Novynette (Mercilon)

novynette opakowanieTabletki Novynette zaliczane są do nowoczesnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych o wysokiej skuteczności i wyjątkowo łagodnym działaniu – cechy te sprawiają, że Novynette jest najczęstszą formą antykoncepcji zalecaną kobietom, które nie stosowały dotychczas antykoncepcji hormonalnej oraz nastolatkom.

Odpowiednio dobrany skład tabletek antykoncepcyjnych Novynette sprawia, że ich stosowanie nie prowadzi do typowych dla innych pigułek skutków ubocznych.

Czym są tabletki antykoncepcyjne Novynette (Mercilon)?

novynetteTabletki Novynette są hormonalnym środkiem antykoncepcyjnym nowej generacji, którego odpowiednio zbilansowany skład zmniejsza do minimum ewentualność wystąpienia skutków ubocznych. Dane opublikowane na stronie internetowej producenta wskazują, że w niemal 85% przypadków nie pojawiają się żadne objawy, typowe dla hormonalnej kuracji antykoncepcyjnej. W pigułkach antykoncepcyjnych Novynette zastosowano dwa aktywne składniki w odpowiednich proporcjach – Etynyloestradiol będący odpowiednikiem estrogenu oraz desogestrel, syntetyczny progesteron zaliczany tzw. ”trzeciej generacji”.

Podobnie jak w przypadku większości tabletek antykoncepcyjnych, także Novynette wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w kobiecym organizmie pod wpływem hormonów produkowanych przez przysadkę mózgową. Z tego faktu wynika jedna z głównych zalet tabletek Novynette, ponieważ dostarczone do organizmu hormony, przesyłają do narządów nadrzędnych informację o zaistnieniu owulacji, co skutkuje brakiem uwalniania komórki jajowej, które jest niezbędna, aby doszło do zapłodnienia. Oczywiście nie jest to jedyna forma zabezpieczenia przed ciążą. Hormony znajdujące się w pigułce zmieniają bowiem także stopień przepuszczalności błony śluzowej znajdującej się w szyjce macicy, sprawiając, że plemniki mają dodatkową przeszkodę do pokonania w swojej wędrówce do komórki jajowej. Istotnym elementem zabezpieczenia, a zarazem ostatnią „deską ratunku” przed zapłodnieniem są także swoiste zmiany w obrębie endometrium, które nie dopuszczają do ewentualnej implantacji zapłodnionej komórki jajowej. Kompleksowe działanie tabletek Novynette sprawia, że jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod ochrony przed nieplanowaną ciążą.

Tabletki Novynette ze względu na swoje właściwości są zalecane także kobietom, które wyjątkowo ciężko doświadczają syndromu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) lub ich miesiączkowanie ma charakter nieregularny.

Przyjmowanie leku Novynette przez kobiety w okresie dojrzewania, zmniejsza typowe dla tego czasu objawy, takie jak trądzik, łojotokowość i hirustycyzm.

Jakie są korzyści stosowania tabletek Novynette (Mercilon)?

Kuracja hormonalna z zastosowaniem tabletek hormonalnych Novynette jest skuteczną formą zapobiegania ciąży. Właściwie zbilansowany skład pigułek wpływa pozytywnie także na inne obszary kobiecego zdrowia.

W badaniach klinicznych wykazano między innymi, że długotrwałe, regularne stosowanie hormonalnej antykoncepcji z wykorzystaniem leku Novynette znacząco minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych piersi, macicy i jajników. Regulujące właściwości tabletek Novynette sprawiają, że są one najczęściej zalecanym przez lekarzy środkiem wykorzystywanym do uregulowania cyklu miesiączkowego i zmniejszenia obfitości krwawienia miesiączkowego, ponieważ zawarty w tabletkach Novynette dezogestrel nie wpływa na poziom leptyny w organizmie. Leptyna odpowiada między innymi za gospodarowanie zasobami energetycznymi organizmu. W przypadku większości tabletek antykoncepcyjnych zmiany w poziomie tego hormonu prowadzą do wahań wagi i rozwoju nadwagi. Stosujące lek Novynette kobiety nie zgłaszają tego typu problemów.

Czy tabletki Novynette (Mercilon) mogą powodować niepożądane skutki uboczne?

Przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej niesie ze sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, ale ze względu na fakt, że tabletki Novynette zaliczane są do tabletek nowej generacji, ryzyko to zostało zminimalizowane. Według informacji przekazanych przez producenta tabletek Novynette, aż 85% kobiet nie obserwuje u siebie żadnych skutków ubocznych, które mogłyby być konsekwencją stosowania pigułek. Niektóre kobiety stosujące Novynette zgłaszają wprawdzie łagodne i nieuciążliwe skutki uboczne, takie jak zawroty głowy lub nudności, ale należy zdawać sobie sprawę tego, że zespół objawów o łagodnym i nieuciążliwym przebiegu, jest zazwyczaj reakcją obronną organizmu na syntetyczne hormony. Tego typu objawy ustępują zazwyczaj w ciągu 2-3 cykli menstruacyjnych, ponieważ mniej więcej tyle czasu wymaga proces autoregulacji i dostosowania organizmu do nowej sytuacji.

Kto nie powinien stosować tabletek Novynette (Mercilon)?

novynette blisterZespół czynników, które decydują o przeciwwskazaniach do stosowania hormonalnej kuracji antykoncepcyjnej z zastosowaniem tabletek Novynette nie odbiega od standardu opracowanego dlatego typu produktów i obejmuje wszystkie kobiety, które:

  • są w ciąży lub podejrzewa się u nich ciążę
  • karmią piersią
  • chorują na zaburzenia krzepliwości krwi, szczególnie jeśli w ich rodzinie zdarzały się przypadki zakrzepicy żył głębokich, zakrzepicy żylnej, zatorowości płucnej
  • mają problemy z zastawkami serca
  • ukończyły 50 rok życia
  • palą więcej niż 40 papierosów dziennie
  • chorują na cukrzycę z powikłaniami
  • mają podwyższony cholesterol

Wymienione powyżej przypadłości odnoszą się jedynie do najczęstszych i najbardziej typowych objawów chorobowych, które dyskwalifikują kobietę do stosowania antykoncepcji hormonalnej z zastosowaniem tabletek Novynette. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że szczególną ostrożność powinny zachować między innymi kobiety, które ukończyły 35 rok życia, są otyłe, chorują na cukrzycę, nadciśnienie czy żylaki, dlatego uzupełniając formularz konsultacji medycznej, który jest formą wywiadu lekarskiego, należy wskazać wszystkie możliwe schorzenia, co pozwoli podjąć naszym lekarzom odpowiednią i bezpieczną dla pacjentki decyzję. Może się zdarzyć, że w przypadku niektórych kobiet lekarz zasugeruje inny, bezpieczniejszy środek antykoncepcyjny.

W jaki sposób przyjmować tabletki antykoncepcyjne Novynette (Mercilon)?

Tabletki Novynette zaliczane są do grupy tabletek jednofazowych, co oznacza że każda tabletka zawiera taką samą dawkę hormonów w każdej pigułce Z perspektywy kobiety stosującej pigułki Novynette oznacza to, że należy przyjmować tabletki przez 21 kolejnych dni cyklu miesiączkowego, a następnie zrobić siedmiodniową przerwę. W trakcie przerwy w stosowaniu pigułek mogą wystąpić objawy miesiączkowe, które są normalną reakcją organizmu na spadek ilości hormonów. Następne opakowanie należy zacząć bez względu na to czy krwawienie trwa czy ustąpiło, ponieważ wyłącznie regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych gwarantuje trwałość zabezpieczenia przed ciążą. Podczas przerwy w przyjmowaniu tabletek poziom zabezpieczenia utrzymuje się i nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków zabezpieczających.

Ponieważ tabletki dostarczane są w opakowaniu kalendarzykowym, dlatego żadna kobieta nie powinna mieć trudu z systematycznym przyjmowaniem pigułek.

Antykoncepcyjną kurację z zastosowaniem tabletek Novynette najlepiej jest rozpocząć pierwszego dnia cyklu miesiączkowego, a wiec pierwszego dnia okresu. W takim przypadku ochrona przed nieplanowaną ciążą następuje już od pierwszego dnia kuracji. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zacząć kurację w dowolnym terminie, ale wówczas na pełną ochronę należy czekać przynajmniej siedem dni. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących rozpoczęcia przyjmowania tabletek Novynette prosimy o kontakt, nasi lekarze rozwieją wszelkie wątpliwości.

Czy tabletki Novynette (Mercilon) można zamówić przez Internet?

Tabletki antykoncepcyjne Novynette można kupić przez Internet za pośrednictwem naszej strony internetowej. Zakup wymaga jednak wypełnienia formularza konsultacji, który stanowi odpowiednik wywiadu lekarskiego. Zwracamy się do wszystkich kobiet z prośbą, aby wypełniając formularz kierowały się przede wszystkim własnym dobrem i zdrowiem. Przekazane naszym lekarzom informacje są podstawą do wystawienia recepty i realizacji zamówienia. Informacje zamieszczone w formularzu są w pełni poufne, ponieważ nasz serwis obowiązuje nie tylko obowiązek dotyczący ochrony danych osobowych, ale także tajemnica lekarska.

W przypadku zaakceptowania zamówienia zamówione produkty zostaną przesłane kurierem w dyskretnym opakowaniu, w którym oprócz tabletek znajdzie się wystawiona przez lekarza recepta.

One comment

  • Dieta dziecka powinna swiadczyc mu ogólnej gamy cennych witamin. Niestety, o braki jest bardzo chetnie, jezeli dziecko nie lubi za konkretnymi artykulami spozywczymi, co nadarza sie czesto. Sa jednak tony na biezace, aby maluch mógl cieszyc sie zdrowiem dzieki duzemu pakietowi witamin w diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.