Femodette

femodette opakowanieTabletki antykoncepcyjne Femodette zawierają składniki aktywne, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych. W tabletkach znajduje się etynyloestradiol czyli odpowiednik estrogenu oraz gestoden, zaliczany do III generacji syntetyczny odpowiednik progesteronu.

Jakie są korzyści przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Femodette?

Tabletki Femodette to hormonalna kuracja antykoncepcyjna. W skład tabletek wchodzą dwa składniki aktywne zaliczane do III generacji, które są odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych. Substancje III generacji wybiórczo pobudzają receptory androgenowe co zmniejsza ryzyko wystąpienia trzeciorzędnych cech płciowych. Femodette pomaga również w zaburzeniach hormonalnych, usuwa trądzik, reguluje okres oraz wpływa na złagodzenie jego objawów.

Jak działają pigułki antykoncepcyjne Femodette?

Przyjmowanie pigułek Femodette sprawia, że organizm otrzymuje mylny sygnał, o tym, że owulacja już nastąpiła. Dzięki temu komórka jajowa nie jest uwalniana a więc nie może dojść do zapłodnienia. Dodatkowo zawarte w pigułce hormony sprawiają, że śluz w szyjce macicy staje się bardziej lepki i gęsto co ogranicza możliwość przedarcia się plemników. Pigułki wpływają również na ukrwienie endometrium, co sprawia, że zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jest praktycznie niemożliwe. Zawarte w pigułce hormony są stopniowo uwalniane do organizmu co sprawia, że ich poziom stale jest taki sam. Oczywiście dzieje się tak pod warunkiem, że tabletki przyjmowane są regularnie, o stałej porze.

Kto może nabyć pigułki Femodette?

Pigułki dostępne również poprzez serwis internetowy przeznaczone są dla kobiet między 18 a 35 rokiem życia. Poprzez internet pigułki te mogą kupić kobiety, które przyjmowały lub przyjmują już Femodette ewentualnie mają udokumentowane wskazanie na stosowanie tych pigułek przez lekarza. Przed zakupem należy wypełnić formularz, który pozwoli zminimalizować ryzyko skutków ubocznych.

Kto nie powinien sięgać po Femodette?

femodettePrzeciwwskazania stosowania Femodette są podobne jak w przypadku innych pigułek o podobnym działaniu. Pigułek Femodette nie powinny więc brać kobiety :

  • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
  • karmiące piersią
  • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub innymi wadami serca
  • po przebytym nowotworze piersi
  • z nadciśnieniem tętniczym
  • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
  • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu

Powyższe przeciwwskazania to zaledwie wybrane. Należy wypełnić formularz medyczny rzetelnie, wtedy sam lekarz oceni czy w danym przypadku nie występują żadne przeciwwskazania do zastosowania pigułek Femodette.

Jak przyjmować tabletki Femodette?

Tabletki Femodette to jednofazowe środki antykoncepcyjne o stałej zawartości hormonów. Przyjmuje się jedną tabletkę codziennie przez 21 dni a następnie należy zrobić 7 dniową przerwę. W czasie tych siedmiu dni może dojść do krwawienia, które wygląda podobnie jak miesiączka. W tym czasie poziom ochrony przed nieplanowaną ciążą nie obniża się.
Opakowanie tabletek ma oznaczenia dni tygodnia, co ułatwia ich stosowanie. Na skuteczność działania tabletek ma wpływ nie tylko jednak systematyka stosowania ale również możliwe interakcje z innymi lekami przyjmowanymi w tym samym czasie.

Jakie są skutki uboczne?

Jak każdy lek, tak i Femodette nie są obojętne dla organizmu. Czasem mogą pojawić się reakcje niepożądane przyjmowania pigułek. Mogą być to wahania wagi ciała, nudności, wymioty, migreny, tkliwość piersi lub inne nasilające się objawy. Mogą one wskazywać na reakcje alergiczne na któryś ze składników leku. W przypadku pojawienia się powyższych objawów należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ dalsze stosowanie tabletek może być zagrożeniem dla zdrowia.

Czy Femodette można kupić przez Internet?

Można Femodette kupić przez internet lecz konieczne jest wypełnienie formularza, który jest podstawą do stwierdzenia, czy Femodette w tym danym przypadku będzie bezpieczne. Jeżeli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, wypisze receptę.
Recepta będzie jednak wystawiona jedynie w przypadku pań, które stosują lub stosowały już tabletki Femodette lub maja udokumentowane wskazanie na ten pigułki od lekarza ginekologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.