Femodene

femodene opakowanieAntykoncepcyjne tabletki Femodene zawierają dwie substancje czynne, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych. Są to etynyloestradiol i gestoden.

Przyjmowanie tabletek sprawia, że macica nie jest przygotowywana na przyjęcie zarodka, co oznacza, że jeśli dojdzie do zapłodnienia, komórka jajowa nie zagnieździ się w macicy. Przyjmowanie tabletek Femodene sprawia również, że zwiększa się gęstość i lepkość śluzu w szyjce macicy, co sprawia, że plemniki nie mogą swobodnie się przemieszczać. Kombinacja syntetycznych hormonów zawartych w tabletkach sprawia, że ich skuteczność to prawie 100%.

Jak działają tabletki antykoncepcyjne Femodene?

Zawarte w tabletkach hormony sprawiają, że organizm dostaje sygnał, ze owulacja już nastąpiła, przez co nie jest uwalniana komórka jajowa. Dodatkowo hormony wpływają na większą lepkość śluzu w szyjce macicy co stanowi naturalną barierę na drodze plemników. Dodatkowo ściany macicy nie przystosowują się do przyjęcia zapłodnionej komórki, co sprawia, że nawet jeśli do zapłodnienia dojdzie, komórka nie będzie mogła się zagnieździć i zarodek nie będzie się rozwijał. Zawarte w pigułkach hormony są powoli uwalniane, dzięki czemu w organizmie jest ich stały poziom. Oczywiście jedynie wtedy, gdy pigułki są przyjmowane regularnie.

Kto może kupić tabletki antykoncepcyjne Femodene?

Pigułki Femodene zalecane są dla młodych kobiet w wieku od 18 do 25 lat, które szukają skutecznego i bezpiecznego sposobu na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą. Poprzez stronę internetową pigułki mogą kupić panie, które już je stosują lub stosowały wcześniej, ewentualnie te, którym te pigułki polecił lekarz. Przed zakupem należy wypełnić formularz, który pozwoli wykluczyć wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych.

Kto nie powinien przyjmować pigułek antykoncepcyjnych Femodene?

femodeneStosowanie Femodene ma podobne przeciwwskazania, jak inne pigułki antykoncepcyjne.

Po tabletki nie powinny sięgać kobiety :

  • u których podejrzewa się lub stwierdzono ciążę
  • karmiące piersią
  • które mają jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi
  • z arytmią lub innymi wadami serca
  • po przebytym nowotworze piersi
  • z nadciśnieniem tętniczym
  • chorujące na cukrzycę z powikłaniami
  • u których pojawiają się krwawienia o nieznanym pochodzeniu

Powyższe przeciwwskazania to tylko te najważniejsze. By ustrzec się skutków ubocznych należy rzetelnie wypełnić formularz medyczny, by lekarz mógł ocenić, czy zastosowanie tych pigułek w danym przypadku będzie bezpieczne.

Jak należy przyjmować tabletki antykoncepcyjne Femodene?

femodene blisterFemodene to tabletki jednofazowe o stałej zawartości hormonów. Przyjmuje się je codziennie przez 21 dni a następnie następuje 7 dni przerwy. W czasie przerwy w stosowaniu tabletek może wystąpić krwawienie podobne do krwawienia w trakcie miesiączki. Skuteczność zabezpieczenia przed niechciana ciążą w tym czasie nie ulega zmniejszeniu.

Opakowanie tabletek ma zaznaczone poszczególne dni tygodnia co ułatwia ich systematyczne zażywanie. Na skuteczność tabletek wpływa nie tylko ich systematyczne stosowanie ale również to, czy nie dochodzi do interakcji z innymi stosowanymi w tym czasie lekami.

Czy pigułki Femodene wywołują efekty uboczne?

Tabletki Femodene nie są obojętne dla organizmu. Mogą pojawić się pewne reakcje niepożądane. Mogą być to wahania wagi, nudności, wymioty, migreny, tkliwość piersi oraz inne objawy, które mogą się nasilać. Ich pojawienie się wskazuje na to, że występuje reakcja alergiczna na jakiś składnik leku. Należy w tym przypadku skonsultować się z lekarzem, ponieważ dalsze stosowanie pigułek może być niebezpieczne dla zdrowia.

Czy Femodene można kupić przez Internet?

Tabletki Femodene można kupić przez internet. Wymaga to jednak wypełnienia poufnego formularza, który pozwoli ocenić lekarzowi czy w tym danym przypadku, zastosowanie tabletek będzie zasadne i bezpieczne. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, lekarz wystawi receptę.
Recepta zostanie wystawiona jedynie pacjentkom, które przyjmują lub przyjmowały Femodene, ewentualnie mają udokumentowane zalecenie lekarskie do stosowania ich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.