Logynon

logynon opakowanieLogynon to trójfazowe pigułki antykoncepcyjne, które z założenia mają imitować wahania hormonalne naturalnie występujące w organizmie kobiety. Działając w ten sposób zapewniają najwyższy poziom zabezpieczenia przed ciążą.

Tabletki imitując zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, dlatego ryzyko skutków ubocznych jest niewielkie.

 • Logynon to 99% skuteczność antykoncepcyjna
 • Trójfazowe tabletki antykoncepcyjne Logynon łagodzą syndrom napięcia przedmiesiączkowego oraz endometriozy
 • Tabletki antykoncepcyjne Logynon pozwalają uniknąć tzw. huśtawki nastrojów związanej ze zmianą poziomu hormonów w organizmie
 • Logynon zawiera levonorgestrel (0,05 mg/0,075mg/0,125 mg) + ethinylestradiol (0,03mg/0,04 mg/0,03mg)

Jakie są korzyści z przyjmowania tabletek Logynon?

Przyjmowanie trójfazowych pigułek antykoncepcyjnych zapewnia niemal 99% skuteczności zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Tak wysoki poziom zabezpieczenia sprawia, że stosowanie dodatkowych środków zabezpieczających jest zbyteczna. Tym samym, tabletki Logynon pozwalają cieszyć się nieskrępowanym życiem seksualnym.
Stosowanie tabletek Logynon odpowiada naturalnym przemianom zachodzącym w organizmie więc ryzyko efektów niepożądanych jest tu minimalne.

Jak działają trójfazowe tabletki antykoncepcyjne Logynon?

logynonDuża skuteczność stosowania tabletek Logynon opiera się na tym, że odpowiadają one za mylny sygnał jaki otrzymuje organizm świadczący, że owulacja już nastąpiła. W ten sposób komórka jajowa nie jest uwalniana a ryzyko ciąży spada do minimum. Dodatkowo hormony zawarte w tabletkach sprawiają, że błona śluzowa macicy nie przystosowuje się do przyjęcia zarodka. Tym samym, nawet jeśli do zapłodnienia by doszło, zarodek nie rozwinie się. Hormony z tabletek wpływają również na zagęszczenie śluzu w szyjce macicy co stanowi barierę dla wędrującyc plemników.

Każde opakowanie tabletek Logynon zawiera:

 • 6 jasnobrązowych tabletek, które zawierają.: 0,03 mg etynylestradiolu i 0,05 mg lewonorgestrelu
 • 5 białych tabletek zawierających: 0,04 mg etynylestradiolu i 0,075 mg lewonorgestrelu
 • 10 tabletek koloru brunatnożółtego, które zawierają: 0,03 mg etynylestradiolu i 0,125 mg lewonorgestrelu

Kto może przyjmować tabletki antykoncepcyjne Lygonon?

To tabletki dla każdej pełnoletniej kobiety, u której nie występuje nietolerancja estrogenów lub innych składników tabletek Logynon. Tabletki te nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Kto nie powinien przyjmować tabletek antykoncepcyjnych Logynon?

Logynon może stosować większość kobiet. Jedynie nie powinny ich stosować kobiety, u których jest ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych.

logynon blisterLeku Logynon nie powinny przyjmować kobiety:

 • w ciąży lub z podejrzeniem ciąży
 • karmiace piersią
 • u których kiedykolwiek występowała lub aktualnie występuje zakrzepica żylna, zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna
 • ze zdiagnozowanymi zaburzeniami krwi, które zwiększają prawdopodobieństwo powstania zakrzepów
 • kobiety chorujące na toczeń rumieniowaty układowy
 • dotknięte zespołem hemolityczno-mocznicowym
 • w których rodzinie pojawiła się kiedykolwiek zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna przed 45 rokiem życia. Dotyczą to szczególnie przypadków z najbliższej rodziny tj. rodzic, brat, siostra
 • z anginą
 • z wrodzoną wadą serca
 • cierpiące na arytmię serca lub migotanie przedsionków
 • kobiety powyżej 50 roku życia

Powyższa lista może nie obejmować wszystkich przeciwwskazań więc stosowanie tabletek powinno być poprzedzone konsultacją lekarską.

Jak należy przyjmować tabletki antykoncepcyjne Logynon?

Tabletki przyjmuje się w ustalonej kolejności przez 21 dni. Trójfazowe tabletki wymagają bardzo precyzyjnego stosowania, dlatego opakowanie ma oznaczenia dotyczące kolejności przyjmowania kolejnych pigułek. Pierwszą tabletkę należy przyjąć 1 dnia cyklu czyli pierwszego dnia okresu. Wtedy od razu aktywowana zostanie ochrona przed ciążą.
Po przyjęciu wszystkich 21 pigułek następuje 7 dni przerwy. W tym czasie może wystąpić krwawienie podczas którego z organizmu zostanie usunięty nadmiar hormonów. W tym czasie nie spada jednak poziom zabezpieczenia przed ciążą. Wciąż ono jest na najwyższym poziomie.
Tabletki są odpowiednio oznakowane co ułatwia ich stosowanie, czasem jednak zdarza się, że kobieta zapomni przyjąć pigułkę lub po prostu nie może jej przyjąć z innego powodu.

Co zrobić, kiedy pominę tabletkę leku Logynon?

Tabletki Logynon to skuteczna metoda antykoncepcji pod warunkiem, że są przyjmowane o stałych porach regularnie. Kiedy pominiesz tabletkę, po prostu zastosuj się do poniższych zaleceń.

W przypadku pominięcia jednej tabletki antykoncepcyjnej Logynon
Jeżeli zapomnisz lub z innego powodu nie przyjmiesz tabletki, powinnaś jak najszybciej ją przyjąć a kolejne zażywać już zgodnie z ustaloną kolejnością. Zabezpieczenie przed ciążą wciąż będzie na odpowiednim poziomie nie musisz zatem sięgać po dodatkowe zabezpieczenia.

W przypadku pominięcia dwóch lub więcej tabletek antykoncepcyjnych Logynon
Jeśli pominęłaś dwie lub więcej tabletek, wtedy musisz pamiętać, że mocno osłabła ochrona przed niechcianą ciążą, konieczne jest stosowanie dodatkowych zabezpieczeń do czasu aż poziom zabezpieczenia zostanie wyrównany. By to osiągnąć należy jak najszybciej przyjąć ostatnią z pominiętych pigułek a następnie kolejne przyjmować już z ustalonym planem. Optymalny poziom zabezpieczenia zostanie osiągnięty po 7 dniach.
Jeżeli w czasie o obniżonym poziomie zabezpieczenia zdarzył Ci się stosunek niezabezpieczony, należy wtedy zastosować antykoncepcję awaryjną, tzw tabletkę „po”.
Jeżeli pominęłaś dwie lub więcej pigułek a w opakowaniu pozostało ich mniej niż 7, wtedy wybierze wszystkie pozostałe, a następnie rozpocznij nowe opakowanie bez robienia 7 dni przerwy.

Jeżeli po pominięciu dwóch lub więcej pigułek w opakowaniu pozostało więcej niż 7 pigułek, wybierz je do końca, a następnie zrób zaplanowaną 7 dniową przerwę.
Jeśli masz jeszcze dodatkowe pytania związane z pominięciem pigułek, możesz skorzystać z naszego formularza konsultacji lub skorzystać z infolinii.

Czy w związku z przyjmowaniem tabletek Logynon występują skutki uboczne?

Każde tabletki hormonalne mogą wywołać skutki uboczne ponieważ organizm w różny sposób reaguje na syntetyczne odpowiedniki hormonów.

Najczęściej pojawiają się efekty uboczne takie, jak:

 • Nudności i wymioty
 • Bóle głowy / migreny
 • Tkliwość piersi lub obrzmienia piersi
 • Wahania masy ciała
 • Grzybica pochwy (drożdżyca, kandydoza)
 • Zmiana krwawienia miesiączkowego
 • Depresja
 • Wysypki
 • Zmniejszony popęd płciowy
 • Wzrost ciśnienia krwi.
 • Zakrzepy w naczyniach krwionośnych

Jednak efekty uboczne pojawiają się rzadko, nie mniej, jeśli jednak występują, należy skonsultować się z lekarzem. Być może przepisze on inne tabletki antykoncepcyjne.

Czy można kupić tabletki antykoncepcyjne przez internet?

Tabletki Logynon są dostępne przez internet. Należy jednak wcześniej wypełnić specjalny formularz, który pozwoli lekarzowi ocenić, czy tabletki Logynon są na pewno odpowiednie w tym konkretnym przypadku. To pozwala zminimalizować ryzyko reakcji niepożądanych. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, lekarz wystawi receptę, która zostanie zrealizowana w ciągu 24 do 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.