Dianette

dianette opakowanieDianette to tabletki antykoncepcyjne zawierające 2 aktywne składniki. Octan cyproteronu jest pochodną progesteronu, a etynyloestradiol jest syntetycznym odpowiednikiem żeńskiego hormonu – estrogenu.

Przyjmowanie tabletek zapobiega owulacji, zwiększa również gęstość śluzu w szyjce macicy, co stanowi blokadę dla wędrujących plemników. Dodatkowo zmiany w ukrwieniu ścianek macicy zapobiegają ewentualnemu zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej.

Jakie są zalety stosowania tabletek antykoncepcyjnych Dianette?

Dianette zalicza się do tabletek o szerokim spektrum działania. Zaleca się ich przyjmowanie nie tylko w celach zapobiegania ciąży, można je stosować również do uregulowania hormonów w organizmie. Tabletki leczą trądzik, który nie reaguje na leczenie antybiotykami.
Tabletki Dianette pozwalają na pozbycie się nadmiernego owłosienia, które jest skutkiem nadmiaru męskich hormonów płciowych. Należy przerwać przyjmowanie Dianette jako preparatu niwelującego trądzik i hirsutyzm po zaobserwowaniu wyraźnej poprawy stanu skóry, co następuje zwykle po 3-4 miesiącach, jeśli trądzik lub owłosienie pojawi się ponownie można powtórzyć kurację.
Dianette przyjmuje się przez 21 dni cyklu a następnie zaleca się zrobienie 7 dni przerwy. W tym czasie następuje najczęściej krwawienie podobne do miesiączki. Opakowanie tabletek zawiera tzw kalendarzyk, który ułatwia właściwe przyjmowanie pigułek.

Jak działają tabletki antykoncepcyjne Dianette?

dianetteDianette to dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjnych o stałej zawartości hormonów. Pigułki przyjmuje się codziennie przez 21 dni, następnie robi się siedem dni przerwy.

W okresie przerwy w stosowaniu pigułek, może nastąpić krwawienie podobne do miesiączki. Sam poziom zabezpieczenia przed niechcianą ciążą utrzymuje się na tym samym, wysokim poziomie. Tabletki Dianette pakowane są w bardzo wygodny sposób, co ułatwia ich dawkowanie.

Tabletki hormonalne Dianette zawierają dwa najczęściej stosowane obecnie składniki aktywne o działaniu antykoncepcyjnym tj. octan cyproteronu i etynyloestradiol. Pierwszy z wymienionych składników zaliczany jest do grupy leków antyandrogenicznych. Androgeny to męskie hormony płciowe, które wytwarzane są przez obie płci. Stymulują wzrost skóry, gruczołów łojowych oraz włosów. U zdrowej kobiety poziom tych hormonów jest regulowany i nie prowadzi do powstawania charakterystycznego dla mężczyzn zarostu. Ponadto nadmierna produkcja łoju może prowadzić do blokowania gruczołów łojowych, co może być przyczyną zapalenia skóry i głębokich zmian trądzikowych. Oba te objawy są typowe u kobiet z tzw. policystycznym zapaleniem jajników, które dotyczy 10-15% kobiet w okresie reprodukcyjnym. Zawarty w pigułkach Dianette octan cyproteronu powstrzymuje nadprodukcję adrogenów co sprawia, że wygląd skóry się poprawia. Efekt taki pojawia się po kilku tygodniach terapii.

Kto może stosować tabletki Dianette?

Pigułki antykoncepcyjne Dianette dostępne są pełnoletnich kobiet również przez zakup online. Niezbędna jest jednak konsultacje online z lekarzem, ponieważ pozwoli nam ocenić czy Dianette to tabletki odpowiednie dla Ciebie.

Kto nie powinien przyjmować pigułek Dianette?

dianette blisterPrzyjmowanie Dianette wiąże się z pewnym ryzykiem i ograniczeniami w przyjmowaniu.

Pigułek Dianette nie należy przyjmować jeśli:

 • zachodzi prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży
 • karmisz piersią
 • stwierdzono u ciebie lub w twojej rodzinie choroby związane z powstawaniem zakrzepicy, w tym zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej
 • masz zaburzenia krzepliwości krwi
 • cierpisz na zdiagnozowany toczeń rumieniowaty układowy (SLE)
 • chorujesz anemię sierpowatą
 • masz wysoki poziom cholesterolu
 • palisz więcej niż 40 papierosów dziennie
 • masz wadę serca
 • cierpisz na przewlekłe migreny
 • jesteś po zabiegu mastektomii
 • jesteś kobietą po 50 roku życia

Powyższa lista to tylko niektóre z przeciwwskazań. Jedynie rzetelna konsultacja z lekarzem pomoże ustalić czy w konkretnym przypadku nie występują przeciwwskazania do stosowania pigułek Dianette. Nie należy tabletek Dianette przyjmować w przypadku uczulenia na jakikolwiek ich składnik. Jeśli wystapią reakcje alergiczne należy skontaktować się z lekarzem.

Jak należy przyjmować lek Dianette?

Pigułki antykoncepcyjne Dianette należy przyjmować przez 21 dni, a następnie należy zrobić siedem dni przerwy. W okresie tych 7 dni może wystąpić krwawienie podobne do miesiączki. Zabezpieczenie przed ciążą w tym czasie nie obniża się. Opakowanie pigułek zawiera tzw kalendarzyk co ułatwia ich przyjmowanie.
Jeśli zapomnisz o zażyciu pigułki Dianette lub rozpoczniesz nowe opakowanie z jednodniowym opóźnieniem, wówczas koniecznie przyjmij zaległą tabletkę tak szybko jak będzie to możliwe a następnie kontynuuj normalne przyjmowanie pigułek. Pominięcie jednej dawki nie obniża poziomu zabezpieczenia przed ciążą.
Jeżeli pominiesz dwie lub więcej pigułek, lub rozpoczniesz nowe opakowanie z dwudniowym opóźnieniem, poziom zabezpieczenia przed ciążą może być obniżony dlatego powinnaś przez kolejnych 7 dni stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne.

Jakie skutki uboczne może wywoływać stosowanie tabletek Dianette?

Najczęściej pojawiających się efektów ubocznych związanych z przyjmowaniem pigułek Dianette:

 • nudności i wymioty
 • ból głowy
 • tkliwość piersi
 • rozstrój żołądka
 • nastrój depresyjny
 • zwiększony popęd płciowy
 • wzrost ciśnienia krwi
 • zmiany w krwawieniu miesiączkowym
 • zaburzenia czynności wątroby
 • kandydoza

Powyższa lista może nie obejmować wszystkich ewentualnych efektów ubocznych. Więcej informacji na ich temat znajdziesz w ulotce dołączonej do opakowania. W przypadku wystąpienia jakikolwiek skutków ubocznych należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak kupić tabletki Dianette przez internet?

Tabletki antykoncepcyjne Dianette można kupić w Klinice online powypełnieniu ankiety, która stanowi wywiad lekarski. Jedynie prawidłowo wypełniona ankieta jest podstawą do przepisania i sprzedaży tabletek Dianette. Ankieta jest oczywiście poufna i podlega takim samym prawom jak tajemnica lekarska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.