Loestrin

Tabletki antykoncepcyjne Loestrin zawierają dwie substancje czynne – etynyloestradiol i noretysteron, które są odpowiednikiem naturalnych hormonów żeńskich. Jest to lek o zróżnicowanej dawce hormonów są zatem oznaczenia Loestrin 30 i Loestrin 30, które oznaczają zawartość etynyloestradiolu odpowiednio 20 lub 30 mg, oraz noretysteronu 1 lub 1,5 mg.

Jakie korzyści płyną ze stosowania Loestrin?

loestrinLoestrin zawiera dwa odpowiedniki żeńskich hormonów. Etynyloestradiol to odpowiednik estrogenów, które przestają być wytwarzane przez organizm w chwili, gdy zaczynają być stosowane pigułki. Odpowiadają one za rozrost błony śluzowej celem przygotowania macicy na zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki. Drugi składnik pigułki to najczęściej stosowany odpowiednik progesteronu. Został on zsyntetyzowany już w 1951 roku a stosowany jest do dziś.

Stosowanie Loestrin nie tylko skutecznie chroni przed nieplanowana ciąża ale ma szereg innych pozytywnych oddziaływań na organizm kobiety. Warto wymienić tu chociażby zmniejszenie bólu związanego z miesiączką.

Loestrin występuje w dwóch dawkach 20 i 30 mg. O wyborze odpowiedniego dawkowania decyduje lekarz.

W jaki sposób działają tabletki antykoncepcyjne Loestrin?

Hormony zawarte w pigułce hamują owulację, czyli proces uwalniania komórki jajowej. Zmieniają one również gęstość i lepkość śluzu w szyjce macicy, co utrudnia przenikanie plemników do wewnątrz macicy. W ten sposób realizowane jest główne zadanie tabletek antykoncepcyjnych – utrudnienie zapłodnienia i powstania zarodka.
Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych powoduje również, że miesiączki pojawiają się regularnie i są mniej uciążliwe. Dlatego często przepisywane są kobietom, które skarżą się na bolesne i nieregularne miesiączki.

Kto może kupić tabletki antykoncepcyjne Loestrin przez Internet?

Pigułki są dostępne dla pełnoletnich kobiet, u których nie stwierdza się przeciwwskazań do zastosowania preparatów hormonalnych zawierających noretysteron. Przed zakupem w internecie należy wypełnić formularz medyczny, który jest podstawą konsultacji celem ustalenia ewentualnych przeciwwskazań.
Lekarz ocenia dane zawarte w formularzu i decyduje czy Leostrin w danym przypadku będzie bezpieczny. Jeżeli nie występują przeciwwskazania wystawia receptę. Loestrin zostanie przepisany jedynie tym kobietom, które stosują bądź stosował już te tabletki ewentualnie mają potwierdzone zalecenie od lekarza. Wypełniany formularz jest poufny a zgromadzone w nim dane mają tylko zminimalizować możliwość wystąpienia skutków ubocznych.

Kto nie powinien stosować tabletek antykoncepcyjnych Loestrin?

loestrin opakowanieTabletek nie powinny stosować kobiety:

  • u których podejrzewa się lub wykryto ciążę
  • karmiące piersią
  • cierpiące na choroby związane z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub inną wadą serca
  • powyżej 50 roku życia
  • u których pojawiają się bóle migrenowe trwające dłużej niż 72h
  • palące więcej niż 40 papierosów dziennie
  • o wysokim poziomie cholesterolu
  • po mastektomii piersi

Należy zaprzestać przyjmowania tabletek, jeśli wystąpią powyższe objawy lub inne niepokojące symptomy, a następnie skonsultować się z lekarzem.

W jaki sposób zażywać tabletki Leostrin?

Rozpocząć stosowanie tabletek Leostrin najlepiej w pierwszym dniu okresu. Wtedy działanie antykoncepcyjne rozpoczyna się od pierwszych chwil. Stosowanie pigułek można w dowolnym momencie cyklu, jednak wtedy przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenia.
Stosowanie tabletek Leostrin jest takie samo jak większości innych tabletek. Pigułki przyjmuje się przez 21 dni by później zrobić 7 dniowa przerwę. W czasie przerwy może pojawić się krwawienie, które podobne jest do miesiączki. W tym czasie skuteczność ochrony przed ciążą nie spada.
Opakowanie tabletek posiada oznaczenia dni tygodni, co ułatwia ich stosowanie.
Jeżeli pominiesz lub zapomnisz o tabletce, zażyj ją najszybciej jak się da. Pominięcie jednej tabletki nie obniża poziomu antykoncepcji. Jeśli pominiesz dwie lub więcej tabletek musisz pamiętać, że wtedy poziom ochrony przed ciążą zmalał i powinnaś stosować przez 7 kolejnych dni dodatkowe zabezpieczenia np. prezerwatywę.

Czy pigułki Leostrin powodują efekty uboczne?

Leostrin zawiera hormony więc jego działanie nie jest obojętne dla organizmu a tym samym czasem u niektórych kobiet mogą wystąpić skutki uboczne. Mogą być to wahania wagi ciała, wymioty lub nudności, migrena, tkliwość piersi. W przypadku pojawienia się niepożądanych efektów ubocznych, a szczególnie w przypadku ich nasilania świadczy to o nietolerancji organizmu na jakiś składnik tabletek i należy skonsultować się z lekarzem.

Jak kupić Leostrin przez Internet?

By kupić tabletki antykoncepcyjne Leostrin przez internet należy wypełnić formularz. Na jego podstawie lekarz stwierdzi, czy przyjmowanie tabletek w tym konkretnym przypadku może wiązać się z ryzykiem powikłań.
Jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań wystawi receptę, która zostanie przekazana do realizacji. Tu trzeba zaznaczyć, że lek zostanie przepisany tylko tym kobietom, które stosowały, stosują lub mają udokumentowane wskazanie do stosowania tych tabletek od lekarza ginekologa. Jeśli nie stosowałaś tabletek Leostrin, dokładnie wypełnij formularz medyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.