Regulon (Marvelon)

RegulonRegulon (Marvelon) to pigułki antykoncepcyjne zawierające dwa składniki aktywne. Tabletki te mają skuteczność na poziomie 99%. Dodatkowo regulują cykl menstruacyjny a także zmniejszają bolesność miesiączek.

  • reguluje miesiączkę oraz zmniejsza objawy PMS,
  • wykazuje prawie 100% działanie antykoncepcyjne,
  • sprzedawany jest także pod nazwą Marvelon,
  • zawiera 2 hormony dezogestrel 150mcg i etynyloestradiol 30mcg

Jaki jest skład pigułek Regulon (Marvelon)?

W skład pigułek Regulon wchodzą dwa odpowiedniki żeński hormonów. Są to dezogestrel 150mcg i etynyloestradiol 30mcg. W wielu krajach pigułki Regulon w sprzedaży występuje jako Marvelon są więc stosowane zamiennie. Zamawiając Regulon za pośrednictwem naszej kliniki, w przesyłce znajdziesz Marvelon ponieważ nasze recepty realizowane są w aptece na terenie Wielkiej Brytanii.

Jakie są korzyści z zażywania pigułek Regulon (Marvelon)?

Regulon zapobiegają ciąży niemal w 100%. Ponadto regulują cykl menstruacyjny a także redukują jego objawy takie jak ból, wahania nastroju, drażliwość.

Jakie jest działanie pigułek Regulon (Marvelon)?

Ze względu na zawartość syntetycznych odpowiedników estrogenu i progestagenu, działanie Regulonu ma trzy etapy :

  • wstrzymuje owulację
  • zagęszcza śluz w szyjce macicy
  • powstrzymuje zmiany w szyjce macicy tym samym uniemożliwia zagnieżdżenie się
  • ewentualnego zarodka

Kto jest w stanie, a kto zdecydowanie nie może zażywać pigułek Regulon (Marvelon)?

Regulon (Marvelon) to pigułki, które mogą być stosowane przez praktycznie każdą zdrową, pełnoletnią kobietę. Jedynie niektóre choroby i stosowane leki wykluczają stosowanie Regulonu.
Przeciwwskazaniem stosowania Regulonu jest ciąża, karmienie piersią, palenie papierosów , wiek powyżej 35 roku życia, choroby serca, schorzenia układu krążenia, przebyty wylew.
Jeżeli zamawiasz pigułki Regulon przez internet, wypełnij rzetelnie formularz konsultacji medycznej. Na jego podstawie bowiem lekarz decyduje, czy w Twoim przypadku stosowanie Regulonu będzie w pełni bezpieczne.

Jak należy stosować tabletki antykoncepcyjne Regulon (Marvelon)?

regulon blisterPierwszą pigułkę Regulon powinno przyjąć się pierwszego dnia cyklu, wtedy od pierwszej chwili osiąga się pełną ochronę antykoncepcyjną. Jeżeli pierwsza tabletkę przyjmie się w drugim lub max 5 dniu cyklu wtedy jeszcze przez siedem dni należy stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne, np. prezerwatywę.

Pigułki antykoncepcyjne stosuje się przez 21 dni a następnie robi się 7 dni przerwy. W czasie tych 7 dni najczęściej pojawia się krwawienie podobne do miesiączki. Poziom ochrony przed ciążą jednak cały czas jest na tym samym wysokim poziomie.

Po 7 dniach przerwy rozpoczyna się po prostu kolejne opakowanie pigułek Regulon (Marvelon). Najskuteczniejsza ochrona zapewniona jest wtedy, gdy pigułki przyjmowane są codziennie o tej samej porze.

Czy lek Regulon (Marvelon) może powodować skutki uboczne?

Jak każdy lek, również pigułki Regulon czasem mogą powodować skutki uboczne. Występują one szczególnie u kobiet, które są nadwrażliwe na etynyloestradiol i dezogestrel. Z reguły, skutki uboczne mają charakter lekki i przejściowy. Jeżeli jednak nie ustępują, lekarz może zalecić zmianę na inne tabletki.
Najczęściej pojawiające się skutki uboczne, to migreny, wymioty, nudności, wahania wagi, zaburzenia cyklu, wzrost owłosienia, zaburzenia łaknienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.