Mercilon

Mercilon to nowoczesne tabletki antykoncepcyjne zaliczane do tych o łagodnym działaniu i wysokiej skuteczności. Z tego powodu są to tabletki często przepisywane jako pierwsze tabletki antykoncepcyjne, zarówno dla młodych kobiet ale również i nastolatek. Zbilansowanie hormonów sprawia, że zminimalizowane jest ryzyko skutków ubocznych.

Czym są pigułki antykoncepcyjne Mercilon?

mercilon opakowanieTo pigułki o wysokiej skuteczności a jednocześnie łagodnym działaniu. Dlatego bardzo często zapisywane są nastolatkom i młodym kobietom jako pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Hormony w nich są tak zbilansowane by ryzyko skutków ubocznych było minimalne. Badania kliniczne wykazały, że u 85% kobiet stosujących te tabletki nie występują żadne niepokojące zmiany.

Tabletki składają się z dwóch syntetycznych hormonów : etynyloestradiolu oraz dezogestrelu. Przyjmowanie tabletek Mercilion sprawia, że znikają typowe dla dojrzewania objawy typu trądzik a także nadmierne owłosienie.

Jakie są korzyści z przyjmowania tabletek Mercilon?

Mercilion zapewnia nie tylko skuteczne zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą, ale również zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych macicy i jajników, ponadto regulując cykl miesiączkowy a także zmniejszają bóle spowodowane miesiączką, zmniejszają również jej obfitość. Tabletki Mercilion nie mają wpływu na poziom leptyny, więc nie prowadzą do wahania wagi ciała.

Czy pigułki Mercilion wywołują efekty uboczne?

Każdy lek oparty na hormonach może wywoływać skutki uboczne, również Mercilion, chociaż wywoływane przez niego reakcje niepożądane są niezmiernie rzadkie. Najczęściej pojawiają się nudności i zawroty głowy. Każdy z objawów należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Lekarz może wtedy zaproponować zmianę pigułek na inne lub jednoskładnikowe.

Kto nie powinien stosować tego leku?

mercilonTabletek Mercilion nie powinny stosować kobiety :

  • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
  • karmiące piersią
  • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub innymi wadami serca
  • po przebytym nowotworze piersi
  • z nadciśnieniem tętniczym
  • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
  • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu

Powyższe przeciwwskazania to nie wszystkie, które mogą dotyczyć stosowania pigułek. Należy dokładnie wypełnić ankietę zgłoszeniową, wtedy uda się uniknąć ewentualnych skutków ubocznych.

W jaki sposób przyjmować Mercilion?

Tabletki najlepiej zacząć przyjmować w pierwszym dniu cyklu. W takim przypadku ochrona antykoncepcyjna jest pełna od pierwszej chwili i nie jest konieczne stosowanie dodatkowych środków zabezpieczających. Pigułki przyjmuje się przez 21 dni, po czym robi się 7 dni przerwy. W tym czasie poziom zabezpieczenia przed ciążą utrzymuje się na stałym poziomie. Najczęściej dochodzi w tym czasie do krwawień podobnych do okresu. W taki sposób organizm oczyszcza się z nadmiaru hormonów.

Czy pigułki Mercilion są dostępne przez Internet?

Pigułki można kupić przez internet, w tym przypadku jednak należy wypełnić poufną ankietę, która pomoże ustalić lekarzowi, czy te tabletki w tym przypadku są na pewno dobrym wyborem. Lekarz zapisze pigułki Mercilion tylko tym kobietom, które stosują lub stosowały je w przeszłości, ewentualnie tym, które mają je zalecone przez lekarza. Jeśli nie stosowałaś tych tabletek wcześniej, lub stosowałaś inne tabletki wcześniej, ich nazwę należy wpisać w formularzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.