Harmonet (Femodette)

harmonet opakowanieHarmonet (Femodette) to jedne z najczęściej stosowanych w Polsce tabletek antykoncepcyjnych. Zatrzymują one owulację, ponadto zmieniają wyściółkę macicy oraz konsystencję śluzu w szyjce macicy co skutecznie zabezpiecza przed nieplanowaną ciążą.

  • stosuje się przez 21 dni codziennie po których następuje 7 dniowa przerwa
  • zapewniają praktycznie 100% skuteczność w zapobieganiu nieplanowanej ciąży,
  • można znaleźć w sprzedaży pod nazwa Famodette,
  • w swoim składzie posiadają dwa składniki: gestoden 75mcg i etinylestradiol 20mcg

Skład pigułek Harmonet

Każda tabletka Harmonet zawiera gestoden 75mcg i etinylestradiol 20mcg. Są to pigułki III generacji, co oznacza, że zastosowano optymalne dawki hormonów, minimalizując w ten sposób możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Tym samym są to jedne z najbardziej nowoczesnych tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki Harmonette mają dokładnie ten sam skład co tabletki Femodette więc często są stosowane zamiennie.

Zalety stosowania tabletek Harmonet

Przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami, tabletki Harmonet dają 99% skuteczności w zapobieganiu nieplanowanej ciąży. Wspomagają również zwalczanie trądziku, nadmiernego owłosienia twarzy, zmniejszają ból podczas krwawienia a także zmniejszają jego obfitość.

Jakie kobiety nie mogą stosować Harmonet?

Pigułek Harmonet nie powinny stosować kobiety z chorobami serca, z wysokim ciśnieniem krwi, bólami głowy i migrenami, depresją, żółtaczką , cukrzycą. Tym samym należy bardzo rzetelnie wypełnić formularz medyczny podczas składania zamówienia by lekarz mógł wykluczyć wszystkie przeciwwskazania.

Czy pigułki Harmonet i Femodette to to samo?

harmonet blisterPigułki Harmonet i Femodette mają inne nazwy lecz dokładnie taki sam skład – gestoden 75mcg i etinylestradiol 20mcg. W Polsce i Czechach popularna jest nazwa Harmonet, zaś w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Femodette. Pigułki mogą być jednak stosowane wymiennie. Harmonet produkowane są przez firmę Pfizer, zaś Femodette przez Bayer. Nasz apteka znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii więc u nas pigułki te mają nazwę Femodette.

Czy tabletki antykoncepcyjne Harmonet mogą powodować skutki uboczne?

Jak każde tabletki hormonalne, również Harmonet u niektórych kobiet może wywołać pewne skutki uboczne. Najczęściej mają one charakter przejściowy i ich intensywność zmniejsza się wraz z długością stosowania. Organizm w tym czasie się przyzwyczaja do dawki hormonów. Najczęściej występujące objawy to wahania wagi, nudności, spadek libido, depresja, grzybica, zatrzymanie wody w organizmie. Jeżeli jakieś objawy cię niepokoją, skonsultuj się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.