Brevinor

brevinor opakowanieTabletki antykoncepcyjne Brevionor zawierają taką samą dawkę hormonów w każdej pigułce. Tabletki te w sprzedaży dostępne są pod nazwą Binovum. Przy właściwym stosowaniu, zapewniają blisko 100% skuteczność w ochronie przed nieplanowaną ciążą. Zawarte w tabletkach hormony powstrzymują owulację, zmieniają gęstość śluzu w szyjce macicy co utrudnia poruszanie się plemników.

 • tabletki w sprzedaży są pod nazwą Binovum
 • Brevinor działa na trzy sposoby chroniąc skutecznie przed nieplanowaną ciążą
 • Tabletki te regulują również cykl miesiączkowy a także zmniejszają jego uciążliwość
 • Brevionor zawiera syntetyczne hormony: noretysteron 500mcg oraz etynyloestradiol 35mcg

Jakie korzyści wynikają z przyjmowania tabletek Brevinor (Bronovum)?

To głównie środek skutecznie chroniący przed nieplanowaną ciążą jednak często zapisywany jest kobietom, które mają nieregularne lub bardzo bolesne miesiączki. Zawarte w pigułkach hormony wykazują większe działanie niż hormony zawarte w innych tabletkach tego typu. W dodatku hormony zawarte w tych tabletkach doskonale wchłaniają się z przewodu pokarmowego, co skutecznie redukuje możliwość wystąpienia działań niepożądanych.

Jak działają pigułki antykoncepcyjne Brevinor?

brevinorMechanizm działania tych tabletek jest związany z tym co w sposób naturalny zachodzi w kobiecym organizmie. W trakcie cyklu miesiączkowego zachodzi tu bowiem do wahania poziomu hormonów co powoduje uwolnienie komórki jajowej a w przypadku zapłodnienia, prowadzą one do zmian w wyściółce macicy, co ułatwia zagnieżdżenie się zarodka. Tabletki antykoncepcyjne oszukują organizm. Dzięki dostarczeniu dawki hormonów, organizm dostaje mylny sygnał, że komórka jajowa została już wypuszczona, w ten sposób powstrzymana jest rzeczywista owulacja. Hormony dostarczone w pigułkach sprawiają również, że śluz w szyjce macicy staje się bardziej gęsty, co utrudnia plemnikom wędrowanie w głąb narządów rodnych. Hormony również sprawiają, że ścianka macicy nie przystosowuje się do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej, co w uniemożliwia zagnieżdżenie się komórki jajowej w niej. To wskazuje, że pigułki Brevinor chronią przed ciążą na trzy sposoby.
Przyjmowanie tabletek wpływa również na regularność miesiączek oraz to, że są one mniej bolesne.

Kto może przyjmować tabletki Brevinor?

Tabletki Brevinor są polecane głównie kobietom, które dotychczas nie stosowały antykoncepcji hormonalnej. Niska dawka hormonów rzadko prowadzi do wystąpienia skutków ubocznych, zaś większość kobiet odczuwa raczej pozytywne skutki ich stosowania. Poza działaniem antykoncepcyjnym, tabletki bowiem wpływają na poprawienie się cery a także zmniejszają wahanie nastroju, które zazwyczaj towarzyszy PMS.

Kto nie powinien przyjmować tabletek Brevinor?

Przyjmowanie tabletek jest z reguły bezpiecznym sposobem na skuteczną antykoncepcję, jednak istnieją przypadki, gdy zakup przez internet tabletek nie jest możliwy ze względu na przeciwwskazania. Poniżej przedstawiamy główne przeciwwskazania stosowania tabletek Brevinor.

Tabletki te nie powinny być przyjmowane przez kobiety:

 • po 35 roku życia
 • których rodzic lub rodzeństwo miało udar spowodowany przez zakrzep lub zawał serca przed 45. rokiem życia
 • u których w rodzinie zdarzały się przypadki chorób zakrzepowo-zatorowych, np. nogi (zakrzepica żył głębokich) lub płuc (zatorowość płucna)
 • otyłe
 • palące papierosy
 • z cukrzycą
 • cierpiące na nadciśnienie
 • poruszające się na wózkach inwalidzkich
 • u których występują żylaki
 • chorujące na anemię sierpowatą
 • u których pojawiały się w okresie ciąży zmiany skórne, nazywane ostudą ciężarnych. W takich przypadkach w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce lub promieniowanie UV

Powyższe przeciwwskazania mogą nie obejmować wszystkich ograniczeń stosowania pigułek Brevinor dlatego zawsze należy zakup tabletek poprzedzić rzetelnym wypełnieniem formularza medycznego.

W jaki sposób należy przyjmować tabletki Brevinor?

brevinor blisterTabletki Brevinor zapewniają najwyższy poziom zabezpieczeń przed ciążą pod warunkiem, że są przyjmowane systematycznie. Przyjmowanie tabletek można rozpocząć w dowolnym momencie cyklu, lecz tylko przyjęcie ich w pierwszym dniu cyklu zapewnia natychmiastową ochronę w innym przypadku, w ciągu pierwszych 7 dni stosowania tabletek Brevinor należy stosować dodatkową antykoncepcję.

Wiele kobiet ma natomiast dylemat, co zrobić, gdy pominą dawkę. Poniżej znaleźć można zalecenia producenta dotyczące takich sytuacji.

W przypadku pominięcia jednej tabletki antykoncepcyjnej Brevinor
Jeżeli zdarzyło Ci się zapomnieć lub z innych przyczyn nie przyjęłaś pigułki, należy przyjąć tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Następne pigułki należy przyjmować zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Pominięcie jednej dawki leku nie zakłóci skuteczności zabezpieczenia przed ciążą.

W przypadku pominięcia dwóch lub więcej tabletek antykoncepcyjnych Brevinor
Jeżeli pominęłaś dwie lub więcej tabletek musisz mieć świadomość, że obniżyła się skuteczność zabezpieczenia przed niepożądaną ciążą i dlatego w tym czasie powinnaś stosować dodatkowe środki zabezpieczające. By przywrócić właściwy poziom zabezpieczenia antykoncepcyjnego należy jak najszybciej zażyć ostatnią tabletkę, o której zapomniałaś a następnie kontynuować przyjmowanie kolejnych zgodnie z wcześniejszym harmonogramem. Najwyższy poziom zabezpieczeń zostanie przywrócony po upływie tygodnia.
Jeżeli dobyłaś stosunek w okresie, gdy zabezpieczenie przed ciążą nie było pełne, konieczna będzie pigułka antykoncepcyjna „po”. Jeśli podejrzewasz, że w wyniku stosunku doszło do zapłodnienia skontaktuj się z lekarzem ginekologiem by przepisał ci pigułkę „po”.
Jeżeli pominęłaś dwie lub więcej pigułek a pozostało w opakowaniu mniej niż 7 tabletek, należy dokończyć ich przyjmowanie i rozpocząć nowe bez robienia 7 dniowej przerwy.
Jeżeli w związku z pominięciem tabletek masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub zadzwoń na naszą infolinię.

Czy przyjmowanie tabletek Brevinor powoduje jakiekolwiek skutki uboczne?

Zawsze przyjmowanie środków hormonalnych wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Poniżej są najczęściej zgłaszane skutki uboczne.

W trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Brevinor mogą się pojawić następujące efekty uboczne:

 • Nudności lub wymioty
 • Bóle głowy
 • Tkliwość piersi
 • Zmiany masy ciała
 • Drożdżyca, kandydoza
 • Zmiana krwawienia miesiączkowego
 • Depresja
 • Zmiany skórne, wysypki
 • Spadek popędu płciowego
 • Wzrost ciśnienia krwi.
 • Zakrzepy w naczyniach krwionośnych

Powyższe efekty uboczne występują rzadko, ale jeśli się pojawiają, należy je skonsultować z lekarzem.

Czy można zakupić Brevinor przez Internet?

Tabletki antykoncepcyjne Brevinor można kupić przez internet. W tym celu należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który zostanie zweryfikowany przez specjalistę i jeśli nie będzie przeciwwskazań, zamówienie zostanie zrealizowane w ciągu 24 max 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.