Qlaira

qlaira opakowanieQlaira to tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe zawierające kombinację walerianu estradiolu oraz dienogestu.

Tabletki nie tylko zabezpieczają przed ciążą ale również są stosunkowo bezpieczne, w przeciwieństwie do innych pigułek, nie powodują zbyt wielu skutków ubocznych.

Dlaczego warto wybrać tabletki antykoncepcyjne Qlaira?

Niewiele tabletek ma tak dużą skuteczność, jak Qlaira. W dodatku nie tylko zabezpieczają przed ciążą ale również łagodzą objawy bolesnych i uciążliwych miesiączek oraz endometriozy. W grupie 250 pacjentek wykazano wysoką skuteczność leku w walce z bolesną endometriozą.

Jak działają pigułki antykoncepcyjne Qlaira?

QlairaDziałanie pigułek antykoncepcyjnych Qlaira nie różni się od działania innych preparatów hormonalnych antykoncepcyjnych. Mają one bowiem zawsze jeden cel.

W kobiecym organizmie poziom hormonów waha się w trakcie cyklu. Hormony mają doprowadzić do owulacji i przygotowania macicy do implantacji zapłodnionej komórki jajowej. Tabletki antykoncepcyjne Qlaira powodują, że organizm jest oszukiwany, ponieważ hormony z tabletek sprawiają, że otrzymuje on sygnał o tym, że owulacja już była. Hormony zmieniają właściwości śluzu szyjkowego macicy, który staje się gęsty i trudny do przebycia dla plemników. W ten sposób działają tabletki antykoncepcyjne Qlaira oraz inne pigułki dostępne na naszej stronie internetowej.

Kto może przyjmować tabletki antykoncepcyjne Qlaira?

Tabletki Qlaira przeznaczone są dla kobiet pełnoletnich, które nie są uczulone na żaden ze składników leku. Szczególnie polecane są one tym kobietom, które mają zdiagnozowaną endometriozę. Tabletki przynoszą bowiem ulgę w nieprzyjemnych objawach.

Jak należy przyjmować tabletki antykoncepcyjne Qlaira?

qlaira blisterTabletki przyjmuje się bez robienia 7 dniowej przerwy. Tym samym przyjmuje się je przez 28 dni cyklu. Po zakończeniu jednego opakowania, rozpoczyna się kolejne. Tabletki te uwzględniają naturalne wahanie hormonów w organizmie, w trakcie cyklu. Tym samym lek nie powoduje zbyt radykalnych zmian w organizmie.
Jeden listek pigułek zawiera cztery rodzaje tabletek, które różnią się zawartością hormonów. Ułożone są w taki sposób, by ułatwić ich właściwe przyjmowanie. W skład jednego kompletu pigułek wchodzą:

  • 2 ciemnożółte tabletki zawierające 3mg estradiolu
  • 5 jasnoczerwonych tabletek zawierających 2 mg estradiolu i 2mg dienogestu
  • 17 jasnożółtych pigułek zawierających 2mg estradiolu i 2mg dienogestu
  • 2 ciemnoczerwone tabletki zawierające 1 mg estradiolu
  • 2 białe pigułki nie zawierające hormonów – placebo

Krwawienie następuje z reguły po zażyciu drugiej ciemnoczerwonej tabletki ewentualnie w trakcie przyjmowania białych. Może ono trwać jeszcze w czasie rozpoczęcia już kolejnego opakowania tabletek.

Czy tabletki antykoncepcyjne Qlaira powodują skutki uboczne?

Qlaira może powodować skutki uboczne. Najczęściej występujące efekty uboczne to bóle brzucha i głowy, wymioty, trądzik, tkliwość piersi. Objawy te występują u niespełna 1% zażywających, dlatego Qlairę należy zaliczyć do preparatów bezpiecznych. Inne objawy zażywania Qlairy pojawiają się niezwykle rzadko i są zazwyczaj efektem uczulenia na któryś ze składników tabletek.

Czy mogę kupić tabletki antykoncepcyjne Qlaira przez Internet?

Można kupić tabletki Qlaira przez internet. W tym celu należy rzetelnie wypełnić formularz, który jest podstawą konsultacji lekarskiej online. Lekarz oceni, czy te tabletki są odpowiednie dla ciebie. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, zamówione tabletki zostaną do Ciebie wysłane w ciągu 24 do 48 godzin.

One comment

  • Tabletki Qlaira dostałam od lekarza na obfite krwawienia miesiączkowe. Plusem było to, że faktycznie krwawienia zmalały do minimum. Jednak po 3 miesiącach przyjmowania tabletek, zaczęłam mieć spore problemy ze zdrowiem (wcześniej nie chorowałam), które ciągną się do dziś. Astma (nigdy wcześniej nie miałam nawet zapalenia oskrzeli), alergie, urósł mi guz w piersi, pojawiły się guzki na tarczycy, problemy z żołądkiem, drogami żółciowymi. A przez to wszystko jeszcze i nerwica. Naprawdę, gdybym miała świadomość tego, co może mnie spotkać, nigdy nie zdecydowałabym się na tabletki Qlaira. Dlatego przestrzegam każdą kobietę, która planuje rozpocząć przyjmowanie tabletek Qlaira.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.