Microgynon

microgynon opakowanieMicrogynon to tabletki antykoncepcyjne, jednofazowe, zawierające dwa składniki aktywne : etynyloestradiol i lewonorgestrel.

Tabletki dostępne są w dwóch rodzajach opakowań Microgynon 21 i Microgynon 30. Jest to kwestia kraju dystrybucji a nie składu samych pigułek. W pierwszy przypadku oznaczano ilość pigułek w opakowaniu, w drugim ilość substancji czynnej czyli etynyloestradiolu (30 mcg).

Microgynon 21 a Microgynon 30 – różnice

Jak wspominaliśmy, oznaczenia 21 i 30 nie oznaczają różnic w składzie. Wszystko sprowadza się do tego w jakim kraju dane tabletki zostały wypuszczone na rynek. Microgynon 21 cyfra oznacza po prostu ilość tabletek w opakowaniu. Microgynon 30 to oznaczenie wskazujące ile substancji czynnej zawiera jedna pigułka, w tym przypadku : etynyloestradiolu (30 mcg).

Dlaczego warto przyjmować tabletki antykoncepcyjne Microgynon?

Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe to najskuteczniejszy sposób antykoncepcji. Badania dowodzą, że stosowanie się do zaleceń producenta sprawia, że skuteczność tabletek Microgynon wynosi aż 99,7 %. Standardowa skuteczność większości tabletek antykoncepcyjnych wynosi zaledwie 92 %. Tabletki te dodatkowo nie zakłócają płodności, za to zmniejszają ryzyko raka jajników. Dodatkowo stosowanie tabletek tego typu łagodzi objawy miesiączki.

Jak działają tabletki antykoncepcyjne Microgynon?

microgynonTabletki Microgynon zawierają dwa składniki aktywne, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych. Etynyloestradiol to odpowiednik estrogenów, które stymulują rozrost błony śluzowej macicy i przygotowują ją do przyjęcia zarodka. Dostarczane w pigułkach syntetyczne odpowiedniki hormonów sprawiają, ze te naturalne nie są produkowane a więc i macica nie jest przygotowywana na zagnieżdżenie komórki jajowej. Drugi składnik aktywny tabletek to lewonorgestrel, który ma cechy podobne do progesteronu. Składnik ten odpowiada za zwiększenie lepkości i gęstości śluzu w szyjce macicy co tworzy naturalną barierę dla plemników.

By zapewnić sobie najwyższą skuteczność tabletek Microgynon należy przyjmować je systematycznie, zawsze o tej samej porze. W czasie stosowania tabletek antykoncepcyjnych ich działanie mogą obniżać niektóre choroby i leki.

Kto może kupić tabletki antykoncepcyjne Microgynon przez internet?

Tabletki Microgynon dedykowane są kobietom pełnoletnim, u których nie występują przeciwwskazania do ich zastosowania. Przed zakupem należy dokładnie wypełnić formularz, który będzie podstawą konsultacji lekarskiej w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.
Lekarz przepisze tabletki tylko tym kobietom, które przyjmowały już je w przeszłości lub maja lekarskie wskazania do ich zastosowania. Dane zamieszczane w formularzu mają charakter poufny, potrzebne są jedynie w celu weryfikacji stanu zdrowia.

Kto nie powinien stosować tabletek antykoncepcyjnych Microgynon?

Tabletki nie są wskazane dla kobiet :

  • u których podejrzewa się lub wykryto ciążę
  • karmiące piersią
  • cierpiące na choroby związane z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub inną wadą serca
  • powyżej 50 roku życia
  • u których pojawiają się bóle migrenowe trwające dłużej niż 72h
  • palące więcej niż 40 papierosów dziennie

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest uczulenie na jakikolwiek jego składnik. W przypadku wystąpienia jakikolwiek skutków ubocznych należy skonsultować się z lekarzem.

Jak należy zażywać tabletki Microgynon?

microgynon blisterMicrogynon to jednofazowe tabletki antykoncepcyjne, które zawierają stałą dawkę hormonów dlatego bardzo istotne jest ich regularne zażywanie. Tabletki przyjmuje się przez 21 dni a następnie robi się 7 dni przerwy. W tym czasie pojawia się najczęściej krwawienie przypominające miesiączkę. W ten sposób organizm oczyszcza się z nadmiaru hormonów. W czasie 7 dniowej przerwy zabezpieczenie przed ciążą stoi na tym samym, wysokim poziomie.

Tabletki sprzedawane są w opakowaniach, które uwzględniają dni tygodnia co znacznie upraszcza ich systematyczne stosowanie. Jeśli zapomnisz o jednej tabletce, należy ją przyjąć jak najszybciej. Pominięcie jednej tabletki nie powinno zaburzyć skuteczności działania. Jeżeli zaś pominięte zostały dwie lub więcej pigułek, przez kolejnych siedem dni należy zadbać o dodatkowe środki zapobiegawcze w postaci np. prezerwatywy.

Czy pigułki Microgynon wywołują efekty uboczne?

Żaden lek nie jest obojętny dla organizmu. Również pigułki Microgynon mogą wywoływać skutki uboczne. Objawy świadczące o nietolerowaniu jednego lub więcej składników leku, to :wahania wagi ciała, nudności, wymioty, migrenę, tkliwość piersi , możliwe są również inne, nasilające się objawy niepożądane. W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ dalsze przyjmowanie pigułek może być niebezpieczne dla zdrowia. Lekarz z pewnością zaleci przejście na inny rodzaj pigułek, które nie będą wywoływać takich objawów.

Jak kupić Microgynon przez Internet?

Tabletki Microgynon można kupić przez internet lecz w tym celu należy najpierw wypełnić dokładnie formularz medyczny. Jest on prosty a przede wszystkim poufny. Należy wypełnić go rzetelnie, zgodnie z prawdą ponieważ jest on podstawą konsultacji lekarskiej. Lekarz na podstawie danych ocenia, czy dany lek jest właściwym do zastosowania w tym przypadku i czy będzie on bezpieczny. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, lekarz wystawi receptę, która będzie zrealizowana w aptece a lek zostanie dostarczony w 24 do 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.