioty, bóle głowy, drażliwość, wahania nastroju, grzybica pochwy, migreny, wahania wagi, zatrzymanie wody w organizmie, zakłócenia w rytmie miesiączkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.