Cilest

cilest opakowanieTabletki antykoncepcyjne Cilest są skutecznym środkiem chroniącym przed nieplanowaną ciążą o 99% skuteczności. Dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne Cilest są także zalecane kobietom, u których występują zaburzenia cyklu miesiączkowego oraz chorującym na endometriozę.

Stosowanie tabletek Cilest przez 21 dni cyklu miesiączkowego zmienia środowisko macicy uniemożliwiając zapłodnienie oraz zagnieżdżenie komórki jajowej. Niewielki stopień oddziaływania tabletek Cilest na organizm sprawia, że są to jedne z najczęściej przepisywanych środków antykoncepcyjnych.

Jakie są korzyści wynikające z przyjmowania tabletek Cilest?

Główną korzyścią wynikającą z stosowania dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych Cilest jest udowodniona na drodze analizy 99% ochrona przed nieplanowaną ciążą. Oznacza to, że na każde 100 kobiet stosujących tabletki Cilest mniej niż jedna zachodzi w ciążę.
Ochrona przed nieplanowaną ciążą nie jest jedyną korzyścią stosowania tabletek Cilest. Tabletki te zalecane są przez lekarzy jako skuteczny środek wspomagający leczenie endometriozy, remedium na bolesne i wyjątkowo uciążliwe bóle miesiączkowe i syndroma napięcia przedmiesiączkowego, a także jako preparat stabilizujący cykl menstruacyjny.

W jaki sposób działają tabletki antykoncepcyjne Cilest?

cilestHormonalne tabletki antykoncepcyjne Cilest są jednym z najchętniej wybieranych przez kobiety i zalecanych przez lekarzy, preparatów doustnej antykoncepcji hormonalnej o potwierdzonej skuteczności. Ponieważ dwa aktywne składniki pigułek Cilest – etynyloestradiol i norgestymat są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych, dlatego tabletki te są bardzo dobrze tolerowane przez organizmy większości kobiet.

Przyjmowanie syntetycznych hormonów płciowych zawartych w tabletkach antykoncepcyjnych Cilest sprawia, że przysadka mózgowa, która odpowiada za sekrecję żeńskich hormonów płciowych otrzymuje sygnał, iż proces owulacji miał już miejsce i w związku z tym nie ma konieczności uwalniania kolejnej komórki jajowej. Jest to pierwsza linia obrony przed zapłodnieniem, która wynika z przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Cilest. Kolejnym etapem ochrony przed zapłodnieniem jest zwiększanie lepkości śluzu wydzielanego przez macicę, co stanowi poważną barierę dla przemieszczających się w macicy plemników. Pigułki Cilest zmieniają ponadto właściwości błony śluzowej macicy, która w trakcie ich stosowania charakteryzuje się zmniejszonym powinowactwem do implantacji zapłodnionej komórki jajowej. Trzy sposoby oddziaływania czynią tabletki antykoncepcyjne Cilest jednym z najskuteczniejszych preparatów chroniących przed nieplanowanym poczęciem.

Kto może stosować pigułki hormonalne Cilest?

Hormonalna kuracja antykoncepcyjna z zastosowaniem tabletek Cilest może być stosowana przez kobiety, które są pełnoletnie oraz nie stwierdza się u nich przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji hormonalnej, takich jak ciąża lub okres karmienia piersią. Tabletki Cilest dedykowane są przede wszystkim dla kobiet, które szukają skutecznej metody antykoncepcyjnej o stosunkowo niskiej zawartości hormonów. Nasz serwis oferuje tabletki antykoncepcyjne Cilest kobietom, które przyjmują lub kiedykolwiek stosowały tę formę antykoncepcji.

Kto nie powinien stosować tabletek antykoncepcyjnych Cilest?

Ponieważ hormonalne środki antykoncepcyjne nie pozostają obojętne dla kobiecego organizmu, w związku z tym istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania tabletek antykoncepcyjnych Cilest. cilest blisterPodstawowym czynnikiem, który dyskwalifikuje stosowanie tabletek Cilest jest ciąża lub okres karmienia piersią. Lista przeciwwskazań jest jednak znacznie dłuższa i przed zastosowaniem pigułek należy zapoznać się z dołączoną do leku ulotką. Wśród najważniejszych przeciwwskazań do stosowania pigułek antykoncepcyjnych Cilest warto wymienić te, o których wiele kobiet zapomina uzupełniając formularz konsultacji medycznej zamieszczony na naszej stronie.

 • Tabletek antykoncepcyjnych Cilest nie powinny przyjmować kobiety:
  u których kiedykolwiek wystąpiła zakrzepica żylna, zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna
 • u których występują problemy związane z krzepliwością krwi, takie jak zespół antyfosfolipidowy
 • u których zdiagnozowano chorobę zastawki serca
 • chorujące na cukrzyce, żylaki, otyłość
 • o wysokim poziomie cholesterolu
 • palące więcej niż 40 papierosów dziennie
 • które ukończyły 50 rok życia

Oczywiście lista czynników, które uniemożliwiają stosowanie tabletek Cilest jest znacznie dłuższa, dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich kobiet prosimy o rzetelne uzupełnienie formularza konsultacji medycznej, co pozwoli naszym lekarzom ocenić czy stosowanie leku Cilest jest w Twoim przypadku bezpieczne.

W jaki sposób należy przyjmować tabletki antykoncepcyjne Cilest?

Tabletki Cilest są rodzajem jednofazowych, dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych, co oznacza, że każda tabletka zawiera taką samą dawkę hormonów. Pigułki należy przyjmować codziennie przez 21 dni cyklu miesiączkowego przy czym najlepszym momentem do rozpoczęcia kuracji jest pierwszy dzień cyklu menstruacyjnego (pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego), gdyż w takim przypadku ochrona przed ciążą następuje już od pierwszego dnia stosowania pigułek i nie ma konieczności stosowania dodatkowych form zabezpieczenia przed ciążą. Po zakończeniu opakowania, które wystarcza na 21 dni cyklu, konieczne jest zastosowanie siedmiodniowej przerwy, która jest niezbędna, aby organizm pozbył się nadmiaru hormonów. W trakcie przerwy mogą się pojawić objawy przypominające normalną miesiączkę. Aby zachować najwyższy stopień zabezpieczenia przed ciążą należy po upływie tygodnia rozpocząć kolejne opakowanie. Podczas przerwy w stosowaniu tabletek Cilest poziom zabezpieczenia przed ciążą jest zachowany, dlatego nie musisz stosować dodatkowego zabezpieczenia przed ciążą.

Co zrobić kiedy zapomnę wziąć tabletkę?

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Cilest oraz ich wysoka skuteczność możliwa jest jedynie wówczas, gdy tabletki przyjmowane są regularnie, zgodnie z zaleceniami. Jeśli jednak z jakichś przyczyn zdarzy Ci się pominąć tabletkę musisz wiedzieć jak należy postępować.

Pominięta jedna pigułka
Jeśli zdarzyło Ci się pominąć jedną tabletkę lub rozpoczęłaś opakowanie z jednodniowym opóźnieniem, wówczas powinnaś zażyć kolejną pigułkę tak szybko jak to możliwe, a następnie kontynuuj kurację zgodnie z zaleceniami. Poziom ochrony przed ciążą w przypadku pominięcia jednej pigułki nie ulega zmniejszeniu i nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków antykoncepcyjnych.

Pominięte dwie lub więcej pigułki
Pominięcie dwóch lub więcej tabletek lub rozpoczęcie opakowania z dwudniowym opóźnieniem wiąże się z utratą pełni zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą. W takiej sytuacji należy przyjąć ostatnią pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, a następnie kontynuować zażywanie pigułek zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Ponieważ pominiecie dwóch lub więcej tabletek powoduje utratę zabezpieczenia, dlatego przez kolejne 7 dni należy zachować wstrzemięźliwość seksualną lub stosować dodatkowe formy zabezpieczenia, np.: prezerwatywy.

Jeśli w czasie obniżonej ochrony zdarzył Ci się stosunek płciowy bez dodatkowego zabezpieczenia może zachodzić potrzeba zastosowania antykoncepcji awaryjnej.

Czy podczas przyjmowania leku Cilest mogą występować jakieś skutki uboczne?

Środki zawierające w swoim składzie syntetyczne odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych mogą u niektórych kobiet doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych, co jest zazwyczaj naturalną odpowiedzią organizmu i nie powinno wzbudzać niepokoju. Łagodne objawy stosowania tabletek Cilest, takie jak sporadyczne zawroty głowy, tkliwość piersi lub inne nieuciążliwe skutki stosowania tabletek powinny ustąpić najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia kuracji. Jeśli jednak pojawią się u Ciebie objawy o większym nasileniu, takie jak:

 • wahania masy ciała
 • zatrzymania wody w tkankach
 • drożdżyca
 • depresja
 • reakcje skórne
 • wzrost ciśnienia krwi
 • zmiana krzywizny rogówki, co czyni stosowanie soczewek kontaktowych niewygodnym
 • zakrzepy w naczyniach krwionośnych.

wówczas niezbędna może się okazać konsultacja lekarska, a w skrajnych przypadkach może zachodzić konieczność odstawienia tabletek Cilest i zastosowanie innej formy antykoncepcji.

Jak kupić tabletki antykoncepcyjne Cilest przez Internet?

Ponieważ naszemu serwisowi przyświeca hipokratejska idea „primo non nocere” (po pierwsze nie szkodzić), dlatego przed realizacją zamówienia musimy dowiedzieć się jak najwięcej na temat Twojego stanu zdrowia. Niezbędnym elementem realizacji zamówienia jest wypełnienie formularza konsultacji lekarskiej online, który jest odpowiednikiem wywiadu lekarskiego. Wszystkie przekazane w formularzu informacje są dokładnie analizowane przez naszych lekarzy, którzy podejmują ostateczną decyzję o realizacji zamówienia. Zawarte w formularzu informacje objęte są zarówno ochroną danych osobowych, jak i tajemnicą lekarską, co daje naszym pacjentkom gwarancję bezpieczeństwa i poufności przekazanych danych.
Jeśli nasi lekarze uznają, że nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania przez Ciebie danego leku, wówczas zostanie wystawiona recepta a zamówienie przekazane do realizacji. Leki zamówione w naszym serwisie docierają do pacjentek w ciągu 24-48 godzin roboczych od chwili złożenia zamówienia. Tabletki wysyłamy za pomocą firmy kurierskiej UPS w dyskretnym opakowaniu, w którym oprócz tabletek znajduje się wystawiona przez lekarza recepta.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.