Marvelon

Marvelon to dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne, które chronią przed nieplanowaną ciążą na trzy sposoby.

W swoim składnie tabletki zawierają dwa składniki czynne : etynyloestradiol i desogestrel, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych.

Jakie korzyści płyną ze stosowanie tabletek Marvelon?

marvelon opakowanieTabletki Marvelon dedykowane są wszystkim pełnoletnim kobietom, które chcą uniknąć nieplanowanej ciąży. Przyjmowane tabletki Marvelon działają jak większość tabletek antykoncepcyjnych. Organizm dostaje sygnał, że owulacja miała już miejsce, co sprawia, że komórka jajowa nie jest uwalniana.

Substancje czynne zawarte w pigułkach sprawiają również, że śluz w szyjce macicy jest bardziej gęsty i lepki niż normalnie, co stanowi barierę dla wędrujących plemników. Pigułki zmniejszają również ukrwienie endometrium co minimalizuje prawdopodobieństwo zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki.

W jaki sposób działają pigułki antykoncepcyjne Marvelon?

Dzięki temu, że w tabletkach znajdują się hormony, nie są one już produkowane przez organizm. Organizm otrzymuje równocześnie błędny sygnał, że owulacja już nastąpiła i wskutek tego, do tej prawdziwej owulacji już nie dochodzi. Ryzyko ciąży zostaje tym samym zredukowane praktycznie do zera. Dodatkowo zawarte w pigułkach hormony sprawiają, że śluz w szyjce macicy jest bardziej gęsty i lepki co znacznie utrudnia a wręcz uniemożliwia poruszanie się plemników.

Kto może kupić Marvelon?

Tabletki Marvelon dedykowane są pełnoletnim kobietom, które nie są w ciąży oraz nie karmią piersią. Tabletki te powinny stosować głównie te kobiety, które oczekują blisko 100% skuteczności w zapobieganiu niechcianej ciąży. W internecie pigułki są dostępne dla kobiet które stosują lub stosowały te tabletki, lub są one im zalecone przez lekarza.

Kto nie powinien stosować Marvelonu?

marvelonTabletki Marvelon nie są dobrym rozwiązaniem dla kobiet :

 • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
 • karmiące piersią
 • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
 • z arytmią lub innymi wadami serca
 • po przebytym nowotworze piersi
 • z nadciśnieniem tętniczym
 • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
 • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu

Powyższe przeciwwskazania to nie wszystkie jakie mogą pojawić się względem stosowania tabletek Marvelon, dlatego ich stosowanie powinno być poprzedzone konsultacją lekarską. Kupując je online powinno rzetelnie wypełnić się poufna ankietę, która jest podstawą konsultacji. Na podstawie danych w niej zawartych lekarz oceni, czy dane tabletki są bezpieczne dla Ciebie.

W jaki sposób przyjmować Marvelon?

Pierwszą tabletkę Marvelonu najlepiej przyjąć w pierwszym dniu cyklu, tj. w pierwszym dniu okresu. Dzięki temu ochrona przed ciążą jest aktywowana właściwie od razu. W innym przypadku należy przez pierwszych 7 dni stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne. Pigułki Marvelon przyjmuje się przez 21 dni a potem robi się 7 dniowa przerwę w czasie której bardzo często następuje krwawienie podobne do miesiączki. W czasie tych 7 dni ochrona antykoncepcyjna nie obniża się a organizm oczyszcza się jedynie z nadmiaru hormonów.

Jakie efekty uboczne wywołuje Marvelon?

marvelon blisterJak w przypadku wszystkich leków hormonalnych, tak i podczas stosowania tabletek Marvelon mogą wystąpić skutki uboczne. Mogą pojawić się:

 • nudności i wymioty
 • ból głowy
 • tkliwość piersi
 • rozstrój żołądka
 • nastrój depresyjny
 • zwiększony popęd płciowy
 • wzrost ciśnienia krwi
 • zmiany w krwawieniu miesiączkowym
 • zaburzenia czynności wątroby
 • kandydoza

Nie są to jednak powody do obaw. Oprócz nich mogą pojawić się również inne, ich pełną listę znajdziesz na ulotce dołączonej do opakowania. W przypadku wystąpienia objawów niepokojących warto skonsultować się w lekarzem lub farmaceutą.

W jaki sposób mogą kupić Marvelon przez Internet?

By kupić tabletki antykoncepcyjne Marvelon przez internet należy wypełnić formularz. Na jego podstawie lekarz stwierdzi, czy przyjmowanie tabletek w tym konkretnym przypadku może wiązać się z ryzykiem powikłań.
Jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań wystawi receptę, która zostanie przekazana do realizacji. Tu trzeba zaznaczyć, że lek zostanie przepisany tylko tym kobietom, które stosowały, stosują lub mają udokumentowane wskazanie do stosowania tych tabletek od lekarza ginekologa. Jeśli nie stosowałaś tabletek Marvelon, dokładnie wypełnij formularz medyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.